דף הבית / ביקורות / FI8908W מצלמת IP ראיית לילה

FI8908W מצלמת IP ראיית לילה

Foscam FI8908 WFI8908W מצלמת אייפי ראיית לילה
אבטח ועקוב אחר בית הגידול שלך במקצועיות ובזול.

הקדמה: אחד הדברים החשובים בהקמת ואחזקת בית גידול הינו אבטחה ומעקב.
אבטחה: בעלי בתי גידול של תוכים יודעים היטב כי היום חובה להיות מוגן ככל שניתן. אנו שומעים רבות על גניבות מבתי גידול ולמרות שאין בטחון של 100% מפני גניבות ולא חשוב כמה מוגנים נהיה, אנו בטח לא נעשה חיים קלים לגנבים במיוחד לאור העובדה כי המחירים בהחלט מאפשרים להגן בצורה טובה.

מעקב: חלק מהקמה ופיתוח של בית גידול, נורא חשוב לצפות בתוכים. ישנו נושא הלמידה שלא חשוב כמה נקרא וכמה נסיון יש לנו, לצפות בתוכים בהתנהגות הטבעית שלהם מרחוק הינה הלמידה הטובה ביותר ותמיד יש מה ללמוד. ישנו נושא הפיתוח, הפרדה במידת הצורך, זיהוי זוגות, זיהוי הטלות ובקיעות ועוד סיבות רבות וכל זאת עם מינימום הפרעות. הגישה לבית הגידול מסתכמת לרוב בהגעה לתחזוקה. ניקוי בית הגידול, אוכל ומים. מצב זה בהחלט יכול להיות ההבדל בין בית גידול שעובד לבין בית גידול שעובד פחות.

המצלמה:
הזמן עובר ואיתה מתקדמת הטכנלוגיה. אנו כצרכנים יכולים להנות מאפשרויות נוספות לביצוע פעולות רצויות. הפעם אסקר מצלמת IP אלחוטית, מצלמה מתקדמת בעל אפשרויות רבות:

  • מצלמת IP אלחוטית – מאפשרת לצפות דרך דפדפן ע"י שימוש ברשת האינטרנט. ללא כבלים מלבד רשת חשמל.
  • ראיית לילה – מאפשרת לצפות בחושך מוחלט.
  • אודיו דו כיווני – מאפשר לשמוע את המתרחש בסביבת המצלמה וגם לשדר לסביבת המצלמה.
  • מנוע לשליטה מרחוק – מאפשר תזוזה מרחוק של המצלמה. מאוזן: 270 מעלות. מאונך: 120 מעלות.
  • ממשק מיוחד להתחברות דרך סלולרי נייד.
  • I/O אזעקה – חיבור חיצוני לאזעקה.
  • ניתן לבצע הקלטות יזומות.
  • הקלטות ע"י חיישן תנועה.

ועוד..

אריזה חיצונית:
אריזה מכובדת המדגישה באופן ברור ובולט את כל היתרונות של המצלמה. מסימני המאבק על האריזה החיצונית נרמז לי כי החבר'ה בעמילות המכס לא היו נחמדים אל המשלוח וכדאי שהאריזה בפנים תהיה רצינית יותר מאופן העבודה של EMS ועמילות המכס.

FW1

 

מבט פנימה:
בפנים גיליתי מוצר ארוז היטב. ספוג דחוס עם משקעים בצורת הרכיב סגרו את המוצר ממעלה ומלמטה. הספוג עצמו גדול יותר בגובהו מהקופסא הסוגרת ובכך גורמת ללחץ מה ומונעת תזוזה של המוצר ומגינה עליו טוב יותר.

FW2FW3


החלקים:

מצלמה – כן כן.. גם מצלמה Smile.
בסיס – מאפשר קיבוע המצלמה למשטח כל שהוא. בעל פין הברגה לסגירת המצלמה על התושבת. מאפשר פירוק מהיר ונוח של המצלמה ללא תזוזה של הבסיס.
ספק חשמל (שלצערי הגיע מחו"ל ללא מתאם 220, רכשתי בנפרד ב-3 ש"ח).
אנטנת WIFI לזיהוי והתחברות דרך רשת אינטרנט אלחוטית.
כבל רשת לחיבור לרשת האינטרנט – דרישה ראשונית להגדרת תפעול ראשוני.
CD עם תוכנה יעודית.
חוברת הסבר (אנגלית בסיסית) הכוללת איורים מלווים בהסברים להתקנה והפעלה.

FW4


המצלמה:

איכות הפלסטיקה דיי אכזבה אותי. הפלסטיקה יחסית מאוד דקה, מרגישה יחסית שברירית אך הדבר הבולט והמפריע ביותר היה רמת הגימור. ניתן היה לראות בין חיבורי הפלסטיק גרדים מחיתוכים (רסיסי פלסטיקה) ללא שיוף בסוף וכמו כן החלקים לא ישבו זה מול זה באופן מושלם והיה ניתן לראות בבירור הבדלים.

למטה קיים בסיס מנוע המצלמה לתזוזת המצלמה במאוזן.
בצדדים ניתן לראות "כיפות" המגנות על בסיס המנוע לתזוזת המצלמה במאונך.
בראש המצלמה ניתן לראות את נורות האינפרא, העדשה וגלגלת הפוקוס לכיוון ומתחת לאותן נורות אינפרא את פתח המיקרופון.
מאחור ניתן לראות (מימין לשמאל) את חיבור החשמל, I/O אזעקה לחיבור חיצוני, חיבור אנטנת ה-WIFI, חיבור הרשת להפעלה ראשונית או קביעות לפי הצורך ואופצית חיבור אודיו חוטי \ שירשור.

FW5FW7FW8


צפיה, שליטה וניהול:

ניהול: בלשונית הניהול האפשרויות רבות. בסיקור זה אכתוב על העיקר אך כמבן למי שיש שאלה מוזמן לכתוב.
Users Settings – מאפשר לנו ליצור משתמשים וסיסמאות ולקבוע קבוצות: מבקר – יכול לצפות בשידור המצלמה (אפשרות הקלטה ושמע תלוי בסוג הקישור). מפעיל – יכול לצפות בשידור המצלמה ולשלוט על תזוזות המצלמה. מנהל – יכול לצפות בשידור המצלמה, לשלוט על תזוזות המצלמה ולנהל את המערכת.
Mail Service Settings – מאפשר שליחה לחשבון דואר אלקטרוני (עד 4 חשבונות).
Ftp Service Settings – מאפשר העלאה לשרת מרוחק.
Alarm Service Settings – הפעלת אזעקה ע"י חיישן תנועה.
Log – מאפשר צפיה בכל כתובות המתחברים לצפיה. תאריך\שעה (עד לרמת השניות)\מספר IP.

admin

המפעיל: חלק עליון הינו שליטה על מיקום המצלמה. גו'ייסטיק וירטואלי להזזה מבוקרת, ימינה, שמאלה, מעלה, מטה ואף בזויות שונות. מצד לג'ויסטיק כפתורי תזוזה אוטומטים.
מתחת לגו'יסטיק אפשרות "המראה" ואפשרות ההפיכה.
חלקו התחתון, בחירת רזולוציה, HZ, בהירות וחדות.

operator

המבקר: יכול לבצע צילום מסך (תמונה), יכול לבצע הקלטת וידאו, שידור וא\ו שמיעה של אודיו.

visitor


הכל טוב ויפה… אך איך רואים?

 

אור יום:

רואים מצוין! הופתעתי מאוד, במיוחד בצפיה בחושך מוחלט. למרות שטרם הרכישה עשיתי קצת שיעורי בית וצפיתי ביוטיוב בסרטונים המדגימים את הביצועים, ממש לא ציפיתי לראות כך. בתצוגת יום אני יכול לשפר הרבה מאוד. אני צריך לשנות את מיקום המצלמה כך שהיא תהיה בתקרה ולסמן את אפשרות ההיפוך וכך אני אהיה בזוית מול התוכים והאור לא "ישרוף" את התמונה. אך עדיין אני יכול לומר שאני מאוד מרוצה.
מאיכות השמע לעומת זאת אני ממש לא מרוצה. אז נכון שזה אחלה שיש אודיו דו כיווני ואפשר לשדר לתוכים קולות של גוזלים או כל דבר אחר אבל לא על חשבון האיכות. לשמוע את התוכים באיכות הזו עדיף פשוט לא לשמוע. אני אישית לא משתמש בשמע (אין לי גם צורך האמת כיוון שאני שומע טוב מאוד את התוכים גם ללא המצלמה 🙂 )


עלות:

את המצלמה ניתן להשיג בארץ החל מ-871 ש"ח שזה מחיר טוב. אני כותב טוב כיוון שכל חנות שפניתי אליה לא מוכנה לציין באופן רישמי כי מדובר במוצר Foscam מקורי (תעודה \ אחריות). השכפולים הקיימים הם רבים והסיכוי שתרכשו Foscam הוא נמוך. לא משלמים מחיר של מקורי על שיכפול ולכן המחיר הוא "טוב" \ "סביר".

חסרונות:
אין כפתור חיצוני לאיפוס הגדרות. שכחתם סיסמא? יש לפרק את המצלמה ולהקליק. 
אין כפתור שחזור ביוס \ קושחה. יצא לי לעדכן קושחה ואיבדתי תקשורת עם המצלמה. היה צורך לפרק אתה מצלמה, להתחבר אליה בפרלל ו"להחיות אותה" ע"י צריבה מחודשת.
רמת גימור ירודה.
אי וודאות ברכישה (מקורי \ זיוף)

יתרונות:
אלחוטית.
שימוש ברשת האינטרנט (IP) אשר מונע הפרעות ברשת האינטרנט ובאיכות הצפיה.
ראיית לילה.
ביצועים מעולים.
מנוע הזזה – שליטה מרחוק. (שקטה מאוד בתזוזה)
צפיה ושליטה מכל מקום ע"י דפדפן כולל מכשירים ניידים.
אודיו דו כיווני.
מחיר.

Foscam FI8908 W מצלמת אייפי ראיית לילה אבטח ועקוב אחר בית הגידול שלך במקצועיות ובזול. הקדמה: אחד הדברים החשובים בהקמת ואחזקת בית גידול הינו אבטחה ומעקב. אבטחה: בעלי בתי גידול של תוכים יודעים היטב כי היום חובה להיות מוגן ככל שניתן. אנו שומעים רבות על גניבות מבתי גידול ולמרות שאין בטחון של 100% מפני גניבות ולא חשוב כמה מוגנים נהיה, אנו בטח לא נעשה חיים קלים לגנבים במיוחד לאור העובדה כי המחירים בהחלט מאפשרים להגן בצורה טובה. מעקב: חלק מהקמה ופיתוח של בית גידול, נורא חשוב לצפות בתוכים. ישנו נושא הלמידה שלא חשוב כמה נקרא וכמה נסיון יש לנו, לצפות בתוכים בהתנהגות…

Review Overview

איכות וידאו
נוחות משתמש
מנוע הזזה - זוויות צפייה
רמת גימור
עלות

אהבנו מאוד

סיכום: מצלמה אחת בראש התקרה מאפשרת לי לראות את כל בית הגידול בכל רגע, בכל שעה, בכל תאורה ומכל מקום. מאפשרת לי להזיז את המצלמה ע"י ממשק WEB (דפדפן) גם במכשירים ניידים וביצועים שבהחלט הפתיעו אותי לטובה וגם להפעיל אזעקה בעזרת חיישני תנועה לכבוד אותו אדם שהחליט לטייל בסביבת בית הגידול. אין צורך בכבלים, אין צורך בכרטיסים מיוחדים ואין חשש מהפרעות ברשת האינטרנט. אם נתעלם לרגע מרמת הגימור הדבר היחיד שעלול באמת להפריע הינו איכות השמע. אם בית הגידול רחוק ואתם מעוניינים לשמוע את המתרחש קחו זאת בחשבון.

דרוג הגולשים: היה הראשון לדרג!

אודות תוכיאינפו

השאר תגובה