דף הבית / מאמרים תוכים / ציפורי אהבה 9 המינים – הגדרות למוטציות השונות

ציפורי אהבה 9 המינים – הגדרות למוטציות השונות

 

ציפורי אהבה 9 המינים – הגדרות למוטציות השונות 

 

madagascar

ארץ מוצאו- מדגסקר, נקרא גם grey-headed lovebird. לזכר יש גב וכנפיים בצבע ירוק כהה, בטן בהירה והראש והחזה בצבע אפור לבנבן. המקור והרגליים בצבע אפור בהיר. בזנב ישנן נגיעות של צבע שחור. הנקבה נבדלת מן הזכר בכך שהיא חסרה את הצבע האפור באזור המצח. נדירים בשבי וישנן הגבלות יצוא מאזור המחייה שלהם.
madagascar

 

 

 

 

Red-face
מוצאו מאזור קו המשווה באפריקה, מאזור סיירה ליאון ועד אוגנדה. לזכר גוף בצבע ירוק בהיר עם נטייה לגוון צהבהב בחלק הגוף התחתון. הפנים והמצח בגוון כתום אדמדם ונוצות התעופה שחורות. בזנב ישנן נגיעות של שחור, אדום וצהוב. המקור אדום ואילו הרגליים אפורות. לנקבה צבעים דומים אולם הגוון הכללי בהיר יות red-faceר.

 

 

 

 

 

Abyssinian

מוצאו במרכזה ומזרחה של אתיופיה ובדרום אריתריאה, שם הוא מעדיף אזורי מחיה גבוהים. צבעו הכללי ירוק עם מצח בגוון אדום בהיר. המקור אדום. הנקבה גם היא ירוקה אולם בגוון כהה יותר וחסרה את הגוון האדום שיש לזכר. אינו מתרבה בקלות בשבי.
abyssinian

 

 

 

 

 

 

Swinder's

זן נדיר שבקושי קיים בשבי. מוצאו מליבריה, קמרון וזאיר. ירוק עם קולר שחור בעורף. החזה בצבע כתום צהבהב ובזנב נגיעות של כחול ואדום. המקור והרגליים אפורות.

swinders

 

 

 

 

 

 

Peach-face
הזן הנפוץ ביותר בשבי ומתרבה בכמויות גדולות. לפיכך, גם ישנם מגוון רחב של מוטציות שהתפתחו מזן זה ואנו ניגע בהם בהמשך. הזכר והנקבה זהים בצבעים (הנקבה יכולה להיות בהירה יותר) והגוון הכללי הוא ירוק (בהיר יותר באזור הבטן) והפנים והגחון בצבע ורדרד-אפרסק. נוצות התעופה בצבע שחור והזנב עם נגיעות של כחול, אדום ושחור.
peach- face

 

 

 

 

את המינים הבאים מבדיל איזור טבעתי נקי מנוצות סביב העין:

Nyasa 

איזור המחיה הוא  זמביה, מלאווי ורודזיה. הזכר והנקבה זהים. איזור הגב והכנפיים בצבע ירוק כהה, הראש, הצוואר ואיזור החזה בצבע כתום אדמדם שמתמזג לגוון צהבהב באזור הבטן. המקור אדום והרגליים אפורות.
nysa

 

 

 

Black-cheeked

 נמצא באזור מצומצם ביותר בזאיר, 2 המינים זהים במראה. איזור הגב בצבע ירוק כהה כאשר המצח בגוון חום אדמדם שמתמזג ללחיים שחורות. החזה והעורף בגוון כתום. המקור אדום והרגליים אפורות. אינו נפוץ בשבי, אבל מתרבה בקלות (קצת מוזר, לא…)
blackcheked

 

 

Fischers 

איזור המחיה מתפרס בין צפון מערב טנזניה לדרום אגם ויקטוריה. 2 המינים זהים. איזור הגב והכנפיים בצבע ירוק כהה, הראש, הצוואר ואיזור החזה בצבע כתום בהיר שמתמזג לגוון צהבהב באזור הבטן. בזנב יש נגיעות של כחול, כתום ושחור. המקור אדום והרגליים אפורות. הזן נפוץ מאוד ומתרבה בקלות. כמו לפיץ'-פייס גם לפישרים ישנם מוטציות מעניינות.
fischers

 

 

 

 

Masked (פרסונטה) 

ארץ מוצאו היא טנזניה. 2 המינים זהים. הגב והכנפיים  בגוון ירוק כהה, הראש שחור, החזה והעורף בגוון צהבהב, נוצות התעופה בגוון שחור. המקור אדום והרגליים אפורות. מין זה מצוי גם הוא במספרים גדולים בשבי, מתרבה בקלות וגם לו מס' מוטציות שהידועה בהם היא בגוון כחול ואפור בהיר במקום הירוק והצהבהב .
masked

 

 

 

 

 

מוטציות וטרמינולוגיה:
(הטרמינולוגיה מתייחסת לשמות לועזיים שמקובלים בעולם לכינויי המוטציות)

australian cinnamon- blue series

 

 

 

 

 

 

Cinnamon
כינוי לצבעים בהירים בגוון חום צהבהב בהיר. הזן קיים באוסטרליה ובארה"ב.

Pied
מיקס וערבוב של צבעים
pied (violet)

Opaline
כנראה לקוח מהמילה אופל, הכוונה בכל היא לצבע אחיד של ראש הציפור בכל ההיקף עד לאזור השכמות והגחון. בד"כ בצבע אדום אולם לא רק. ברוב האופלניים שאני ראיתי הבחנתי שגם הזנב בצבע זהה, אולם איני יודע אם זה מחייב. המילה האחרונה בעולם המוטציות.
opaline

lutino
גוון צהוב חזק
Albino
גוון לבן (לבקן)
albino and lutino fischer's

 

אודות תוכיאינפו

השאר תגובה