דף הבית / מאמרים תוכים / מאמרים כלליים / בחירת כלוב לתוכים

בחירת כלוב לתוכים

 

 

כלובים ותנאי מחייה לתוכי, כיצד יש עלינו לעשות את בחירת הכלוב עבור התוכי שלנו.

כיצד בוחרים כלוב לתוכים

א. גודל הכלוב

כמה שהכלוב יותר גדול – ככה יותר טוב. אין לשים תוכי בכלוב קטן מדיי, שלא מאפשר לו חופש תנועה. יש לקחת בחשבון צעצועים ואביזרים למיניהם שיהיהו תלויים ויאבזרו את הכלוב, שמצמצמים את המרווח בכלוב.

לתוכים קטנים: תוכון, ציפור אהבה, כלוב בגודל של לפחות –   40*40*50

לתוכים בינוניים: דררה, סנגל, קוניור, קוקטייל, קוואקר , כלוב בגודל של לפחות- 45*45*60

לתוכים גדולים: קקדו, ג'אקו, אקלקטוס , כלוב בגודל של לפחות-   55*55*70

לתוכים גדולי יותר: ארה , כלוב בגודל של לפחות -90*80*100

חשוב לדעת ,כדאי לבחור כלוב גדול ומרווח ככל שניתן .

ב. חיטוי הכלוב

מדללים 20% אקונומיקה 80% מים בדלי, טובלים כרית ניקוי ועוברים על סורגי הכלוב. לאחר שעוברים על כל סורגי הכלוב, משאירים את הכלוב עם האקונומיקה עליו בין 5-10 דקות. לאחר מכן שוטפים היטב עם מים זורמים.

– חשוב מאוד לחטא כלוב משומש לפני שמכניסים אליו תוכי חדש.

ג. הכנת הכלוב לחורף

התוכים לרוב יכולים להתמודד עם הקור של הארץ, הגשם והרוח החזקה הם הסכנות העיקריות. יש לדאוג לגג למניעת גשם, ולחסום עם ניילון 3 צדדים של הכלוב, כך שהצד הפתוח לא יהיה "מול" הרוח, למנוע רוח ישירה. לוודא שתאי ההטלה מכוסים היטב ולא חשופים לגשם או רוח!

ד. השפעת שינויים בכלוב על התוכי

לפני שמוסיפים צעצוע או תוספת חדשה לכלוב של התוכי, מומלץ להניח את החפץ בקרבת הכלוב למשך כמה ימים, כדי שהתוכי יתרגל אליו. חשוב מאוד לתת לתוכי תחושה של בטחון כיוון שכל חפץ חדש מבחינתו הוא בגדר "חשוד". הנחה של החפץ מחוץ למקום בו הוא מרגיש בטוח, מאפשר לו להרגיש בטחון ולהסתגל  לחפץ ולהבין שהוא לא עושה דבר. לאחר מכן, ניתן להכניס את החפץ לכלוב, ולהתבונן בהתנהגות של התוכי ולהחליט האם אפשר להשאירו.

ה. ענפים ומקלות שיוף

רשימה של עצים וצמחים – מה מותר ומה אסור

מקלות שיוף לתוכים גדולים – אפשר להוסיף משחק תלוי בקצה, שיעודד את התוכי לעמוד על המקל. בשום אופן לא לעטוף מקל רגיל בנייר זכוכית או להשתמש באילתורים מהסוג הזה!

אודות תוכיאינפו

השאר תגובה