זיהוי ציפורים

זיהוי ציפורים – מהיום ניתן לזהות ציפורים בקליק?

יצא לכם לצלם ציפור או לראות תמונה שלה ברשת האינטרנט והייתם רוצים לדעת באיזו ציפור מדובר?
האפשרויות שעד היום עמדו לרשותנו כולן היו בסופו של דבר לשאול גורם נוסף. זאת אומרת, העלאת התמונה לפורום, קבוצות בפייסבוק ובכל דרך אחרת ברשת האינטרנט ולקוות שמישהו אחר יזהה את הציפור ובכך יאפשר לנו לחפש עליה מידע ברשת האינטרנט או לחילופין להסתפק בכך שאנחנו יודעים את סוג הציפור.

מה השתנה היום?
ב-קורנל צפרות (birds.cornell.edu) יצרו מערכת שמאפשרת לכולם להעלות תמונה ובעזרת מספר שלבים המערכת תנסה לזהות את הציפור עבורכם.

השלבים:

1) העלאת תמונה
2) לכתוב את המקום בו התמונה צולמה
3) לכתוב את התאריך שהתמונה צולמה (אפשר לדלג)
4) לסמן (גרירת עכבר) את תחום הציפור
5) לסמן את גב הציפור
6) לסמן את העין של הציפור
7) לסמן את גב זנב הציפור
ולהחזיק אצבעות….
birds.cornell
birds.cornell2

עבודה רבה לפניהם:
נכון לרגע זה אינדקס הציפורים שהמערכת מזהה לא גדולה במיוחד ומדובר במערכת במצב מוגדר "Beta" אבל לאחר בדיקות חוזרות ונשנות שביצעת, כל ציפור שניסיתי מאזור צפון אמריקה זוהה בהצלחה.

לא, הם לא המציאו את הגלגל:
היום ברשת האינטרנט ישנן לא מעט מערכות אשר מבצעות זיהוי תמונה. גוגל למשל יודעת לזהות תמנות לפי צבעים בין השאר כבר זמן רב.
tineye יודעת לחפש באינדקס של 11.8 ** ביליון תמונות! ותוכל להצביע עבורכם היכן התמונה שהעלתם נמצאת במקומות נוספים ברשת האינטרנט. אפשרות זו יכולה להיות לעזרתנו מאוד ב-2 מקרים:
1) העלאת תמונה שלנו בעלת זכויות יוצרים בכדי לראות אם מישהו עשה שימוש בתמונה שלנו במקום כל שהוא וללא ידיעתנו
2) במקרה שלנו כחובבי בעלי הכנף, נוכל להעלות תמונה של בעל כנף ולראות היכן התמונה המעניינת נמצאת ואולי בדרך זו נמצא מידע נוסף באותו המקום שמפורסמת התמונה. כמובן, שבמקרה זה מדובר על תמונה שמצאנו ברשת האינטרנט.

כך או כך, זה בהחלט מוכיח כי עם הזמן נוכל בתהליך קצר ופשוט לזהות בעלי כנף, שלנו לעיתים קצת קשה.

אז בנתיים, בזמן שנעקוב אחר ההתפתחות של "קורנל צפרות" אתם מוזמנים לפרסם תמונות של בעלי כנף בפורום ונשמח לעזור לכם בזיהוי.
לאלו אשר מעוניינים להתנסות: http://merlin.allaboutbirds.org/photo-id-help

אודות תוכיאינפו

השאר תגובה