ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

התוכי תוקף ואני ממש מיואשת....

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי ומאלפי התוכים מכל הזנים.
בואו ללמוד וללמד כיצד תוכי יכול לבצע פעולה כל שהיא ברגע שאנו מעוניינים.
פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
Guello
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: רז

Re: התוכי תוקף ואני ממש מיואשת....

שליחה על ידי Guello »

אורטל חביבתי , אנסה לתת כמה עצות בתקווה שלא את כולן כבר שמעת ויישמת ..
ייתכן כי הכלוב ממוקם "לא אסטרטגית" בבית ? אם כן - נסי להמקם את הכלוב במקום בו
ההתרחשות בבית היא הכי פעילה ומורגשת .
ייתכן כי העיצוב בתוך הכלוב (ענפים , מקלות , צעצועים , כלי אוכל+מים וכו') לא לטעמו ו/או לנוחיותו של התוכי ?
כפי שאלי ציין - ייתכן כי על ידייך יש עצמים שונים המפריעים לו ? (שעון , טבעות , צמידים וכו')
בפעמים שציינת שהוא נלחץ כאשר את מתקרבת ולא נותן בכלל צ'אנס - ייתכן כי חבשת כובע ?
משקפיים ? שיערך היה שונה ?
ייתכן כי את לא משתמשת במספיק 'פינוקים' ? (חלילה לא לפגוע בידע שלך או בכוונותייך הטובות)
האם יש עוד חיות בבית , שאולי גורמות לבחור להרגיש לא בנוח ?
האם כאשר הוא כבר מסכים לצאת מהכלוב , יש משהו מחוץ לכלוב שגורם לו לרצות להישאר בפנים לפעמים הבאות ?
(כגון מעמד שהוא לא אוהב , מילים שגורמות לו לאי-נוחות וכו')
ייתכן כי הדרך בה את מלטפת אותו גורמת לו לאי-נוחות ? (תוכים רבים לא אוהבים שמלטפים אותם בגב , בעיקר אם אינם רואים את היד המלטפת ..)
האם יש מישהו בבית שעל ידיו הוא כן מוכן לעלות מבלי לנשוך ?
האם כאשר הוא נושך - את מרימה את קולך ? מרעידה את ידיך ? תופסת את מקורו ? (ייתכן כי התגובה שלך לנשיכות שלו היא בדיוק מה שהוא מנסה להשיג על ידי נשיכות .. נסי להגיב אחרת בפעמים הבאות - אולי לא תרוויחי כלום - אך בטוח לא תפסידי שום דבר ..)

אני מקווה שנתתי לך כמה נקודות למחשבה , וגם אם לא - אני מקווה שאלי ואחרים בפורום יצליחו לעזור ולשפר את החברות שלך ושל האלכסנדרין שלך ...
המשיכי לעדכן אותנו , והמון בהצלחה . . .
תמונה
רז נ.
מומחה להסברים מסורבלים ופתרונות לא טריוויאלים לשאלות פרובלמטיות
אשר לא ייתרמו במישרין או בעקיפין למצב הביטחוני בארץ .
סמל אישי של משתמש
אורטל25
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי אורטל25 »

הי, אנסה לענות לך על כל השאלות..
הכלוב ממוקם בסלון שם אנו נמצאים רוב היום..
יש לו כלוב מאוד גדול עם שני מקלות (לא צמודות אחת לשניה) ו2 צעצועים- אחד נדנדה והשני משחק קוביות כזה.
יש לו כלי מים ואוכל צמודים אחד לשני בצד אחד של הכלוב והסבידה והסלט הטרי שאני מכינה לו כל בוקר נמצאים בצד השני ממוקמים למעלה יותר מכיל האוכל והשתייה.
אני לא עונדת תכשיטים כלל ובטוח שלא כובעים, את השיער אני אוספת ומסדרת אותו דבר כל יום ואין לי משקפיים.
כשאני "מפנקת" אותו אני משתמשת בפקאן טבעי שאין לו באוכל ובתערובות או כל פרי אחר שאני לא שמה לו בסלט ובכל פעם שאני נותנת לו הוא אוכל ואחרי כמה דקות מנסה לתקוף אותי.
יש לי כלבה בבית, גורה, שלא מטרידה אותו- לפחות זה לא נראה ככה.. כבר גידלתי תוכים וכלבים באותו בית.
כשאני מוציאה אותו מהכלוב אני לא מניחה אותו על מעמד, המעמד שלו זו אני- הוא גם לא גזור כנפיים אז הוא מרגיש חופשי להתעופף לו בכיף.
עשאני מלטפת אותו בגב הוא מסובב את הראש ומסתכל וכשנמאס לו אז הוא תוקף, אני לא מלטפת אותו חזק או מכאיבה לו בשום צורה שהיא..
בבית אנחנו רק אני והחבר, והחבר קצת מפחד ממנו ולא מחזיק אותו בכלל.
כשהוא נושך אני אומרת לו "לא" בטון רגיל רק שלא תמידה זה עובד...

אני מקווה שעניתי על כל השאלות נכון..
ואם יש משהו שאפשר לשנות, משהו שאני עושה לא בסדר תגידו לי כדי שאדע לתקן הכל...
סמל אישי של משתמש
שוני
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי שוני »

אחוז גבוהה מהתוכים לא אוהבים שמלטפים אותם בגב .עדיף ללטף בצוואר מאחורי הראש .
יתכן והנכות ברגל כואבת לו?
מכל מלמדי השכלתי
לעולם על תתוכח עם אדיוט .הוא יוריד אותך לרמתו וינצח אותך בעזרת נסיונו
סמל אישי של משתמש
אורטל25
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי אורטל25 »

אז אוותר על הליטופים בגב...
הנכות ברגל לא כואבת לו כלל..
עוד דבר חשוב..
הבנתי מצד אחד שאסור לי לתת לו להרגיש שהוא לא עומד יציב כשהוא עלי- זאת אומרת לתת לו תחושת ביטחון ומצד שני אני מבינה שצריך להרעיד את היד כשהוא נושך?
אז מה כן מותר? ומה כדאי?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

למה הוא נושך כשהוא עומד על היד?הרי הוא עומד כבר על היד,איזו פעולה גורמת לו לנשוך?
סמל אישי של משתמש
אורטל25
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי אורטל25 »

אין לי מושג, אין שום דבר משמעותי בסביבתו שיכול לגרום לו לנשוך...
הרבה פעמים, גם אם אני לא מלטפת אותו, הוא סתם עומד לי על היד, ואני מזיזה את האצבעות של היד עליה הוא עומד
הוא תוקף לי את האצבעות..
מה אני עושה לא טוב?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אורטל את מבינה שעם כל הרצון לעזור רק את יכולה לבחון את מעשיו של התוכי ולנסות לפרשם,צאי מתוך נקודת הנחה שאין צורך בליטופים בשלב ראשון
ותסתפקי בעמידה על היד ללא נשיכות,משם תתקדמי,את יכולה להסיח את דעתו בכל פעם עם גרעין או משהו שהוא אוהב,אני הצעתי לך בעבר לטלטל את היד
במידה והוא נושך או מתכוון לנשוך בתוספת "לא" תקיף,במקביל צ'פרי אותו במשהו טעים כשהוא עומד כמו שצריך ומתנהג "יפה",נסי לקרוא את תנועות הגוף שלו
ולהבין מתי הוא מרגיש לא בנוח ועומד לתקוף.
הייתי מציע לך ואולי לא בפעם הראשונה לא להגביהו מעל גובה החזה,בשום אופן לא לתת לו את האפשרות לטפס לכתף,זה עלול להיגמר לא טוב מבחינתך,אמרת
שהוא נשך ואף פצע אז דעי שהוא עלול לגרום נזק רציני לפנים לאוזן לשפתיים ולמקומות רגישים,קחי את זה בחשבון.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מצטער אורטל,פיספסתי את שכתבת למעלה ואני אוסיף.

ראשית ובשלב ראשון הייתי מציע לך לגזור את נוצותיו,מסתבר שזה מרגיע אותם במידה ניכרת וזאת מעבר לעובדה שצפויות
לתוכי סכנות לא מועטות במעופו בבית,
הבנתי מדברייך שהתוכי בעצם שולט בכל הנעשה,הוא מחליט הוא יוצא,הוא מחליט לנשוך או להפחיד ע"י קולות,כשהוא רוצה הוא מתעופף חופשי
וכנמאס לו על ה"מעמד" שזאת את הוא נושך.

אין ספק ואני חייב לומר זאת ולא בכדי להטיף מוסר,קנית תוכי שאינו האכלת יד נקודה.

עכשיו אני יכול להמשיך..ראשית בידקי מי בסביבתך מהמגדלים שביננו ובקשי שיקצצו את נוצותיו,אם לא תמצאי קחי לוטרינר שיקצוץ את נוצותיו.
לאחר מכן התוכי יפסיק לקבל צ'ופרים,אוכל רגיל ומזין אך ללא גרעינים בוטנים אגוזים שקדים וכו',את אלו הוא יקבל כאשר הוא יתנהג כפי שתכתיבי לו.
את חייבת להראות שליטה,הוא לא יגרש אותך מהכלוב,את צריכה להביא אותו למצב שהוא יבקש לעלות ליד.
לאחר קציצת הכנפיים החלק העליון יהיה סגור,היציאה היחידה תהיה מהדלת ועל גבי ידך,לא יתנהג כנדרש יחזור מיד לכלוב והדלת החזיתית תיסגר,לא להתייחס אליו
למספר דקות,לאחר ניסיון חוזר אם עדיין תוקף,השאירי אותו עד למחרת.
אלו השלבים הראשונים ,אך החשוב ביותר זהו השלב של קיטום הנוצות,ככל שתעשי זאת מהר יותר כך ייטב.

יתכן אורטל וזה קשה מידיי אך זוהי הדרך היחידה שאני רואה שיכולה להצליח.
סמל אישי של משתמש
אורטל25
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי אורטל25 »

אני בהחלט אעשה זאת, כבר היום אדאג לגזור לו את הכנפיים ואנסה את שכתבת לכמה ימים ונראה איך זה עובד..
אני מואוד מקווה שזה יצליח..
אמרת אלו השלבים הראשונים, אם זה עובד מה אז?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אורטל הייתי מעדיף שלא את תגזרי לו את הנוצות,התוכי עלול לשמור טינה ואנחנו לא רוצים להוסיף.
אני חושב שכדאי לאחר מכן ללכת צעד צעד בסבלנות ולהתקדם על פי התקדמתו של התוכי ולא על פי רצוננו,בואי נעבור כל שלב
ונראה כיצד אנו מתקדמים,אני מאמין שבסופו של דבר הכל יסתדר.
בהצלחה.
שלח תגובה

חזור אל “אילוף”