ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

שאלה

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי ומאלפי התוכים מכל הזנים.
בואו ללמוד וללמד כיצד תוכי יכול לבצע פעולה כל שהיא ברגע שאנו מעוניינים.
פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
שריג12
ביצה
ביצה

שאלה

שליחה על ידי שריג12 »

שלום יש לי שאלה על תוכי שהוא האכלת יד ולפעמים נושך את האצבע,אניי קראתי במקום אחר שצריך להפחיד את התוכי כמו להרעיד את היד שהתוכי יאבד שיוי משקל ולנשוף לו על הפנים שהוא לא אוהב את זה האם זה נכון?זה לא יגרום לתוכי לשנוא אוץתי?
סמל אישי של משתמש
הגר
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי הגר »

ערב טוב.
באיזה תוכי מדובר? בן כמה הוא? כמה זמן הוא אצלך? וכמה זמן נמשכת התופעה?
עוד שאלה, על אילו נשיכות מדובר, כאלו עדינות או ממש כואבות?
כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים..
שריג12
ביצה
ביצה

Re: שאלה

שליחה על ידי שריג12 »

התוכי זה תוכי קוקטייל והוא בן 5 חודש הוא האכלת יד וקנינו אותו לפני חודשיים והוא נושך בהתחלה רק מחזיק את האצבע שמעלים אותו על היד ולפעמים לוחץ חזק
אביe
גוזל
גוזל

שליחה על ידי אביe »

יכול להיות שאתה מתבלבל..אם הוא "נושך" רק כשמעלים אותו אז הוא פשוט מחזיק את היד בשביל לעולות עליה ולא נושך מתוקפנות
סמל אישי של משתמש
הגר
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי הגר »

זה לא נשמע לי כמו תוקפנות, אלא יותר כמו שאביעד אמר, הוא נעזר באצבע, גם אם לפעמים הוא מתבלבל ונושך קצת יותר חזק.
כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים..
שריג12
ביצה
ביצה

שליחה על ידי שריג12 »

אז מה עושים?לפעמים זה מכאיב והבעייה שהוא אולי היתרגל לנשוך או שלא יכול לקרות מצב כזה?
אביe
גוזל
גוזל

שליחה על ידי אביe »

אין מה לעשות..גם הציפורנים שורטות קצת..
חח אני לא ממש הבנתי את מה שכתבתה..אתה צריך לפרט יותר
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

שריג שלום,

לפי התיאור התוכי מנסה לאחוז באצבעות היד מתוך פחד,אולי מפחד לאבד שיווי משקל או מחוסר ביטחון,בשלב
ראשון הייתי מציע שהתוכי יהיה על משטח בטוח משהו כמו שולחן כשאתה יושב בצמוד לשולחן,תן לתוכי להיות חופשי על השולחן
והשתמש בצ'ופרים על מנת להסב את תשומת ליבו,הנח את ידך על גבי השולחן וגרום לתוכי לעלות על היד,בשלב זה עדיין אל
תרים ידך מהשולחן,בעת עלייתו של התוכי על ידך תן לו צ'ופר,הרגל אותו בצורה זאת למגע כף היד ולקבלת תחושת ביטחון,
בשלב הבא הרם מידי פעם את ידך בזהירות ותן לו צ'ופר,כך התוכי יחוש בטוח ויתרגל למצב שהוא נאחז בידך,בכל שלב
במידה והתוכי מנסה לתפוס את אצבעותיך אל תגיב ובמיוחד לא לצעוק ולנער,פשוט נסה להסב את תשומת ליבו ולהפסיק
ע"י כך את הניסיון לנשוך או להיאחז.עשה את התירגול בסבלנות ולאורך זמן והתוצאות יגיעו,

צעקות גורמות לתוכי להמשיך ולנסות לנשוך והוא עלול לפרש זאת כסוג של משחק או תקשורת ביניכם,חוסר יחס מצידך לנשיכות
תוך הקניית ביטחון לתוכי שעל גבי ידך יפסיקו בוודאות את הניסיונות לנשוך או להיאחז בך.

ניעור היד יכול לגרום לפעולה הפוכה,עלול להיווצר מצב של חוסר ביטחון וניסיון להיאחז עם המקור בידך בכל תנועה קטנה ופתאומית.
בטבע הציפורים משתמשים עם מקורם בעיקר לטיפוס ואחיזה,תוך כדי איבוד שיווי משקל התוכי מנסה להיאחז בידך ויתכן שבחוזקה.

בהצלחה.
שלח תגובה

חזור אל “אילוף”