ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

ג'אקו נושכת

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
adar biton
ביצה
ביצה
אזור מכירה: אלעד
שם פרטי:: אדר

ג'אקו נושכת

שליחה על ידי adar biton »

רכשתי אותה לפני 5 ימים ממשפחה אוהבת היא נקייה מסודרת מדברת הרבה חמודה וכייפית מאוד בעיה אחת כל פעם שאני מנסה שהיא תעלה לי על היד שאני אוכל לשחק איתה ולבלות איתה היא פשוט נושכת אותי ולפעמים גם די חזק...
ולפני שרכשתי אותה היא עלתה לי על היד נתנה לי ללטף אותה וכל זה היה בבית הקודם שלה ועכשיו אצלי פה היא פשוט מסרבת אני מבין שיש את עיניין ההסתגלות וצריך לציין שאני הדמות הדומיננטית שלה פה בבית למרות שיש ילדים .והילדים גם כן מנסים לשחק ולדבר איתה אבל לא עושים את זה בלחץ רגוע לאט לאט השאלה מה עוד אפשר לעשות שהיא תיתן בי אמון וכמה זמן ההסתגלות בערך צריכה להיות יש לציין שיש לה משחקים אוכל מגוון בקיצור כל מה שאפשר אני עושה ונותן בשבילה...תודה
חמסה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: ג'אקו נושכת

שליחה על ידי eli_lea »

קשה להבין מה הרקע, תוכי שחי במשפחה והתרגל לאנשים מסוימים ולאורח חיים מסוים לעיתים יתקשה להסתגל לאנשים חדשים ומקום חדש. לכן כשרוכשים תוכי שכבר גדל במשפחה צריך לקחת זאת בחשבון. קודם כל אתה צריך לתת פרטים מדוייקים יותר כדי שאוכל להבין היכן הבעיה, למשל איפה היא נמצאת במהלך היום, מי איתה בבית ואיך מתרקשרים איתה, האם מחוץ לכלוב או בתוכו, איזה סוג הכלוב, היכן היא ממוקמת כשאתה ניגש להרים אותה. לאחר שאתה מרים אותה איך היא מתנהגת? האם מלבדך אחרים מרימים אותה? האם בבית הקודם כולם הרימו אותה או שחלקם נמנעו?
סמל אישי של משתמש
adar biton
ביצה
ביצה

א.במהלך היום היא נמצאת בסלון בכלוב a11 במשך היום היא סגורה ולקראת אחרי הצהריים אני מיע מוציא אותה למשך כמה שעות מנסים לתקשר איתה בכלוב ומחוץ לכלוב כאשר היא על הכלוב אנ מנסה שתעלה לי על היד וכשהיא יורדת לעיתים על הרצפה או השולחן אז היא עולה לי על היד אבל מיד מחפשת להיות על הכלוב מבחוץ ולא בבית הקודם היא היתה עולה על אחד מבני הבית(זה מה שראיתי) ופה אצלי היא לא עולה על אף אחד ובמשך היום היא נמצאת עם אישתי שמדברת אליה מדי פעם אבל לאמנסה להרים אותה
חמסה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מה היא אוכלת במהלך היום והאם אתם משתמשים בצ'ופרים? האם יש צ'ופרים או מזון מסויים שהיא מאור אוהבת? האם היא יוצאת לבד מהכלוב או שכשאתה אומר "אני מוציא אותה" הכוונה לכך שאתה מכניס את היד ומוציא אותה החוצה?
סמל אישי של משתמש
adar biton
ביצה
ביצה

אין צ'ופרים מסויימים יש לה בכלוב כופתיות קבוע ותערובת השרייה .פעם ביומיים שלוש פירות ירקות היא יוצאת מהכלוב לבד והיא נכנסת לבד לפי מה ששמתי לב היא אוהבת מאוד גרעיני חמנייה והשבת היא עלתה לי על היד ונתתי לה גרעין כנראה שזה הכיוון עכשיו אבל אני לא רוצה להרגיל אותה לגרעינים האלה יש צ'ופרים אחרים שאני יכול לנסות יותר בריאים בשבילה
חמסה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

כצ'ופר אתה יכול להשתמש בגרעיני חמנייה קלופים או בחתיכות קטנות של שקדים למשל.
המטרה היא שהתוכי לא יתעסק עם קליפות וכו'. יקבל צ'ופר ויסיים אותו מיד.
בכל מקרה השימוש בצ'ופרים מעולה, התוכי נהנה מזה ומבין שהוא יקבל צ'ופר בתמורה לפעולה שיבצע.
ההצעה שלי היא לתרגל עם התוכי בשלב ראשון "עלה ורד" תוך כדי שימוש בצ'ופרים. כמובן שהצ'ופרים צריכים להיות מחוץ למזון היום יומי.
התרגול הבסיסי של "עלה ורד" יכול להיעשות על ידי כל בן משפחה שמעוניין בקרבה לתוכי.
כדי לבצע את התרגול יש להשתמש במעמד נמוך או משענת כסא יציב כך שהתוכי יהיה בערך בגובה הטבור כשהוא עומד עליו.
בכל פעם שהתוכי מבצע עליה ליד ותוך כדי העליה יש להגיד את הפקודה "עלה" או "רד" כשמורידים אותו חזרה ומיד לצ'פר אותו.
כדאי לעשות זאת בחדר שקט ללא המולה מסביב כך שהתוכי יהיה ממוקד יותר בתרגיל. מספר דקות ביום מספיקות בהחלט.
התרגול גורם לתוכי לבצע את העלייה ליד בצורה טובה וללא היסוס.
אם ביצעת את התרגול עם התוכי נשמח לשמוע איך זה התבצע והאם בהצלחה.
סמל אישי של משתמש
adar biton
ביצה
ביצה

אוקיי אלי אני אנסה ויעדכן תודה
חמסה
סמל אישי של משתמש
adar biton
ביצה
ביצה

אלי זה עובד חבל על הזמן והיא גם כבר פחות מנסה לנשוך....תודה על העזרה
חמסה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

שמח לשמוע, ככל שתתרגלו איתה יותר יהיה לכם קל יותר להעלות אותה על היד.
בהצלחה.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”