ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

אוכל לג'אקו

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
adar biton
ביצה
ביצה
אזור מכירה: אלעד
שם פרטי:: אדר

אוכל לג'אקו

שליחה על ידי adar biton »

רכשתי ג'אקו והוא כנראה הורגל לתערובת של גרעינים הוא בן שנה ו 8 אני נותן לו השרייה הנבטה הוא אוכל הכל טוב אבל אני רוצה להרגיל אותו לכופתיות הבאתי לו איכותי והוא לא נוגע בהם איך אני מרגיל אותו לכופתיות..?תודה
חמסה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: אוכל לג'אקו

שליחה על ידי eli_lea »

תזונה טובה ומלאה לתוכי כוללת כבסיס המזון כופתיות ( כ 75% מהמנה היומית) והשאר מתחלק בין תערובת זרעים יבשה, השרייה/הנבטה, ירקות ופירות. כדי לךהרגיל את התוכי יש לעשות זאת בהדרגה, ראשית לשים בכלי אוכל כופתיות למשך מספר ימים, לאחר מכן יש להשאיר רק כופתיות במהלך היום ובערב להחזיר את המזון שהוא רגיל לאכול, לפני השינה יש להוציא שוב את המזון אליו הוא רגיל ולהשאיר את הכופתיות עד למחרת בערב. יש לשים לב כמה דברים, לשים לב שהתוכי מלשלש מה שאומר /שהוא אוכל ( קשה לראות בכופתיות אם נאכלו או לא) צריך לראות שהתוכי לא מפתח בעיות בריאות ומתנהג באופן שונה, במידה ויש חשש אז מפסיקים את ההעברה למשך שבועיים ומתחילים מחדש לאחר מכן.
ממליץ על כופתיות " פריטי בירד" שבדרך כלל נאכלות ללא בעיה ונחשבות ברמה הגבוה ביותר בין הכופתיות הקיימות, ביוחד בערכים התזונתיים שלהן. אפשר לראותן בקישור הבא:

כופתיות פריטי בירד תוכישופס
סמל אישי של משתמש
adar biton
ביצה
ביצה

הבנתי תודה .ויש צורך להרטיב קצת הכופתיות שיהייו קצת יותר רכות כי שהוא בא לאכול זה כאילו קשה לו ונופל לו או שהוא יתרגל אליהם ככה ?
חמסה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אין צורך להרטיב, הוא יאכל את זה כמו שהם.
סמל אישי של משתמש
adar biton
ביצה
ביצה

תודה אלי
חמסה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”