ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

מתלבט בנוגע לגידול תוכי

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
KobiBarr
ביצה
ביצה

מתלבט בנוגע לגידול תוכי

שליחה על ידי KobiBarr »

היי,

קוראים לי קובי, אני בן 29, ואני מעוניין לגדל תוכי. זה לא דחוף לי ואני רוצה לקחת את כל הזמן שדרוש כדי להשלים פערי ידע ולהחליט איזה תוכי יהיה אידיאלי עבורי. אשמח אם תוכלו לעזור.

אני איש הייטק ויהיו ימים שלא אהיה בבית זמן רב. אשתי עובדת, אך הרבה פחות ממני.

זה לא יהיה התוכי הראשון שלי- גידלתי בעבר קוואקר (היה איתי במשך שנתיים לפני שנאלצתי למסור אותו).

אני מתכנן לגדל את התוכי בדירה, כך שרעש זה משהו שבהחלט רצוי לקחת בחשבון.

הייתי רוצה תוכי מהזנים הגדולים יותר אבל זה עלול להיות בעייתי (קקדו דורש המון תשומת לב שאני לא בטוח שיהיה לי או לאשתי מספיק זמן לתת לו וז'אקו לדעתי דורש מגדל מנוסה שידע להתמודד איתו).
הקוואקר שלי היה תוכי מדהים, באמת משהו מיוחד, אבל אני רוצה משהו חדש.

חשבתי על אקלקטוס זכר (הנקבה קצת פחות רגועה למיטב ידיעתי). מדובר בתוכי שקט יחסית לגודלו ובעל מזג טוב.
אין לי שמץ של מושג כמה תשומת לב כזה תוכי דורש ואם זה אפשרי להשאיר אותו בבית לבד עם רדיו בלי שהוא יתחרפן וימרוט נוצות.

הדבר האחרון שאני רוצה זה לקנות תוכי, לגדל אותו מספר חודשים ואז למסור אותו- בייחוד אם זה תוכי מהזנים הגדולים שלוקחים את זה קשה.
אני אעדיף לקחת תוכי קטן ולא לגרום סבל לתוכי גדול.

בנוסף, אנחנו רוצים להביא ילד בשלב מסוים ואני באמת לא יודע איך זה הולך לעבוד עם תוכי בדירה.

אם אתם שואלים את עצמכם בשלב הזה "למה לעזאזל הוא רוצה לגדל תוכי?!?!" אז:

1) לצערי אני אלרגי לכלבים ולדשא (השניים באים ביחד...) ומעולם לא הייתה לי אלרגיה לתוכים.

2) אני מאוד אוהב תוכים וגם אשתי. זאת חיה שאמנם דורשת תשומת לב, אך לא צריך להוציא אותה לטיול כל כמה שעות.

3) אני רוצה שהילדים שלי יגדלו עם חיות- אני לא רוצה שיפחדו מחיות.

תודה מראש!
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

Re: מתלבט בנוגע לגידול תוכי

שליחה על ידי uzibu »

היי קובי ברוך הבא *פרח

אנסה לעשות לך קצת סדר.

רעש - יש זנים שרועשים יותר מטבעם ויש כאלו שפחות. יחד עם זאת חשוב להבין שגם הסביבה שבה גדל התוכי משפיעה. יגדל בסביבה רועש? יחקה וירעיש. יגדל בסביבה שקטה? יהיה שקט יותר למרות אופיו הרועש (במידה והוא כזה). קקדו נחשב רועש מאוד (מאוד). בשביל להמחיש לך מעט, קוואקר הוא לא תוכי שקט (לא שיש כזה) אבל קקדו זה בהחלט בכמה רמות רעש מעל.

יחס לתוכי - רוב מוחלט עובדים. וזה בסדר. תוכי יכול להשאר לבד אין בעיה. החוכמה, לתת מינון של יחס בהתאם ליכולות ולא "להתפזר" אם תיתן לתוכי יחס של שעות בכל יום ופתאום תהיה ירידה דרסטית בזמן היחס, סטרס לתוכי. בדיוק בנושא הכלוב. אם מינון היחס יהיה ראוי, לא תהיה בעיה.
אגב, יחס לתוכי זה גם כאשר התוכי במרכז הבית, מרכז העניינים, שומע את הסובבים ומדברים אליו מעת לעת. יחס לא אומר בהכרח שהתוכי על הכתף ומאכילים אותו צו'פרים.

ג'אקו - הדעה שלך לא נכונה. כל תוכי מצריך ידע לגידול. אין צורך במגדלים מיוחדים שיודעים להתמודד עם סוג מסוים של תוכי. צריך פשוט לעשות שיעורי בית, לרכוש ממגדל נכון ולקבל ליווי. זה נכון גם לקקדו וגם לציפור אהבה. למה גיבשת דיעה כזו?

אקלקטוס זכר - הנקבות ביחום למיטב ידעתי תוקפניות יותר. אם זה מצריך בחירה בזכר בגלל נושא זה, אין לי מספיק ידע לענות לך על זה, יענו לך אחרים. השאלה אם זו לא התפשרות בבחירה. כמו שאמרת, אל תמהר.

ילדים ותוכים - איך זה הולך לעבוד? הולך לעבוד מצוין. כיף לתוכי וכיף לילד כשעושים זאת נכון. כמו כל בעל חיים.. ולא בהכרח תוכי.
הילדים שלי גדלו עם זנים שונים של תוכים.. ציפורי אהבה\תוכונים\קוניורים\סנגלים\קוקוטיילים\ג'אקו ותמיד זה היה חוויה ועונג גדול לכל הסובבים.

מה התקציב שלך? מה אתה מחפש בתוכי? שובבות? יכולת דיבור? גודל?

מאמר על בחירת תוכי
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
KobiBarr
ביצה
ביצה

שליחה על ידי KobiBarr »

תודה על התשובה המפורטת!

מאיפה הדעה לגבי ג'אקו גובשה?
לא זוכר בדיוק.. כשהייתי ילד הייתי מאוד פעיל בפורומים של תוכים וקראתי המון. זה אחד הדברים שזכורים לי.

מבחינת תקציב- אני לא כ"כ בקיא במחירים... 3000 ש"ח כולל כלוב ואוכל בכמות סבירה להתחלה נשמע לי הגיוני (כאשר מדובר בתוכי גדול).
בכל מקרה התקציב דינאמי...

אני לא מעוניין לקנות מחווה ששם הכל זה מסחרה, מעדיף מגדל פרטי שעוסק בתחום מתוך אהבה ושיהיה ישר והגון (אין לי את הידע והנסיון ויהיה לי קשה לזהות אם משהו לא בסדר.. כבר נתקלתי במגדלים שרצו להיפטר מתוכים נכים/חולים).

חשוב לי שהתוכי יהיה גוזל, לא תוכי בוגר מדי. תוכי שעבר לא מזמן גמילה.

יכולת חיקוי טובה זה פלוס גדול מבחינתי . הייתי רוצה תוכי מהזנים הגדולים יותר.
שובבות זה משהו שכן חשוב לי, אני רוצה תוכי מעניין- פיקח.

אני מעוניין בתוכי מהזנים הפחות רועשים (או ליתר דיוק בעלי פוטנציאל גנטי להיות שקטים).
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

היי קובי ברוך הבא,

חלק ניכר מהאנשים שמגדלים תוכים הם אנשים עובדים, מכוון שכך התוכי לומד להסתדר במשך היום ולהעסיק את עצמו.
דיברת על לרכוש תוכי בשלבי הגמילה האחרונים, זו בדיוק ההמלצה שלי, כשאתה רוכש גוזל בשלבי הגמילה האחרונים
אתה בעצם מעצב את אופיו של התוכי. אפשר לומר שהתוכי גדל איתכם ומתרגל לאופיו של הבית ובני הבית בקלות.
9515 כתב:אני מתכנן לגדל את התוכי בדירה, כך שרעש זה משהו שבהחלט רצוי לקחת בחשבון.
אם משווים את רמת הרעש בין התוכים שציינת אז אפשר לומר בוודאות שהג'אקו בין התוכים הפחות רועשים. הסיבה העיקרית היא
שהוא יותר מחקה קולות ומדבר מאשר משמיע קולות של צווחות או צרחות שחוזרים על עצמם.

מן הסתם האקלקטוסים נחשבים לרועשים יותר מהג'אקו כאשר הקקדו עולה על כולם. רמת הרעש איומה ובלתי נסבלת והרעש עלול להמשך שעות. אני כרגע מציין בפניך נתונים לגבי רמת הרעש של תוכי שאין לו בעיית התנהגות.
9515 כתב:הייתי רוצה תוכי מהזנים הגדולים יותר אבל זה עלול להיות בעייתי (קקדו דורש המון תשומת לב שאני לא בטוח שיהיה לי או לאשתי מספיק זמן לתת לו וז'אקו לדעתי דורש מגדל מנוסה שידע להתמודד איתו).

בסופו של דבר מה שחשוב בגידול תוכי זו הגישה, לכן חשוב כמו שעוזי הזכיר לרכוש ממגדל שיתן לכם הדרכה מלאה ומקצועית
וכמובן ליווי לאחר הגעת התוכי הביתה.
9515 כתב:בנוסף, אנחנו רוצים להביא ילד בשלב מסוים ואני באמת לא יודע איך זה הולך לעבוד עם תוכי בדירה.
עם הדרכה וגישה נכונה זה אמור לעבוד בדיוק כמו בקישור הבא:
הג'אקו שלנו...

בהצלחה.
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

אני מאוד משוחד כי גדלתי עם ג'אקויים ולכן אני באופן אישי הייתי בוחר בג'אקו... ושוב הדיעה שלך לא נכונה... בהמשך למשוחד ולמען גילוי נאות גם המגדל הג'אקויים הטוב ביותר הוא אבי היקר (Eli-LEa מהפורום) שיש ברשותו המון רוכשים של ג'אקויים ללא ניסיון קודם בגידול תוכים בכלל ובעלי ילדים בגילאים שונים שלא חווים בעיה כלל. להפך. כפי שציינתי, זה תלוי אם הרכישה היא רכישה חכמה. מכל הבחינות.

אם לא ג'אקו, אולי בחירה שניה שלי מהזנים הגדולים היה אקלקטוס. למרות שאני שוב באופן אישי הייתי בוחר סנגל. גם ממשפחת האפרקיאים כמו הג'אקו. אומנם לא תוכי גדול (בינוני) אבל תוכי מדהים לטעמי.

בנוגע לתקציב, אקלקטוס\ג'אקו + כלוב גדול אתה תצטרך לחרוג מעט.

ורגע של זכרון יקר... קוקו!!!!! הבן שלי מאכיל: https://www.youtube.com/watch?v=jCq6AY37q44
מיקסים: https://www.youtube.com/user/shtrodel/s ... 7%A7%D7%95
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”