ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

האם חיידק מדביק תוכים ותוכי מכרסם נוצות

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
roi20050
גוזל
גוזל
שם פרטי:: רועי

האם חיידק מדביק תוכים ותוכי מכרסם נוצות

שליחה על ידי roi20050 »

שלום לכולם, יש לי שתי שאלות בנוגע אליי ולתוכי שלי.

משלשום התחלתי להעלות חום וכשהייתי אצל הרופא אתמול הוא אמר לי שיש לי זיהום חיידקי בדרכי הנשימה העליונות.
האם זה יכול להדביק את התוכי שלי אם הוא יהיה בסביבתי?

שאלה נוספת: התוכי שלי מורט נוצות כבר המון זמן. הרבה זמן לא ראיתי את הנוצות שלו מסודרות כמו שצריך. הוא תוכי מסוג גרין צ'יק והוא לא מפסיק לכרסם את הנוצות שלו. במקום שהנוצות שלו יהיו מסודרות ירוקות ויפות, הכל מבולגן, מנופח כזה ואפור. כל נוצה חדשה שצומחת הוא מכרסם.

שאלתי פעם כאן בפורום מה אפשר לעשות. ניסיתי לתת לו ענפי זית לכרסם, משחקי כרסום והוא מתקלח לבד בכלי מים שלו ואמרו לי שזה יכול לעזור אבל זה לא עוזר.

מה אני יכול לעשות? הוא מכרסם בעיקר את החזה והבטן וגם את הכנפיים והגב.

שבת שלום ותודה מראש לעוזרים.
סמל אישי של משתמש
אלמוגי
פוקח עיניים
פוקח עיניים

Re: האם חיידק מדביק תוכים ותוכי מכרסם נוצות

שליחה על ידי אלמוגי »

כדאי לקחת לוטרינר של תוכים כדי לשלול שההתעסקות בנוצות נובעת מטפילים\בעיה בריאותית.
אם זו הסיבה, הוטרינר ינחה אותך כיצד ובאילו חומרים להשתמש כדי לטפל בזה.
זו גם יכולה להיות בעיה התנהגותית שהתוכי פיתח, ובמקרה כזה וטרינר יכול לשים לו מן "צווארון" שימנע ממנו לכרסם את הנוצות.
תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

שווה בדיקה אצל וטרינר, במידה ולא מסתדר לך אפשר לבקש מוטרינר אייבומק, מטפטפים שתי טיפות על בית החזה ושתי טיפות לפה.
כשיש טפילים חיצונים אפשר לראות אותם בעין. להבדיל מטפילים תת עוריים שקשה יותר לאבחן אותם.

בנוגע למריטה, בדרך כלל מדובר בבעיה התנהגותית, אפשר לנסות ולשלול מחלות אבל אין לשזה סוף מה גם שבמידה ונמצאת מחלה או נשאות של מחלה בדרך כלל אין לה קשר ישיר למריטה, מלבד מחלת המקור והנוצות.

בנוגע לצווארון שאלמוגי ציינה, ישנם וטרינרים שממליצים על דרך טיפול הכולל צווארון, לדעתי הצווארון לא עוזר מאחר וברוב רובם של המקרים התוכי חוזר למרוט לאחר הורדת הצווארון. הצווארון לא מטפל בבעיה עצמה אלא מונע מהתוכי להגיע ולמרוט.
התקנת צווארון טובה במקרה של פגיעה עצמית וכשהתוכי פוצע את עצמו, כאן הצווארון יכול לעזור כדי לגרום לפצע להתרפא.

ההצעה שלי היא לתת טיפול נגע טפילים אם כי הסיכוי לכך די נמוך. ומצד שני להגביר את המקלחות ואפילו למקלחת יומית.
אם התוכי אוהב להתקלח בשיטה מסויימת ( לא כשהוא רוצה בכלי המים) אז תנצל זאת ותקלח אותו יום יום. אם לא תרכוש שפריצר ותתחיל לקלח אותו עם השפריצר באופן יום יומי. חשוב שהשפריצר יהיה נקי וחדש ושלא הכיל חומרים לפני כן. שפריצר חדש נקי עולה כ 10 ש"ח.
חשוב שהזרם מהשפריצר לא יהיה חזק וישיר, תכוון את הפיה של השפריצר שתתיז התזה שאינה ישירה , משהו בין רסיסי מים להתזה ישירה.
יתכן שתוך שבועיים שלושה כבר תראה תוצאות.
סמל אישי של משתמש
roi20050
גוזל
גוזל

שליחה על ידי roi20050 »

בנוגע למריטה, אני כמעט בטוח שלא מדובר בטפילים מכיוון שמנקים את הבית באופן קבוע, התוכי בתוך הבית ולא יוצא מחוצה לו.
כל פעם שמחליפים לו מים שזה פעם פעמיים ביום כי הוא גם מלשלש בכלי, הוא מתקלח. כלומר יוצא לו להתקלח פעם ביום לעיתים קרובות.

ועוד לא קיבלתי תשובה על החיידק.
אני מגיע פעם בשבוע/שבועיים מהצבא הביתה ואני מאוד רוצה להוציא אותו מהכלוב ולהיות איתו.
האם אני יכול לעשות זאת כשיש לי זיהום חיידקי בדרכי הנשימה, או שזה יכול להדביק אותו?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אתה יכול להוציא אותו, נדיר מאוד שתוכי ידבק מבן אדם. כנ"ל גם לגבי התקררות.

יתכן שהמים שבהם התוכי מתקלח לא נקיים? נגיד שהתוכי טובל בהם מזון למשל, הרי אי אפשר להחליף מים כל שעה. נוצר מצב
שהתוכי מתקלח במים שבכלי וכשהמים מתייבשים על הנוצות מתייבשים גם חלקיקי מזון .
אני מציע שתנסה לקלח אותו מעבר למקלחת שהוא עושה.
סמל אישי של משתמש
roi20050
גוזל
גוזל

שליחה על ידי roi20050 »

כן הוא הרבה פעמים טובל את הכופתיות שלו במים כמו קורנפלקס כזה ואוכל.
יש מצב שזו הבעיה?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

לא חושב שזו הבעייה העיקרית למריטת הנוצות אבל עדיף לקלח במים נקיים כך שלא ידבקו חלקיקי מזון לנוצות ויתייבשו עליהן.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”