ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

רגע לפני הרכישה

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

danaviv123
ביצה
ביצה

רגע לפני הרכישה

שליחה על ידי danaviv123 »

שלום לכולם, לאחרונה החלטתי לרכוש גוזל ארה. כרגע אני עדיין בחיפושים אחר מגדל ראוי והגעתי לכמה אופציות והייתי שמח אם תעזרו לי קצת.

קודם כל ראיתי המון המלצות על יובל-לילך ולצערי הם פשוט לא עונים כבר כמה ימים, אולי מישהו מכיר עוד מספר חוץ ממה שמפורסם אצלהם באתר?

חוות התוכים בכפר הס? עד כמה הם מומלצים?

תוכי ללא בדיקת מין/מחלות? יש מה לחשוד? המוכר מציע בדיקה תמורת תשלום נוסף.

עד כמה מומלץ לקנות גוזל שהוא כבר בן חצי שנה? לא מבוגר מדי?

אשמח לתשובות, תודה!
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: רגע לפני הרכישה

שליחה על ידי eli_lea »

4275 כתב:שלום לכולם, לאחרונה החלטתי לרכוש גוזל ארה. כרגע אני עדיין בחיפושים אחר מגדל ראוי והגעתי לכמה אופציות והייתי שמח אם תעזרו לי קצת.
4275 כתב:שלום לכולם, לאחרונה החלטתי לרכוש גוזל ארה. כרגע אני עדיין בחיפושים אחר מגדל ראוי והגעתי לכמה אופציות והייתי שמח אם תעזרו לי קצת.

קודם כל ראיתי המון המלצות על יובל-לילך ולצערי הם פשוט לא עונים כבר כמה ימים, אולי מישהו מכיר עוד מספר חוץ ממה שמפורסם אצלהם באתר?

חוות התוכים בכפר הס? עד כמה הם מומלצים?
אין המלצות על גבי הפורום. אתה מוזמן לפתוח נושא בפורום קנייה מכירה, לרשום מה אתה מחפש ובמידה ותהיה היענות יפנו אליך.

4275 כתב:תוכי ללא בדיקת מין/מחלות? יש מה לחשוד? המוכר מציע בדיקה תמורת תשלום נוסף.
לא כל התוכים נבדקים למחלות, אין זה אומר שתוכי שאינו בדוק חולה.
בדיקה תמורת תוספת תשלום נשמע הוגן לגמרי.

4275 כתב:עד כמה מומלץ לקנות גוזל שהוא כבר בן חצי שנה? לא מבוגר מדי?

ארה נחשב לתוכי גדול כך שזמן הגמילה שלו מתארך אף הוא, אמנם הוא נגמל טרם הגיעו לגיל חצי שנה אבל עדיין זה לא רחוק
מגיל הגמילה. אם התוכי מוחתם היטב וחברותי לא רואה עם הגיל בעיה מיוחדת.
כמובן שאם היית שואל אותי לגבי גוזל בן ארבעה חודשים שבשלבי גמילה סופיים הייתי ממליץ לקחת את הגוזל.
תוכים בע״מ
ביצה
ביצה

שליחה על ידי תוכים בע״מ »

אכן [צנזור אוטומטי - התראה נשלחה למנהל] ברמה גבוה
אם אתה מחפש ברמה גבוהה דבר איתו 050-729-7571
danaviv123
ביצה
ביצה

תודה רבה על העזרה חברים.
בשעה טובה רכשתי גוזל בן 6 חודשים נראה מצוין, שוב תודה על העזרה וההכוונה.
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

[RIGHT]תתחדש.[/RIGHT]

[RIGHT]נשמח לתמונות ולעדכונים בהמשך
[/RIGHT]
תמונה
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
danaviv123
ביצה
ביצה

לאט לאט מתרגל לבית ולסביבה החדשה, בסך הכל נראה בריא אכלן וחברותי.

כמה דברים טיפה העלו לי סימני שאלות:

הטבעת שעל הרגל נראית כאילו ששייפו אותה? מה יכולה להיות הסיבה? מה יש למגדל להסתיר במידה וזה מכוון? (השנת לידה עדיין מופיעה)

חסרות שתי ציפורניים שהמגדל נמנע מהסבר מלא לסיבה לכך, יש מה לחשוד?

הוא טוען שהתוכי בן חצי שנה, ואצל ארות אפשר לזהות שמדובר בגוזל על פי זה שאין צהוב מסביב לעין? זה נכון?

שוב, בגדול, התוכי מאוד חברותי לא נשכן עולה ליד בקלות ונראה בריא לחלוטין, אבל עדיין הסימני שאלה קצת מטרידים אותי ואני אשמח אם תוכלו לעזור לי עם זה.

תודה מראש! (תמונות בהמשך)
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

אני לא מצליח להבין למה אם יש תהיות\סמני שאלה\ספק - מבצעים רכישה. למה למהר?

טבעת - לא יודע למה שייפו, אני לא רואה סיבה הגיונית לכך. אולי נרכש ממקום אחר ולא גידול של אותו מגדל והוא לא רוצה שידעו?
זו השערה, באמת קשה לי להבין למה.
תמונה

ציפורניים - ממש אין ציפורניים? זו ארה לא תוכי קטן\בינוני שאולי נתפס בלי כוונה באיזה מקום בכלוב... המגדל לא יודע מה קרה? מה הכוונה נמנע מלהסביר? - אפשר לראות תמונה?

בהירות בעין מראה על בגרות. אני לא יודע בדיוק את הגיל שזה אצל ארה אבל אני יכול לשער שזה באזור חצי שנה...

"נראה בריא לחלוטין" - מה הכוונה נראה בריא? אין בדיקות? \ לא ביקשת לשלוח בדיקות? יש התחייבות למחלות כמו פליומיה וביק אנד פדר?

יכול להיות שהתוכי חברותי, בריא והוחתם באהבה (אני מקווה). יחד עם זאת, לא מצבעים רכישה ואחר כך שואלים את השאלות.
במיוחד שמדובר בבעל חיים שברגע שרוכשים אותו לא בדיוק ניתן להחזיר.

אז איך קוראים לו?
ובהצלחה!
UziDesign
danaviv123
ביצה
ביצה

אני יכול להעלות תמונה בהמשך לגבי הציפורניים, בכל אופן, ברגל אחת כל הציפורניים נמצאות.
ברגל השניה חסרה הציפורן של האצבע האחורית לגמרי, ובאמצע הקדמית הקטנה יש רק בצבוץ של ציפורן.
יש לציין שהמוכר ציין זאת בעצמו ברגע שהציג בפניי את הגוזל, וטען שהוא לא יודע בדיוק איך זה קרה והעלה השערה שכנראה הציפורן נתפסה בכלוב או משהו כזה (רגל עם הציפורניים החסרות היא לא הרגל עם הטבעת - אם זה רלוונטי)

המוכר אמר לי שאין בעיה לבצע בדיקות אבל הוא אומר שהבדיקות הן יקרות וזה פשוט יעלה את המחיר של התוכי, אם אמר אם אני רוצה לשלם על הבדיקות לפני הרכישה אני מוזמן.
ששאלתי אותו אם קיימות תעודות כלשהן על התוכי הוא אמר שלא. לא הייתה התחייבות כלשהי לגבי מחלות קיימות.
שאמרתי בריא לחלוטין התכוונתי שמבחינת מראה חיצוני והתנהגות הכל נראה תקין (ניצוי, מראה כללי בריא, עיניים מבריקות, פי טבעת יבש וכו׳).
בכל מקרה, הייתי עם הציפור במשך כחצי שעה במעמד הרכישה על מנת לבחון את ההתנהגות, המוכר היה נראה אמין ואמר שבמידה ויש בעיה אני תמיד יכול לפנות אליו לעזרה ואם יש איזשהו פרט שמתגלה בעתיד הקרוב (כמו מחלה או בעיה כלשהי עם התוכי) אני מקבל את הכסף בחזרה.

עריכה - אה, וקוראים לו יאנוש
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

היחס של של עלות הבדיקות למחיר התוכי הוא פשוט כזה שאין סיבה לא לעשות (אזור 180 לשילוש, אם זכרוני אינו מטעה אותי).
אני תמיד בעד לקחת דגימת דם ולבצע בדיקות...

וכן, תעלה בבקשה תמונות. גם של הציפורן וגם של יאנוש החתיך. תן לנו להנות... למה רק אתה?
UziDesign
danaviv123
ביצה
ביצה

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה
שלח תגובה