ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

מחיר ג'אקו האכלת יד בן 3 חודשים?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

רז פרוזניק
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יש כינוי

מחיר ג'אקו האכלת יד בן 3 חודשים?

שליחה על ידי רז פרוזניק »

כמה עולה כיום גוזל ג'אקו האכלת יד עם בדיקת מין ומחלות עם טבעת?
מחיר ממוצע כללי?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

Re: מחיר ג'אקו האכלת יד בן 3 חודשים?

שליחה על ידי eli_lea »

גוזל ג'אקו נמכר בין 2500-3200 ש"ח
בנוגע לבדיקות - נהוג להוסיף למחיר את הבדיקות שנעשו.

יש "מציאות" ב 2000ש"ח וכו'. בדרך כלל זה מעיד על מצבו וההשקעה שנעשתה בתוכי.
רז פרוזניק
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי רז פרוזניק »

מה הכוונה זה מעיד אולי על מצב לא טוב של התוכי?
מה הכוונה "יש "מציאות" ב 2000ש"ח וכו'. בדרך כלל זה מעיד על מצבו וההשקעה שנעשתה בתוכי"
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מידי פעם אני נפגש עם אנשים שמצאו "מציאה" ורכשו תוכי בסכום של 2000ש"ח.
מסתבר שברוב המקרים התוכי נושא מחלה כזאת או אחרת או שההשקעה בו הייתה מינימלית וההתנהגות שלו בהתאם.
תוכים בע״מ
ביצה
ביצה

שליחה על ידי תוכים בע״מ »

אלי אתה טועה
כיום אתה יכול למצוא גאקו בדוק מין וכל המחלות ב2100 בלי בעיה ותוכי שהוא חברותי לאללה (לא שאני אומר שאין כאלה שידפקו אותך פשוט צריך להיות זהיר) וזה נובע משלוש סיבות:
הביקוש הגדול לגאקו (עקב היכולת שלהם לדבר כל מגדל מתחיל רוצה גאקו)
הייבוא מחול (בעיקר מאפריקה במחירי ריצפה כמו 1500 שקל ליחידה )
הריבוי המצליח (כיום ישנם מלא מגדלי גאקויים שמרבים ללא שום בעיה)
ומשלושת הסיבות האלה האוכלוסייה בארץ מתפוצצת ואנשים שמאכילים כבר לא מצליחים למכור אז הם מורידים את המחיר וזה תהליך שפוגע בנו אבל הגיוני
והכל עיניין של היצע וביקוש
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

תאמין לי שאיני טועה.
ראיתי כמה מפח נפש יש לאנשים שרכשו מ"מגדלים" שהידע שלהם בגידול ג'אקו שואף לאפס.
לצערי הרב ישנם הרבה מאוד אנשים כאלה שלא כותבים זאת.
"בדיקות מין ואת כל המחלות" זה משפט שאין מאחריו כלום. עדיין לא ראיתי בשום מקום מי שיעשה את "כל הבדיקות".
גם לא בחוות הגדולות ביותר בארץ ש"הוטרינר המקומי" שלהם לא בודק במעבדה חיצונית ורושם "חיסון" על מתן אייבומק
נגד טפילים שב 99.99% לא יהיו מעולם לתוכי. אנשים היום חוקרים ועושים שיעורי בית לפני רכישה. יש מי שמתפתה
למחירים זולים ולאחר מכן מחפש מי שיעזור לו, יש מי שמבין שלרכוש תוכי מוחתם זה מעבר לתוכי שנתנו לו לאכול והחזיקו אותו בחיים.

עלות כל הבדיקות כמו שאתה כותב יכולים להגיע ל450 ש"ח גם אם יבדקו רק מין פוליומה המקור והנוצות וכלמידיה
עדיין מדובר בכ 350ש"ח.
איפה הוצאות המזון של הגוזל? שלא לדבר על שעות הטיפול בתוכי, הטיפול בבית הגידול בהורים והמזון שלהם.
איך להיות זהיר? להגיד להיות זהיר זה טוב אבל איך מפרשים "להיות זהיר"?

אני לא מכיר את המשפט "לא מצליחים למכור" אנשים שמבינים לא מתפשרים על איכות. ובדרך כלל אלו
שלא מתפשרים על איכות הם האנשים הרציניים שיתנו לתוכי ולבעל החיים שברשותם חיים טובים ולא יחסכו ממנו.

אגב, בחנויות לממכר בעלי חיים מוכרים את הג'אקו גם ב 3500ש"ח ותתפלא לשמוע שאנשים קונים.
ללא הדרכות, ללא הסברים, ללא תמיכה לאחר מכן.
מי שרוכש בעל חיים לא עושה זאת בתקווה שאולי הוא יצליח לחיות. מי שרוכש בעל חיים רוצה תוכי בריא וחברותי.

הייבוא מחו"ל מזמן לא נעשה לגוזלים . מייבאים בוגרים לרבייה.
האחרונים שהביאו גוזלים וניסו לעשות רווח מהיר וקל נכוו כשחלק גדול מהגוזלים לא שרד את ההגעה ונפח נשמתו.
את הנותרים הם לא יכלו למכור במחיר שהם תכננו כי הם היו מפסידים כסף.

אגב, מכיר את האנשים שמתקשרים כדי לספר שהם מצאו תוכי מושלם ב 1800ש"ח. אני אף פעם לא מבין
למה הם ממשיכים לחפש ולא קונים מהמקום שהציעו להם במחיר הזה.

מי שמאמין באיכות הגוזלים שלו, באיכות הטיפול, בבריאות התוכים שלו ומקצועיות בית הגידול שלו לא מתפשר.
ראיתי "חוות" שעושים מבצעים שונים ומשונים, מנסים למכור את הגוזל במבצע עם כלוב ועם אוכל ועם חליפת טיסה
או עם אביזר כזה או אחר. אלו אנשים שלא ממש מאמינים בבית התוכים שלהם ומנסים לקדם מכירות בצורה כזאת.

לסיכום, אם אתה כמגדל תהיה אמין לאורך זמן ירכשו ממך את התוכי גם במחירים שציינתי. תהיה סבלני ואל תתייחס
לכל מי שמספר על "מציאות" כאלה או אחרות, מאחרי המציאות יש הרבה מאוד סיפורים של אכזבה.
חלק מהאנשים שרכשו "מציאות" חוזרים ורוכשים תוכי כבר בצורה מושכלת יותר.

סרטון של אחד הגוזלים שהיו לי לא מזמן בגיל 4 חודשים, אומר "בוא" "שלום" ובסרטון עף ליד.

http://www.youtube.com/watch?v=Og-TMtCfQqw
תוכים בע״מ
ביצה
ביצה

שליחה על ידי תוכים בע״מ »

אלי שלא תבין אותי לא נכון
אני איתך בצד הזה אבל כיום אין מה לעשות השוק מפוצץ וגם אני נכוותי
שנה שעברה מכרתי גוזלים של גאקויים מטובעים בדוקי מין ומחלות (פצ׳קו , כלמידיה מקור והנוצות ועוד מחלה ששמה לא זכור לי )
ב2300 וזה מצטער שאחרי כל ההשקעה אין לך גמול מספק לעבודה הקשה
אגב אמרת שכל הבדיקות עולות 350
תשלח לספרד יעלה לך רבע מחיר
בקשר לייבוא הגוזלים יש חווה בדרום שהביאה גוזלים נגועים וכל החווה שלו נדבקה
והיו צריכים להשמיד אלפי ציפורים ומאז אף אחד לא מעז לייבא גוזלים
nitsan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי nitsan »

זה נכון שיש מקומות שמוכרים במחירים נמוכים מאוד, אבל חשוב לזכור שהמחיר הוא לא כל כך משמעותי. תוכי כזה יכול לחיות 50-60 שנה. לכן הבדל של מאה- מאתיים שקל בין מגדל למגדל הוא זניח לגמרי כשזוכרים מה אנחנו מחפשים בתוכי ובמגדל.
אצל התוכי: שיהיה בריא, מורגל למזון איכותי, מחוברת ברמה גבוהה, עם ביטחון עצמי ובכללי בעל אופי נוח לכולם.
אצל המגדל: שיהיה קשוב וסבלני לתת הסברים, הנחיות והכוונות ושיהיה זמין לתת מענה לשאלות או בעיות שעלולות לצוץ.

אני קניתי פעמיים תוכי אצל מגדלים מהאזור שלי, לא כי הם היו זולים יותר מאלי אלא רק בגלל המרחק הגיאוגרפי. בשני המקרים התוכים היו חולים. במקרה הראשון (אצל סוחר מאוד ידוע שכולם בכל מקום מחמיאים ומפרגנים לו), עם קבלת התשובות של המחלות, החזרתי לו את התוכי ללא שום קושי מצידו והוא החזיר לי את הכסף. במקרה השני, גם ערכתי את כל הבדיקות והכל יצא תקין, ובכל זאת, אחרי כחודשיים התוכי מת ממחלה שאין לה בדיקה (PDD). תאמינו לי שההרגשה הזאת לא שווה מאה שקל וגם לא אלף.

בפעם השלישית החלטתי שאני לא מתפשר יותר ונוסע עד אלי - שעתיים לכל כיוון - ורק ממנו אני קונה. אחרי ביקור אצלו גם הבנתי שאין לי אפילו מה לעשות לתוכי בדיקות כי אין שום דרך בעולם שהתוכי יכול להידבק במחלה כלשהי. הוא שומר עליהם כמו על אוצר - בדיוק כמו שצריך.
הוא גם התאים לי את התוכי הנכון לי ולמשפחתי (מבין 12 גוזלים) על פי הצרכים שלנו (יש ילדים קטנים ורצינו תוכי עם ביטחון שמוכן להיות עם כולם). בגיל ארבעה חודשים התוכי התחיל לדבר ולא הפסיק מאז. היום היא בת שבעה חודשים ואומרת יותר מ-20 מילים וגם יודעת את המשמעות שלהם. לדוגמה, אם הכלבה מתחילה לנבוח על השכנים היא אומרת לה "אלף, שקט! בואי" ואז עושה את השריקה שאני עושה לה כדי שתבוא.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

היי ניצן,
שמחתי לראות אותה ובמיוחד לראות את היחס שהיא מקבלת. היא מהממת.
אנשים כמוכם נותנים לנו את הכוח להמשיך ולהשקיע. הנייד שלי מלא בסירטונים של גוזלים מדברים ובמילות הוקרה ותודה.
כשאנחנו רואים שאנשים מגדלים באהבה ובאושר ונהנים מהתוכי וכמובן גם שהתוכי מרגיש טוב ונהנה, זה באמת עושה טוב.

תודה לך ולמשפחתך על השיתוף ומאחל לכם הנאה ללא סוף מהתוכיתמונה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”