ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

תוכי ותינוק מותר או אסור

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
שני24
ביצה
ביצה

תוכי ותינוק מותר או אסור

שליחה על ידי שני24 »

היי

יש לי תוכי מסוג ג'אקו ואני בהריון .
השאלה שלי היא האם זה מסוכן או מזיק כאשר יש תינוקת שרק נולדה בבית אם התוכי??
סתוית
בקיעה
בקיעה

Re: תוכי ותינוק מותר או אסור

שליחה על ידי סתוית »

ערב טוב
לדעתי אין שום בעיה עם זה כול עוד את שומרת על הגיינה טובה לתוכי מחליפה ומנקה את הכלוב בכול יום
וכן שטיפה של ידיים טובה לפני נגיעה בתינוק
אם ההית שואלת אותי ואני אמא אני ההיתי ממשיכה כרגיל את החיים יחד עם התוכי
מקווה שעזרתי
שהיה לך לידה קלה
סתוית
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: תוכי ותינוק מותר או אסור

שליחה על ידי eli_lea »

היי שני,

ראשית אני חייב לציין שתוכי זו חיה שהסיכוי להידבק ממנה במחלות די קלוש לעומת בעלי חיים אחרים. התוכי יכול לחלות במספר מחלות שאינן עוברות לבני אדם מלבד מחלה אחת שנקראת "כלימידיה" . ישנם סוגים שונים של כלימידיה ולעיתים אנשים מערבבים את הכלמידיה עם מחלת מין אז לידיעה כללית אין קשר.

אחר והכלמידיה הינה מחלה שעלולה לעבור לבני אדם רוב רובם של הוטרינרים ממליצים לבדוק את התוכי למחלה.
בכל מקרה, באופן תיאורטי המחלה יכולה לתקוף אנשים בעלי מערכת חיסונית לקויה.
מה הסיכוי שזה יקרה? שוב, קלוש מאוד.
הסימפטומים של המחלה הינם כשל שפעת, יתכן חום כאב ראש ובמקרים נדירים דלקת ריאות.

אנחנו באופן אישי בבית גידולנו עושים בדיקות כלליות ומדגמיות גם למחלת הכלמידיה כדי לוודא שהתוכים שלנו אינם נושאים את המחלה.
במקומות אחרים לא תמיד עושים את הבדיקות.
אני באופן אישי מכיר עשרות בתים בהם ילדים ותינוקות באים במגע עם תוכים שאינם נבדקו מעולם. אומנם ברוב הפעמים מדובר בתוכים קטנים יותר אבל זה לא משנה מאחר והתוכים הקטנים בחלקם נחשבים לנשאים לא קטנים של המחלה.

אם אינך רגועה את יכולה לקחת את התוכי לבדיקה, יתכן שיש אפשרות שוטרינר יגיע אלייך הבייתה לבצע בדיקה.
הבדיקה די פשוטה, הוטרינר לוקח טיפת דם על פד סטרילי ושולח למעבדה לבדיקה.
תוצאות מתקבלות בתוך מספר ימים. במידה והתוכי נשא של המחלה אפשר לטפל בו בתרופה אנטיביוטית במשך כארבעה שבועות
ולרוב זה מספיק.

לסיכום,
1.יש מחלה של תוכים שמועברת לבני אדם, הסיכוי להידבק בה קלוש. במיוחד אם שומרים על הגיינה.
2.יש טיפול למחלה ואם היא מתפרצת רואים על התוכי שהוא חולה, הסימנים הם: חולשה, אפטיות וחוסר תיקשור עם הסביבה, סימור נוצות כמעט קבוע, נזילות מהאך ודמעות מהעיניים, חוסר תיאבון והפסקת פעילות. נשימה בקצב מואץ תוך כדי עלייה וירידה של הזנב עם כל נשימה וכו'...
3.אני באופן אישי ובמידה והתוכי אינו מראה חלק מהסימפטומים שדהזכרתי לא הייתי ניגש עימו לבדיקה. אבל מי שאינו רגוע ויש לו חשש יכול לבצע את הבדיקה.
4.אין צורך לוותר על התוכי , גם אם ימצא נשא , פשוט לשמור על היגיינה ולטפל בתרופה.

מאחל לך לידה קלה וילד שגדל עם תוכי בריא ושמח.
בתמונה אחד מהגוזלים שלי לאחר מעבר לביתו החדש:
file.jpg
file.jpg (25.82 KiB) נצפה 3265 פעמים
קישור לנושא:
הג'אקו שלנו...
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”