ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

הוספת קוואקר למשפחה

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
nudenick
ביצה
ביצה
שם פרטי:: יש כינוי

הוספת קוואקר למשפחה

שליחה על ידי nudenick »

לאחר שבמשך 5 שנים גידלתי קוואקר יחיד (האכלת יד ומחוברת), התווסף לנו באופן לא צפוי קוואקר נוסף (גם כן האכלת יד ומוחברת).
לאחר שהיה בבידוד בחדר נפרד כשבוע (עד קבלת תוצאות בדיקות דם וצואה) הוא עכשיו נמצא בכלוב קטן (יחסית לכלוב של התוכי הותיק) וסמוך אליו.

עכשיו, היות והוא יהפוך לחבר משפחה מן המניין, צריך לדאוג לו לכלוב נורמלי.
מה מומלץ? לשכן אותם בכלוב אחד? כלובים נפרדים?
אם כלוב אחד, מה הגודל המומלץ? האם לרכוש עבורם כלוב חדש (כדי לנטרל טריטויאליות של התוכי הותיק)? האם יש כלובים עם אפשרות למחיצה ומערכת אוכל/שתיה כפולה?
אם הם יהיו בכלוב אחד, עד כמה הדבר ישפיע על החיברות שלהם? ומה עם הפוטנציאל תקיפה/פציעה אחד של השני (בחדר הם לא תוקפים אחד את השני, אבל גם לא יותר מדי מתחברים, כל אחד מוצא לו פינה אחרת ומתעסק בשלו)
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

Re: הוספת קוואקר למשפחה

שליחה על ידי eli_lea »

תתחדשו.
מבחינה התנהגותית - ראשית צריך לקחת בחשבון שההתנהגות שנצפית כרגע אינה ההתנהגות שתהיה בהמשך.
התוכי שלכם יתחיל להסתגל לרעיון שיש תוכי נוסף ושגם הוא מקבל את תשומת הלב בבית וההתנהגות שלו יכולה להיות מגוונת,
החל מקבלת התוכי האחר ללא בעייה מיוחדת ועד לתקיפתו. כל תוכי יתנהג בצורה שונה והכל תלוי באופיו של התוכי.
כרגע כל אחד במקומו והם בוחנים זה את זה.
המצב האידיאלי הוא להפריד בין שני התוכים בכלובים נפרדים. לתת לכל תוכי את היחס שלו ולחבר ולהכיר ביניהם
כשהם מחוץ לכלוב. תמיד צריך לקחת בחשבון שרמת ההחתמה עלולה לרדת עד כדי מצב אפילו של חוסר רצון למגע או קשר ישיר
במיוחד אם התוכים הפכו לבני זוג והם בעונת הריבוי. בדרך כלל זה הזמן שהם יפגינו רגישות גבוהה לניסיונות לגעת בהם.

מאידך ישנם מצבים ומקרים לא מעטים ששני בני זוג חיו בכלוב משותף גדול ועדיין נשארו חברותיים. כמו שציינתי קודם, זה תלוי ברמת ההחתמה, בקשר שנוצר בין המגדל לתוכים ובאופיים של התוכים עצמם.
קוואקר הינו תוכי שהוא די פעיל, לכן המרחב בכלוב מאוד חשוב, המרחב בכלךוב חשוב מאחר ואיבזור הכלוב גם הוא צורך מקום
לא מועט ויש להתחשב בכך.
כלוב מינימלי לקוואקר זהו כלוב מדגם TI1901 , כלובים שמתאימים יותר אלו כלובים כגון , A10 ,TS701 ואף A11-1 במידה ותחליט לשתף את שני התוכים באותו כלוב.

כדאי לתת זמן התאקלמות בנפרד לשני התוכים, משהו כמו שבוע ולאחר מכן אפשר לנסות ולגרום להם להשתתף בקבלת מזון וצ'ופרים מהיד
או משחקים שונים ופעולות שביצעת עם התוכי הותיק יותר.
סמל אישי של משתמש
nudenick
ביצה
ביצה

שליחה על ידי nudenick »

תודה על התשובה :)
לגבי ריבוי, אנחנו לא יודעים אם הם בני מין שונה או בני אותו מין.

בנוגע לכלוב משותף, A11-1 מספיק? אני צריך לוודא שזה לא ירידה בתנאים לתוכי הותיק.
כלוב כמו A19 או A-19-2 יתאימו להם (מבחינת תצורת הכלוב, רווח בין הסורגים)?

אני עדיין מתבלט בין שני כלובים נפרדים (נראה לי שאני אנצל את ההזדמנות לפנק את התוכי הותיק גם בכלוב חדש) או כלוב אחד משותף.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אין בעייה של מרווחי סורגים בכלוב הגדול. המרווחים הינם 2.5 ס"מ כך שהתוכי לא יכול לעבור דרכם אך יש לו מקום
בשפע לטפס על מגוון צעצועים או ענפים שתבחר לשים בכלוב.
גם ה 1-A11 יכול להתאים ככלוב משותף, היתרון שלו זה החלק העליון שבו הקוואקרים יכולים להשתעשע במיוחד
הקוואקרים שנחשבים לפעלולנים. כמובן שככל שהכלוב גדול יותר ומרווח יותר כך טוב יותר אבל צריך להתחשב גם במגבלות
כמו מקום פיזי לכלוב ותקציב.
סמל אישי של משתמש
nudenick
ביצה
ביצה

בסוף הוחלט על שני כלובי A10

שליחה על ידי nudenick »

התוכים הנרגשים מחכים למחר בבוקר לקבלת הכלובים.
תודה.
:)
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

איך התוכים מסתדרים היום?
סמל אישי של משתמש
nudenick
ביצה
ביצה

שליחה על ידי nudenick »

מתאקלמים לאט לאט.
הוספתי תמונות בפורום הכללי.

הכלובים החדשים של מאקי וריו.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

יפה מאוד, נראה שהם יהנו מאוד והתנאים מושלמים.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”