ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

להביא לשוקה חבר חדש?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
yonit
ביצה
ביצה

להביא לשוקה חבר חדש?

שליחה על ידי yonit »

שלום!!
שקשוקה היפה שלי (אקלקטוסית) כבר בת יותר מחצי שנה, מקסימה בריאה חכמה וחברותית. היא אצלי כבר למעלה משלושה חודשים
ואני שוקלת בכובד ראש האם להביא לה חבר אקלקטוס חדש, זכר.

השיקולים לחיוב הם:
- כייף לי לגדל תוכי ובא לי עוד אחד, שוקה חברותית מאוד ואולי תוכי חדש יהייה לה חבר נוסף לשחק איתו בימים שאני יותר עסוקה,
- זכר אקלקטוס נותן גיוון גם ביופי והבנתי שבאופי הוא נינוח,
- יש אופציה של רבייה בעתיד.
- להביא תוכי נוסף כבר עכשיו כדי שהם ייגדלו יחד ולא עוד שנתיים להביא לה גוזל שהיא לא תדע מה עושים עם זה...

השיקולים כנגד הם:
- כי שמעתי שמרגע שיש זוג אקלקטוסים הם חברותיים אחד לשני ופחות חברותיים למטפל (עסוקים אחד עם השני),
- הפחד מרבייה שלא אצליח (גם נפשית כי זה דורש הרבה וגם כלכלית..) לגדל עוד גוזלים,
- או שלא אצליח למכור אותם,
- פחד מלאבד את הקשר היפה שיש לי עם התוכית שלי כרגע.

אשמח לכל עצה או שיקול שלא חשבתי עליו עד כה.
תודה!!!

יונית :)
עומרי
בקיעה
בקיעה

Re: להביא לשוקה חבר חדש?

שליחה על ידי עומרי »

אני ממליץ לך להביא זכר, מכיוון שאם רמת החיבור שלך עם שוקה גבוהה מאוד ותתחברי גם לזכר אין שום סיבה שהרמה תיהרס או החיבור, ברגע שיש כלוב גדול תזונה טובה ויחס אוהב הם יתרבו וגם רמת החיבור איתך יישאר
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: להביא לשוקה חבר חדש?

שליחה על ידי eli_lea »

אם תוסיפי לשוקה זכר אני לא צופה שינויים מהותיים בשנה וחצי הראשונות, אומנם זה גם תלוי בזכר אבל אפשר לצאת מתוך נקודת הנחה שתשקיעי בשניהם ושניהם יהיו חברותיים.
בכל מקרה את צריכה לקחת בחשבון שלקראת עונת הריבוי המצב ישתנה. נקבות האקלקטוס לעיתים הופכות לאגרסיביות יותר
גם כלפי המגדל וגם כלפי הזכרים. מלבד זאת שני התוכים יהפכו יותר טריטוריאלים לכלוב ולתא ההטלה ויהפכו חשדנים.
לעיתים נוצר מצב שהמגדל מותקף מתוך רצון להגן על הביצים ועל הגוזלים.
תמיד ישנם יוצאים מן הכלל, ישנם תוכים שיאפשרו למגדל גם לגעת בגוזלים אולם כדאי לחשוב על כל ההשלכות ולהיות מוכנים לכך
שלא הכל יהיה רגוע ונפלא.

בעיקרון מבחינת שוקה את הבן זוג שלה ולהקתה. כאשר יוצמד לה בן זוג את בהחלט עלולה לאבד את הקשר. לא לאבד את הקשר
באופן סופי אבל יתכן מאוד שהקשר לא יהיה כמו שהיה.

אם תחליטי שאת כן מביאה בן זוג ממליץ לך לשכן אותם בכלובים נפרדים. לתת לכל תוכי את היחס שלו ולתת להם להתחבר ולשחק מחוץ
לכלוב. כאשר כל תוכי בנפרד מכלוב משלו השליטה שלך הרבה ותר טובה. עד לגיל בגרות ולריבוי יש הרבה זמן ותוכלי להחליט האם
לחבר ביניהם או שלא.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”