ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

טבלת האכלה לקקדו

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סתוית
בקיעה
בקיעה

טבלת האכלה לקקדו

שליחה על ידי סתוית »

שלום חברי לאתר
אני מבקשת עזרה באכלה של התוכי החדש ואני יודעת שאתם תוכלו לעזור לי עם ידע שלכם
אז כך התוכי בן 5 שבועות ואוכל דייסה פרסטיז׳ פרי יום a12 המגדל אמר לי כפית על 4-3׳כפיות מים ושהיה ממש דליל
(ההדרכה שקיבלתי ההיתה על הפנים ועברה דרך טלפון ) הוא אמר לי 4!ארוחות את הארוחה הראשונה אני מביאה ב6 וחצי ואחרונה ב11. בלילה
אני מעוניינת לדעת כמיות מדויקות לגודל של התוכי הזה כך שאני היה בטוחה שהוא מקבל את האוכל שהוא צריך

אני חייבת לציין כי עוד לא נתקלתי בהדרכה הזאות ואני ממש מאוכזבת מהתהליך שעברתי עם המגדל אבל זה לנושא חדש
כאשר באתי לראות את הגוזל קיבלתי רושם של מגדל חבל על הזמן אבל כאשר באתי גיליתי דברים אחרים ואת חוסר האחריות שלו על הגוזל
מזל שלי שאני קיבלתי בזמנו הדרכה ממגדל חבל על הזמן אלי שבזכותו אני היום יודעת לאכיל את הגוזל החדש
אם לא הגוזל יכל למות
טוב חברי לאתר מחכה לתשובות
סתוית
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: טבלת האכלה לקקדו

שליחה על ידי eli_lea »

היי סתוית,
ראשית בשלב ראשון שיקלי את הגוזל. כך תדעי בעצם אם הוא מתפתח טוב בהמשך וגם את כמות המזון הנדרשת.
6227 כתב: המגדל אמר לי כפית על 4-3׳כפיות מים ושהיה ממש דליל
גרוע ביותר להאכיל בצורה כזאתתמונה האכלת גוזל אינה ניחוש. 3-4 ..דליל..יש מי שחישב את הפורמולןות שאנו מאיכילים בהן וקבע
מהו היחס של האבקה מים שיש לתת בגילאים שונים של הגדילה.
האם קיבלת את הדייסה באריזה מקורית או שקיבלת עם הדייסה דף הוראות?
אני לא משתמש/השתמשתי בדייסה שאת מציינת כך שאיני יודע בוודאות מה כרשום וכיצד יש להאכיל בה. מניסיון כל הפורמולות שאני מכיר
לא יורו להאכיל בצורה דלילה כזאת. וזה פשוט מאוד. ככל שהגוזל גדל הוא צריך יותר אוכל(אבקה) .ככל שתתני דליל יותר את נותנת לו מים ועושה לו "דייאטה".
תנסי להגיע לאתר היצרןאו למגדל ותבקשי שיצלם לך את ההוראות המצורפות כיצד להכין את הפורמולה (באיזה יחס בכל גיל).

אני כבר אומר לך לעבור בהדרגה ליחס של 1:3 מאחר ויחס של 1:4 זה מאוד דליל.
השתמשי במד טמפרטורה לבדיקת טמפרטורת הדייסה. 41 -41.5 מעלות זה מצויין ולא צריך יותר. מצד שני אל תתני קר מידי.
סתוית
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי סתוית »

היי אלי וכול חברי לפורום
אני חייבת לשאול כמה שאלות ומקווה שתוכלו לעזור לי אז כך
1. הדייסה שהמגדל מאכיל את הגוזלים שלו דייסת של זופרים ואני בטעות קניתי לו של פרסטיז פרימיום עדין לא האכלתי אותו מיזה
יש לי דייסה שהמגדל נתן לי
ניסיתי למצוא מידע דרך האינטרנט אבל לא מצאתי אני ישמח עם תוכלו לעזור לי כי מהמגדל לא נראה לי שהוא אומר דברים נכונים
2 האם ניתן להחליף לו את הסוג לדייסה אחרת כמו למשל מה אלי מאכיל את הגוזלים שלו ( שכחתי את שמו )

אלי גם אני הבנתי שזה דלל מידי אז אני מסמיכה אותו עד למצב שהוא דייסה נוזלית אבל לא מידי כמו שהיתי עושה למיקה
אבל בגלל שאני לא מכירה את הסוג אני פוחדת להעמיס עליו או להחסיר ממנו
לגבי החום אני יודעת לא חם מידי ולא קר מידי אני היום מאכילה 15 עד שאני רואה שהשקית של האוכל מלאה אבל לא קשה ואחרי 4-5 שעות אני רואה שהוא רייק אני שוב מאכילה
אני ישמח לכול עזרה
סתוית
סמל אישי של משתמש
אהרון
גוזל
גוזל
שם פרטי:: אהרון אלבה

שליחה על ידי אהרון »

אם יש לך את הדייסה הקודמת- כדאי להישאר
אם אין אפשר להחליף בהדרגה
כמדומני שצריך לערבב בין האבקות בהדרגה-אני לא ממש זוכר תחכי לתשובה ממישהו אחר...
בקשר להנחיות דייסה
אני גם לא מכיר את הדייסה הזאת אישית-אבל אם לא מצאת הנחיות מדויקות-תנסי לעשות לפי דייסה דומה
אולי לאלי יש פרטים מדויקים על דייסה אחרת...
האמת שאני רואה שאני לא עוזר יותר מידי בהודעה שלי-אז נחכה להודעה ממישהו שמבין יותר :)
תמונה
תוכים מגדלים רק מאהבה תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

גם לפרסטיז פרמיום יש הוראות שימוש על גבי האריזה. אם קנית בחנות אז בטוח שיש הוראות שימוש וגם תוקף.
את יכולה לקרוא מה מופיע על גבי האריזה? או לצלם לי ולהעלות כתמונה?

לפי איך שאת מתארת את מאכילה נכון, הזפק מתמלא אך לא "מפוצץ" מידי . מאכילה שוב לאחר הריקון.
4 ארוחות נשמע סביר, חלקי את הארוחות לפי השעות, גם אם התוכי ישאר מרוקן עד הארוחה הבאה זה לא נורא.

פריטי בירד / קייטי בגיל של הגוזל שלך היחס בהוא 1:2-2.5 כלומר 1 אבקה 2 מים.
סתוית
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי סתוית »

צהרים טובים לחברי לפורום
רצתי לדעת מה דעתכם על להעביר את הגוזל לדייסה של בריד או להמשיך עם הדייסה של המגדל ?
ואתמול קיבלתי את תאריך הבקיעה של הגוזל שזה 3/4/2013
שוב תודה לכולם על העזרה
טוב שיש לי אותכם אחרת ההיתי אבודה

סתוית
matan_175
גוזל
גוזל

שליחה על ידי matan_175 »

אני לא מאמין למה שאני קורא ......
הבחור מכר לך גוזל קקדו אמברלה = בלי שיש לך נסיון בהאכלת תוכים , בלי שיש לך אומנת ... ( נוצות של קקדואים מתפתחות מאוחר התוכי יכל להראות גדול אבל הוא לא יכל לחמם את עצמו כי הוא בלי ניצוי .....) אני לא מבין איך הבחור לא מפחד ?

אני אישית גוזלים להחתמה לא אתן לאפאחד ...... גם לא גוזל בגיל יום אם ישלמו לי מחיר גמול .... וגם לא למגדל מנוסה - כי אוליי הוא מנוסה רק בדיבורים ... מעניין גם כמה הוא עלה לך ?
את נשמעת לא מנוסה תני למגדל ושיגמול אותו בעצמו .
עוד לי את אמרת שאת מכירה אותו - הוא לא יתפדח אם תקרה פשלה ? אני מכיר מקצועניים שעשרות שנים מאכילים ושרפו בטעות לגוזלים את הזפק \ הגוזלים לא עיקלו את האוכל ... זה מה שנקרה לעשות ניסויים על בעלי חיים ..... ישרוד ישרוד ... לא ישרוד נקנה חדש ... כמו אצל הסוחרים שמסתכלים לשמיים ואומרים נעשה ונצליח - ומקסימום לא נצליח אז דפקנו עוד לקוח .
ולגבי הדייסה קקדואים צריכים דייסה בעלת אחוז נמוך של שומן - אם אני לא טועה אז 18 אחוז .
סתוית
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי סתוית »

ערב טוב לכולם
אני חייבת להבהיר כמה דברים
אז כך אני סיכמתי עם המגדל על גמול אבל בשבת האחרונה הוא התקשר וביקש שאני יקח אותו ואם אני משאירה אותו אני צריכה להוסיף לו כסף אני סיכמתי איתו על 3600 וביום שבת הוא רצה 6000 ולא היה לי מאיפה להשלים לו את הכסף אז לא היה לי ברירה
לגבי נסיון יש לי תוכים בבית וגם את מיקה לקחתי שאני האכלתי אותה בוקר וערב ואלי הנהדר נתן לי הדרכה שחבל על הזמן כך שאני יודעת מה אני עושה
וגבי הדייסה אלי הראה לי אך זה צריך להיות אבל בגלל שזה חברה אחרת פחדתי שאני יעמיס עליו או יחסיר ממנו
לגבי הדרכה של המגדל ההיתי מתביישת להגיד שזה הדרכה כי היא עברה בטלפון כאשר ההיתי שם והחברה שלו שלא מבינה בכלום הראתה לי את הכמויות של המים והדיסה שלא נראה לי הגיוני בכלל
היום התוכי בן 5 שבועות יש לו נוצות אבל הם עדין סגורות הוא נמצא במקום חם ונעים ונראה שדי טוב לו
אני חייבת להגיד שחבל לי שאני וגם הגוזל עוברים את החוויה הזאות אבל כמו שאמרתי לא היה לי ברירה
אני רק מקווה שהכול יעבור בשלום והוא יגדל והיה תוכי נהדר
ובהזדמנות הזאות אני חייבת להגיד לכול המגדלים בפורום חבל לי באמת חבל שאתם לפעמים רואים בתוכי ככסף קל ולא באמת הכפת לכם מהתוכי עצמו העיקר לקחת את הכסף
ובמקרה שלי אפילו לסחוט ממני עוד כסף תמורת התוכי שזה היה ממש מעליב
מקווה שאתם חברי לפורום תעזרו לי לעבור את החוויה הזאות בקלות
סתוית
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מטרת הפורום והאתר הוא לעזור. גם בעיני לא מוצא חן שמגדלים מוכרים גוזלים אבל מאחר והמטרה היא לתת עזרה ולא לנזוף
אני מבליג ומתמקד בעיקר. אני מצפה גם מחברי האתר לנהוג כך. לעזור יותר ולהטיף מוסר פחות.
להבדיל מהמקרה של סתוית, אם ישאלו אותי מראש האם להאכיל גוזל בתנאים כאלה או אחרים אביע את דעתי נחרצות.
לאחר מעשה אין טעם לכל הדיבורים וחשוב יותר להתמקד בעזרה.

לענייננו, את יכולה להעביר ואת יכולה להמשיך בדייסה שרכשת, מה שחשוב הוא שהדייסה תהיה טרייה ובתוקף ושיהיה
עליה פירוט מהו היחס הנדרש.

מתן אתה מתבלבל, אני לא מכיר דייסה עם 18% שומן ואם יש כזו היא לא טובה לכל סוגי התוכים ולאוו דווקה לקקדו.
יתכן שהתכוונת לחלבונים. אני לא רואה בעייה להאכיל קקדו ברמת חלבונים של 20% חלבון.

אמרת שקנית דייסה, אם קנית באריזה סגורה אז בוודאי שישנם הוראות שימוש, תצלמי את ההוראות אוכל לדעת מה המינון.
matan_175
גוזל
גוזל

שליחה על ידי matan_175 »

אלי הכוונה היא לשומן 18 אחוז - כי מי שמוכרים את הדייסה הזאת טוענים שזה מיועד לתוכים שנוטים להשמין .
3600 ??????? גם אני מוכן למכור במחיר כזה חחח ......... גמול עולה 5 אלף שקל .... ( גמול איכותי ובריא ...)
תחזירי אותו למגדל .... איזה יופי במקום להאכיל גוזל 4 חודש ( אם לא קצת יותר ) הוא מצא פתרון למכור לאנשים חסרי מודעות במחיר מופרז ביותר ....... לא נעיים לי להגיד לך שמרוב שהם מרעישים ניתן למצוא אותם ביד 2 במחירים מצחיקים ...... אם הם לא היו רועשים אני אחד הראשונים שקונה גוזל ומאכיל אותו ...
אם טובת התוכי חשובה לך אז תני למי שיודע להאכיל ויש לו אומנת ... תשלמי לפי ימי האכלה לפחות עד שיהיה לו ניצוי .
ומה זה לא היתה לך ברירה ... היתה לך ברירה וזה בטוח ... כי ההית יכולה לוותר על הרכישה .... סלחי לי ההיתנהגות שלך מזכירה לי את ההיתנהגות של ילד קטן שרוצה כאן ועכשיו והכי בזול .... כי לא חסרים אנשים בארץ הזאת שהיו מוכרים לך גמול מטובע ובדוק מחלות ב 5000.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”