ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

קלמידיה מתי בודקים?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

עומר
ביצה
ביצה

קלמידיה מתי בודקים?

שליחה על ידי עומר »

אני רוצה לשאול בקשר לקלמידיה, אם אני קונה ג'אקו ממגדל וראיתי פה סרטים של מגדלים מצוינים . אם אני בוחר גוזל לפני שהוא גמול. מתי אני צריך לעשות את הבדיקה של הקלמידיה
כשהוא גוזל או כשאני לוקח אותו הבייתה? אם הוא גוזל הוא יכול להידבק שוב . ואם אני לוקח אותו הבייתה ואז בודק המגדל יכול להגיד לי, הוא נדבק בחוץ. מה עושים
תודה לכול מי שיענה.
אני גולש פה הרבה אבל לא מגיב כי עוד אין לי תוכי. היה לי והיו בעיות. מקווה שיהיה לי בקרוב ג'אקו.
gako_ro
בקיעה
בקיעה

Re: קלמידיה מתי בודקים?

שליחה על ידי gako_ro »

שלום רב
את הגוזל אתה יכול לבדוק בגיל 3 חודשים,והוא יכול להידבק אם חבר שיש לו תוכי אם מחלת קלמידיה ובא אלייך ובמגע אם התוכי
התוכי יכול להידבק תמיד במידה והוא בא במגע אם הוירוס.... דרכך או דרך תוכי אחר .אפילו ציפור דרור או יונת בר יכולים להביא את הקלמידיה זה עד למיטב הבנתי
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

עומר שאלה טובה,

ישנם מפרסמים רבים שמוכרים תוכי עם בדיקות,כאשר מבררים לעומק מסתבר שהבדיקות נעשו די רחוק
מזמן הקנייה,בזמן שעבר אין אפשרות לדעת מה קרה לתוכי ואם הוא בא במגע עם תוכי חולה ונושא את המחלה,מצד
שני מעטים המוכרים שיתנו אחריות לבריאות התוכי לאחר שיצא מבית הגידול.
מסתבר שבתקופה האחרונה מעט מאוד מגדלים מבצעים בדיקות לתוכים מאחר ומחיר הבדיקה מעלה את מחיר התוכי
ונוצר מצב שהמכירה נעשית קשה יותר.
אגב כולם בודקים נשאות לכלמידיה שאינה מחלה קשה וניתנת לטיפול באנטיביוטיקה(לדברי ד"ר עדי גנץ כל תוכי רביעי נשא)
מחלת הכלמידיה-שאלות ותשובות מאת ד"ר עדי גנץ

כאשר מחלות הרסניות יותר וסופניות כמו מחלת המקור והנוצות ומחלת הפוליומה לא מובאים בכלל בחשבון ברוב המיקרים.
עומר
ביצה
ביצה

שליחה על ידי עומר »

תודה רבה על התגובות. קראתי את ההסבר של דר גאנץ, זה היה הסבר מצויין
ורחב, אבל לפי מה שהבנתי קלמידיה זה לא כל כך פשוט בגלל זה שאלתי את השאלה.
אם הקונה משלם על הבדיקות, מתי כדאי לעשות אותם?
הבנתי מהתגובה המפורטת שלך אלי שזה בעייתי, בכל זאת מגדל שיש לו הרבה תוכים,
כדאי לבדוק מייד כשמחליטים על הגוזל? כי בכול זאת נקשרים אליו
או ממש לפני שקונים?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אני חושב שאם אתה מתחיב (כספית) למגדל שבמידה והתוצאות יהיו תקינות אתה לוקח את הגוזל אפשר לשלוח את הבדיקות מייד כשאתה מחליט
לקנות את הגוזל,במידה והבדיקות אינם תקינות כמובן שכספך יוחזר.
gako_ro
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי gako_ro »

אנצל את הפוסט הזה של הקלמידיה רוצה לשאול כמה שאלות בנושא
האם החבר שלי שאצלו נמצאו תוכים אם קלמידיה צריך לנקות את כל הכלובים באקנומיקה,כולל תאי הטלה,כלי אוכל הכל?
מה קורה לאחר הטיפול התוכים יכולים שוב אחרי כמה חודשים להיות חולים אם יהיו בסטרס לא?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

כמובן שהשמירה על שטח מחייה כלובים כלי אוכל חשובים ביותר,יש לחטא את הכלים והכלובים ,אם הטיפול הצליח אין סיבה
שללא הידבקות חוזרת המחלה תפרוץ שוב.
gako_ro
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי gako_ro »

אלי גם את התאי הטלה?
איך הוא יכול לנקות כלובים גדולים פרט למגירות של הצואה.כלי אוכל שזה יותר נגיש.
החרא על רשתות הכלובים איך אפשר לעבור על זה אם אקונמיקה? להתיז בשפריצר על כל עבר ?
להוציא את התוכים מהכלובים ליממה עד שיתייבש ?
חתיכת בלאגן.
במידה ואני מביא לו כלובים ועוזר לו בהכנסה של התוכים יש סיכוי שאני בא אם החיידק עליי בבגדים וזה יכול להדביק את התוכים שלי?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אם בית הגידול נגוע יש סיכוי שתדביק את הגידול שלך,החיידק עובר באויר באבקת נוצות וכו',
לכן תצטרך להחליף בגדים ולהתרחץ לפני כניסה לבית הגידול שלך.

לגבי הניקיון פשוט ככה,להעביר את התוכים לכלובים חליפיים,לרכוש מברשת פלדה לכל הצואה שדבוקה,לשטוף את הרשתות
עם אקונומיקה מדוללת במים היטב,לאחר מכן עם סבון ולשטוף היטב במים,לאחר השטיפה במים אפשר להחזיר את התוכים.
את תאי ההטלה אפשר לרחוץ עם מים וסבון לשטוף היטב ולשים לייבוש,לאחר מכן לשים נסורת חדשה ולהחזיר.
עומר
ביצה
ביצה

שליחה על ידי עומר »

אלי תודה רבה על התשובה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”