ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

זמני האכלות

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

יריו
גוזל
גוזל
שם פרטי:: יש כינוי

Re: זמני האכלות

שליחה על ידי יריו »

תמונה
תמונה
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

קודם כל אתה חייב להיות רגוע בהאכלה. לא למהר כי מהירות יכולה רק להזיק ולא תורמת דבר.
אם תהיה לחוץ גם הגוזל יהיה לחוץ הם מרגישים שיש לחץ בסביבתם ואז הגוזל יסרב לאכול.
ראשית תיקח כוס ותשים בתוכו את האבקה במידה הרצויה. נניח שמת כפית אבקה. עכשיו תשפוך מים לכלי קטן כמו קערה שהכוס יכול לעמוד בפנים. תמלא אותה חצי גובה כך שכשתשים את הכוס המים לא יגלשו.
אחרי שמילאת את הקערה במים בכמות הנדרשת תיקח עם הכפית שלוש כפיות מים ותשפוך לכוס. עכשיו תערבב עם כלי שטוח (אני מערבב למשל עם סכין שטוחה) תערבב טוב טוב טוב טוב שלא יהיו גושים.
עכשיו תשים את הכלים (הכוס והכלי עם המים והמזרק והמד חום במקום בו אתה מאכיל את הגוזל. תפרוס מגבת כדי שהגוזל לא יחליק ויעמוד בנוח. תבדוק את הטמפרטורה של הדייסה. כאן אין מקום לטעויות. אסור לעבור את הטמפרטורה של 42 עלות בשום אופן ולכן כדאי שתאכיל בטמפרטורה שלא עוברת את ה 41 מעלות.
אם הדייסה קרה מידי טבול את הכוס עם הדייסה בכלי עם המים החמים שהכנת ותערבב בכוס את הדייסה עד שתגיע לטמפרטורה הרצויה.

בעת ההאכלה תן לגוזל בהתחלה להרגיש את המזרק בצידי המקור בסופו (במקום שמתחבר לפנים) וטפטף לו מעט דייסה. חשוב לא למלא לו את הפה בדייסה שלא יחנק, לראות שהוא בולע ולתת לו עוד טיפה וכך הלאה.
כשתאכיל תראה שהזפק מתנפח. אסור שהזפק יהיה קשה מידי. תזכור שהזפק זה מחסן מזון. זה שתאכיל בכמויות גדולות לא אומר שהוא "יהיה שבע" זה רק אומר שיש לו מזון לעיכול בזמן ארוך יותר.

תנסה למצוא דרך לשקול את הגוזל (משקל מטבח או משהו כזה) אני מעריך שמשקלו בסביבות 80 גרם כך שהכמות שנתת לו סבירה.
חשוב לראות שהגוזל מלשלש ומתרוקן מהמזון.

בהצלחה.
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

הבנתי אלי תודה רבה רבה באמת תמונה
אם ראיתה את התמונות אז הגוזל נראה בסדר?
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

התמונות לא הכי ברורות אבל אני לא רואה משהו חריג. נראה בסדר. תהיה רגוע וסבלני ואל תמהר. תזכור שחשוב לנקות היטב את כלי האוכל ותזכור שחשוב מאוד שלא לעבור את הטמפרטורה שציינתי. אלו דברים בסיסיים ועיקריים.
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

טוב ואם האוכל מגיע לפחות מ40 ?בערך ל36
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

זה לא הכי טוב. 36 זו טמפרטורה נמוכה ולכן הגוזל גם יסרב לאכול. האוכל חייב לניות חמים ויתר ואם תשמור על מינימום של 39 ומקסימום 41 זה יהיה מצויין והגוזל גם יאכל טוב יותר.
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

היום בבוקר ובצהריים האכלתי אותו בטמפרטורה מתאימה והוא אכל כל פעם ובכל ארוחה כ2-5 מ"ל בערך..הןא לא פתח את הפה אבל אחרי זה הוא בכה לדייסה .
מה לעשות במצב כזה ??
ואיך אני יודע שהזפק מלא או ריק?
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מה הכוונה ב 2-5 ? זה משמעותי. יש לך במזרק סימונים ודי קל לעקוב כמה מזון נכנס.
לעיתים גם כשהם מלאים הם בוכים לדייסה. לכן צריך להאכיל לפי הזפק או המשקל.
בסרטון הבא שירלי מראה גוזל קוקטיל שלה לאחר האכלה:
Re: החתמת תוכונים גיל הוצאה טמפרטורה באומנת ועוד.
יריו
גוזל
גוזל

שליחה על ידי יריו »

זאת אומרת שהוא אוכל בערך כל האכלה משהו כמו 3 מ"ל בדיוק ,זה בסדר .?
והוא לא פותח את הפה כמט מה לעשות?(בזמן האכלה)
תמונה
התוכי של יריו (:
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

3 ML זה מעט מאוד לגוזל בגילו. אני מעריך שהגוזל צרך לאכול בארוחה 8ML אבל צריך לשקול אותו ולפי תמונה אי אפשר לדעת במדוייק. בכל מקרה 3ML זה מעט בוודאות.
אתה מכניס את קצה המזרק מעט למקור? התוכי עושה תנועות האכלה ומנענע את הראש?
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”