ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

איך לטהר בית שהיה בו תוכי חולה במחלת המקור והנוצות?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
אמירוס
ביצה
ביצה
שם פרטי:: יש כינוי

איך לטהר בית שהיה בו תוכי חולה במחלת המקור והנוצות?

שליחה על ידי אמירוס »

שלום חברים יקרים!

אתמול בצער רב נאלנו להרדים את קוקי האקלקטוס שלנו לאחר שהוא סבל נורא מהמחלה האיומה הזו של המקור והנוצות,

זה הגיע למצב שהוא היה נראה נורא חלש, הכנפיים שלו היו נפולות והוא היה נשען על סורגי הכלוב עם המקור כדי להחזיק את עצמו עומד,

לא יכלנו להמשיך לראות אותו ככה ולכן נאלצנו לקחת אותו לוטרינר על מנת שיבצע את ההרדמה כדי שלא ימשך הסבל של התוכי.

קצת קשה לנו בלי קוקי לאחר שהתרגלנו אליו והוא חסר לנו נורא.

החלטנו להמשיך הלאה ולהביא תוכי חדש לבית.

אני צריך עיצות אחרי כמה זמן אני יכול להכניס תוכי חדש לבית?

האם החיידק מת לאחר תקופה מסויימת שהוא נמצא בבגדים או בסביבה שהתוכי היה חי בו?

לבינתיים שטפתי את הכלוב עם הרבה מים חמים סבון ואקונמיקה ואת כל הצעצועים שהיו לו זרקתי.

האם יהיה אפשר להמשיך עם אותו כלוב וכלי שתייה שניקיתי אותם גם לתוכי הבא ?

תודה.
סמל אישי של משתמש
כרמימן
גוזל
גוזל
שם פרטי:: איתי כרמי

Re: איך לטהר בית שהיה בו תוכי חולה במחלת המקור והנוצות?

שליחה על ידי כרמימן »

נתחיל בכלוב- לנקות באקונומיה...
צריך לנקות במים ואקונומיה ולייבש, אחר כך שוב אקונומיקה ומים ולייבש, אז מים וסבון ולייבש, ואז מים.
צעצועים, לזרוק... אם אני לא טועה אפשר להרתיח אותם במים חמים עשר דקות, אבל לדעתי זה לא מספיק טוב, ורצוי לזרוק ולקנות (ועדיף להכין) מחדש....
לחבס מצעים של מיטה אם יש, לשתוף תרצפה, לדאוג שהחדר מאוורר, בגדים מתכבסים במילא... זה מספיק...
לדאוג שהתוכי הבא נקנה ממקום טוב, ששהוא לא חולה, ולא להביא אותו במגע עם תוכים אחרים...
בהצלחה :)
סמל אישי של משתמש
אמירוס
ביצה
ביצה

שליחה על ידי אמירוס »

אוקי, תודה.

מה לגבי הווירוס האם הוא יכול לשרוד במצב סטטי , הם מתים לאחר תקופה מסויימת??,
למשל אם החולצה שלי נגוע בחיידק הוא יכול לשרוד על החולצה תקופה ממושכת ?
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי jhony_bravo »

לגבי חיטוי יש פה פרוצדורה לא קלה
את הכלוב ואת סביבתו יש לחטא עם אקונומיקה ולשטוף היטב דברים שלא ניתן לחטא כמו צעצועים מוטות שיוףאוכל וכו' יש לזרוק לפח
כל משטח שניתן לחטא עם אקונומיקה בבית כמו חלונות/רצפה וכו' יש לחטא עם אקונומיקה משטחים שאי אפשר לחטא בצורה הזו יש לחטא עם מטליות חיטוי חד פעמיות
בגדים וכו' יש לכבס ובמידת האפשר לשאוב שטיחים /מזרונים וכו' שעלולים להיות מקום מקלט לוירוס הנ"ל
לאחר מכן אני ממליץ בחום לרכוש יוניזטור ולהפעיל אותו מספר ימים בכל חדר וחדר בבית כדי שישמיד כל וירוס שלא הצלחתם להגיע אליו (על החדר להיות סגור)
לאחר תהליך החיטוי הזה תוכל להביא תוכי חדש רק שהפעם כדאי לוודא שהוא בריא ולרכוש מבית גידול ברמה גבוהה
קח בחשבון שוירוסים עלולים להיות פעילים תקופה ארוכה מאוד ולכן על החיטוי להיות יסודי ביותר לפני שתביא תוכי חדש
אין שכל אין דאגות רק הגוף צועק והחברה סובלת
תוכים מגדלים באהבה או לא מגדלים בכלל
עד שלא תשבור את הכוס בחתונה לא תבין את המשמעות של המשפט: שברת - שילמת
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אני מציע לחכות מספר ימים ולחטא מחדש את הכלוב, המינון המומלץ הינו כוס אקונומיקה ל 5 ליטר מים, אני משתמש בכפול מזה כלומר 2 כוסות אקונומיקה ל 5 ליטר מים ואני מחטא בין סבב לסבב את כל הציוד אצלי.
את כלי האוכל אתה יכול לטבול בדלי האקונומיקה למספר דקות, כנ"ל לגבי ציוד שאינו סופג או שביכולתך להחליף.
צעצועי עץ חומרים סופגים, מקלות עמידה וכו' תשליך ותרכוש חדש.

מאחר ומדובר אצלכם על שטח נרחב הבעייה קצת יותר גדולה. הבעייה יותר גדולה מאחר והוירוס יכול להמצא באבק או בחלקיקי אבק גם חודשים. זה בהחלט מדכא לחשוב על כך אבל תצטרכו לעשות "פסח" רציני כאשר במקומות בהם זה מתאפשר יש לבצע חיטוי.
אני מכיר אותך ויודע שאתה זהיר אך לטובת הכלל אני מציין שיש לעבוד עם כפפות גומי ואף נשמייה כאשר מדובר בחיטוי אקונומיקה במיוחד בחדרים לא מאווררים.
יש לייבש את הכלוב היטב לאחר ביצוע הפעולה כדי שלא תיווצר חלודה.

מאחר ולפי המידע שברשותי הוירוס יכול לחיות מספר חודשים אני מציע ראשית שתמתין לפחות שלושה חודשים לאחר ניקוי הבית והחיטוי.
לדעתי אפשר בשלב כזה או אחר לקחת דגימות מהבית ולשלוח לבדיקה לבירור הימצאות הוירוס. אם תרצה להתייעץ לגבי הפעולה תדבר עימי בפרטי.

הצטערתי לשמוע על מצבו של קוקי אבל עשיתם את הדבר הנכון עבורו.
סמל אישי של משתמש
אמירוס
ביצה
ביצה

שליחה על ידי אמירוס »

55 כתב:את כלי האוכל אתה יכול לטבול בדלי האקונומיקה למספר דקות, כנ"ל לגבי ציוד שאינו סופג או שביכולתך להחליף.
צעצועי עץ חומרים סופגים, מקלות עמידה וכו' תשליך ותרכוש חדש
יש לי כלוב A19, אם אני אטבול את 2 המקלות עמידה המקוריות שבאות עם הכלוב בתוך אמבט עם אקונומיקה למשך חצי שעה אני חושב שזה יהרוג את כל החיידקים , לא?
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

אם אין לך דרך להחליט את מוטות העמידה אז טבילה תעשה חיטוי די טוב
כמו כן קח בחשבון שתצטרך לחטא את הכלוב פעם נוספת לאחר שחיטאת את כל הסביבה כדי לוודא שאבק מהסביבה לא הגיע לכלוב
לגבי חלקיקי אבק ווירוסים שימצאו באבק בשל כך המלצתי על יוניזטור הוא משחרר יוני חמצן שמשמידים חיידקים ווירוסים
כדי שהחיטוי יהיה יעיל יש לוודא שהחדר סגור והיוניזטור יפעל בו מספר ימים לכל הפחות כמו כן עדיף שלא לשהות בחדר באותו הזמן
סמל אישי של משתמש
אמירוס
ביצה
ביצה

שליחה על ידי אמירוס »

2934 כתב:לגבי חלקיקי אבק ווירוסים שימצאו באבק בשל כך המלצתי על יוניזטור הוא משחרר יוני חמצן שמשמידים חיידקים ווירוסים
כדי שהחיטוי יהיה יעיל יש לוודא שהחדר סגור והיוניזטור יפעל בו מספר ימים לכל הפחות כמו כן עדיף שלא לשהות בחדר באותו הזמן
בדקתי לגבי המערכת של היוניזטור היא מערכת די יקרה,אני לא חושב שהיא ממש כדאית , להשקיע 2000 ש"ח על זה נראה לי די מיותר.
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

מערכת יקרה אבל עושה את העבודה שלה אתה לא חייב לרכוש חדשה אתה יכול לרכוש משומשת או למצוא מישהו שמוכן להשאיל אחת
סמל אישי של משתמש
אמירוס
ביצה
ביצה

שליחה על ידי אמירוס »

אני ישמח אם משהו פה שקורא את השרשור ויש לו את המכשיר הזה ישאיל לי אותו .
אני מוכן לשלם לו סכום סמליתמונה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”