ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

כמה שאלות לגבי הסנגל שלי

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
a.y
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יש כינוי

כמה שאלות לגבי הסנגל שלי

שליחה על ידי a.y »

1)הסנגל שלי כל פעם שמישהו בא ללטף אותו להחזיק אותו הוא ישר פותח את הפה, או שמפחד, או שנושך במרבית המקרים
אפילו אותי גם שיש לידי אנשים
האם זה ההחתמה של הסנגל לא טובה??
איך אפשר להרגיל אותו שלא יפחד מאנשים אחרים??

2)ועוד שאלה גם הסנגל שלי לא אוהב שאני הופך אותו, האם זה טוב שאני ירגיל אותו שאני הופך אותו על היד ועל הדרך נותן לו גרעין לפצח, ואז ילטף אותו?? האם הוא ינק מזה שהוא אוכל את זה הפוך?

3)ועוד שאלה יש לי כלוב a830 והוא על הרצפה זה מפריע לתוכי? פשוט אין לי ברירה

4)ועוד שאלה בקשר לסבידה, אני לא רוצה לשים את זה בכלוב כי הוא מפרק את זה בטיל, וחבל לי על הכסף שלי:) , אז אני החלטתי לתת לו בעצמי את זה, אך השאלה כל כמה זמן צריך לתת(כל יום, כל שבוע וכו) ואם נותנים אז כמה לתת ( טיפה, הרבה וכו)
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

Re: כמה שאלות לגבי הסנגל שלי

שליחה על ידי eli_lea »

כמה זמן הסנגל אצלך? האם ההתנהגות שאתה מתאר זו ההתנהגות שהוא הפגין תמיד או שמדובר במשהו חדש?

1. לא בהכרח החתמה לא טובה. זה תלוי בגורמים נוספים. אם אני אתן דוגמא שאולי מעט קיצונית תוכל להבין. אם מביאים תוכי מוחתם הבייתה והמעבר נעשה בצורה לא נכונה. אם לפתע קופצים ילדים על הכלוב או שלא נותנים לתוכי תקופת הסתגלות נאותה מן הסתם אף החתמה לא תעזור. התוכי יהפוך לתוכי מפוחד וחסר אמונה.
לא יודע להגיד לך מה המצב אצלך מאחר ואיני מכיר את פרטי המקרה. איני יודע איך פעלת ואיזו הדרכה קיבלת כשלקחת את התוכי ולכן קשה לי לקבוע עמדה האם מדובר בבעיה בהחתמה או בבעיית גישה של בני הבית.
בכל מקרה מה שאתה מתאר זה הפגנת פחד ולחץ מצידו של התוכי.

2. לפני שהופכים תוכי או מתחילים באילוף תוכי צריך שהקשר יהיה מעולה. צריך שיהיו יחסי אמון טובים ובטח שלא מתחילים לאלף תוכי מפוחד שנושך. הפיכת התוכי בניגוד לרצונו יכולים להביא לכך שהתוכי יאבד את האמון במיוחד אם לא עושים זאת נכון.

3. בהחלט מפריע לתוכי שהכלוב נמצא על הריצפה. כלוב צריך להיות מוגבה מהריצפה ולכן עדיף כלוב עם עגלה מתחתיו. השטח שהעגלה עם הכלוב תופסת זה אותו שטח כך שלא צריכה להיות בעייה של מקום. תוכי שנמצא בכלוב על הריצפה יכול להיות מפוחד יותר וחסר ביטחון.

4.אתה יכול לשבור את הסבידה לחתיכות קטנות של 2-3 ס"מ ומידי פעם לתת לו חתיכה. אתה יכול לגרד את הסבידה על המזון הלח (ירק, פרי, השרייה) וכך להעשיר לו את המזון בסידן.
אם התוכי אוכל כופתיות הוא יכול לקבל חתיכת סבידה קטנה פעם עד פעמיים בשבוע וזה אמור להספיק.

בקישור הבא מאמר בנושא תוכים נושכים:
http://www.tukinfo.com/parrtos-articles ... D7%9D.html
a.y
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי a.y »

הוא אצלי חודשיים
הבאתי אותו בכלוב קטן, מעפולה באוטובוס לפ"ת
הרבה אנשים פשוט שרואים אותו משגעים אותו, וקשה להגיד להם להפסיק, יכול להיות בגלל זה הוא איבד את האימון באנשים אחרים?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

7279 כתב:
הרבה אנשים פשוט שרואים אותו משגעים אותו, וקשה להגיד להם להפסיק, יכול להיות בגלל זה הוא איבד את האימון באנשים אחרים?
התפקיד שלך הוא להגן עליו. אני לא יודע מה זה משגעים אותו אבל יתכן מאוד שהוא הפך מפוחד וחסר אמון בגלל ההתנהגות של הסובבים.
לא הבנתי למה קשה להגיד להם להפסיק...פשוט להגיד "לא להתקרב אליו" .
כשמגיעים אלי אנשים שאינם בני הבית אני אומר בפירוש "לא לגעת ולא לשלוח ידיים" . ההרגלה לאנשים זרים צריכה להיות בהדרגה ותוך כדי השגחה מצידך שהתוכי לא נכנס ללחץ.

אולי הפיתרון להעבירו לחדר אחר כאשר יש יותר מידי מבקרים או אנשים שעלולים להציק לו. בכל מקרה צריך למצוא פיתרון.
במקביל תחזק עימו את הקשר ע"י מתן צ'ופרים שאינם בתפריט היומי של התוכי ותחזק לו את הביטחון העצמי.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”