ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

כל האמת על חוות התוכי שמאור

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

mango
ביצה
ביצה

כל האמת על חוות התוכי שמאור

שליחה על ידי mango »

הסיפור שלי מתחיל לפני 4 חודש פחות או יותר כשהתחלתי להתעניין בתוכים ..

דיברתי עם חבר שמתעסק בתוכים ושאלתי אותו מי מוכר גוזלים גילאי 3-4 חודש של ג'אקו.
הוא המליץ לי על חוות התוכי שבדרום.
נסעתי איתו לראות ולהתרשם, המקום היה נראה לי בסדר בהתחלה עוד כשלא הייתי ממש בקיא בגידול תוכים..
הייתי ממש לחוץ על לקנות גוזל שלא חיכיתי שבועיים אפילו וקניתי גאקו ב- 2500 שקל בן 4-5 חודש עצבני, נשכן, בקושי עולה על היד (האכלת יד דפוקה בקיצור).
שמאור אמר לי שהוא יסתדר ויתרגל למגע אחרי 3 שבועות..
כל יום במשך שלוש השבועות האלה הוצאתי אותו נתתי לו משחקים ניסיתי הכל .. אבל הוא המשיך בשלו.
אחרי השלוש שבועות שהוא אצלי התקשרתי לשמאור ודיווחתי על המצב..הוא אמר לי לבוא לקחת גוזל אחר כשיהיה לו.
כל שלושה-ארבעה ימים אני מתקשר אליו שואל מה קורה והאם יש לו גוזל בשבילי.
**חשוב לציין שהוא בן אדם ללא סבלנות כלפי לקוחות ואין לו טיפת יחסי אנוש**
הוא אמר לי שאם אני ממש לחוץ אז אני יכול לקבל גוזל בן חודשיים להמשך האכלה.
נלחצתי והוא הרגיע אותי ואמר לי שאין לי מה לדאוג והראה לי מה צריך לעשות.
אז אחרי שבועיים (5 חודש שהגוזל אצלי), החלפתי את הגוזל הגדול בחדש בן חודשיים שבכלל מתברר שהוא בן חודש וחצי!
**גוזל בגיל הזה אמור לעלות 1500 שקל לכל היותר והוא לא החזיר לי כסף(תאמת לא ביקשתי כי לא ידעתי את המחיר עד לפני שבוע)**
האכלתי אותו נתתי לו את הנשמה שלי והגיעה הבעיה הראשונה.
הגוזל נראה חלש ושוכב על הבטן (דיברתי עם שמאור והוא אמר לי שאין מה לדאוג)
ראה אשכול קודם שלי כאן:
גוזל בן חודשיים גאקו
גוזל משלשל

אחרי שבוע בעיה שניה:

עיכוב בזפק -לקחתי אותו לוטרינר 400 שקל טיפול הייתי צריך לתת לו זריקות לחזה + 3 סוגי תרופות כל יום למשך חמישה ימים.
טוב סבבה..אין בעיה אני בלי שום ניסיון קודם בתוכים חושב שהכל בסדר גמור..
עשיתי בדיקות דם כפי שהמליץ לי דר אולמן (ממליץ בחום אחלה דר שבעולם)
עוד 230 שקל על מקור ונוצות,כלמדיה,פוליומה,ומין.
אחרי שבוע (חודשיים שהגוזל אצלי) הגיעו התוצאות ב 20:00 בערך:
העלתי תמונה אז אם לא רואים הגוזל חולה במקור ונוצות וכלמדיה.
תמונה
20:05: ישר התקשרתי לדר אולמן והוא ייעץ לי להחזיר דחוף את הגוזל למוכר כי אין אפשרות להציל אותו מהמחלה הנ"ל כיון שזו מחלה סופנית שאין לה טיפול.
הקשבתי לעצתו והתייעצתי עם גורמים שמבינים קצת יותר ממני בנושאים האלה .
והם אמרו גם כן כמו דר אולמן להחזיר את הגוזל מהר ככל האפשר ולא לקחת גוזל אחר מהחווה של שמאור כי כשתוכי אחד חולה כולה חולים.
20:20: התקשרתי לשמאור אבל הוא לא ענה ..ניסיתי שוב ושוב אבל ללא הצלחה..
למחרת בבוקר יום חמישי התקשרתי אליו שוב ושאלתי אותו למה הוא לא ענה לי אתמול בערב, הוא ענה לי שיש לו משפחה על הראש והוא לא עונה לטלפון של העבודה אחרי 20:00 =\
אמרתי בסדר.. =\ ודיווחתי לו על הגוזל הנגוע במחלה הקטלנית, והוא אמר לי תבוא תיקח גוזל אחר, אמרתי לו שאני לא רוצה גוזל מהחווה שלו כי כולם נגועים.
ואני רוצה את הכסף שלי בחזרה, הוא אמר לי את המשפט הקבוע שלו "אל תשגע אותי" תבוא תיקח גוזל אחר אין החזרים של כסף. איימתי שאני יפרסם את הסיפור בפורמים, ואני יפנה למשטרה אבל הוא לא פחד וניתק לי את הטלפון.
התקשרתי למישהי שמכירה אנשים בעלי השפעה מאשקלון, וגם היא ניסתה לדבר איתו שיחזיר לי את הכסף אבל גם היא לא הצליחה ..אז היא דיברה עם חבר של שמאור והוא הצליח "לשכנע" אותו..
דיברתי עם שמאור עדיין יום חמישי בערב, והוא אמר לי שיש לי מזל שחבר שלו התערב למה אם לא הוא, הוא לא היה מחזיר לי את הכסף והוא אמר לי לבוא לקחת את הכסף ביום ראשון או שני.
דיברתי איתו יום ראשון והוא אמר לי שהוא נוסע מחוץ לעיר ורק מחר הוא יוכל.
אז ביום שני לא התקשרתי אליו ונסעתי ישר לחווה שלו אחה"צ.
הוא נתן לי 2500 שקל אמרתי לו מה 2500 זהו?
ביזבזתי מהחיים שלי חודשיים, כל יום האכלתי בוקר צהריים וערב, הפכתי עולמות כדי שאני יוכל להאכיל אותו בזמנים קבועים.
שילמתי 400 שקל וטרינר, 50 שקל כופתיות (חרא של כופתיות דרך אגב), 230 שקל בדיקות דם.
תן לי לפחות עוד 300 שקל על עוגמת הנפש שנגרמה לי.
והוא אמר לי לא לשגע אותו ושהוא לא מביא לי עוד כסף.
אז החלטתי לפרסם את הסיפור שלי גם לאחר שקיבלתי את הכסף, בגלל ההתנהגות שלו והיחס שלו כלפי לקוחות.
סה"כ בנאדם **** (בלשון המעטה) ולא הייתי ממליץ לאף אחד לקנות או לבקר אצלו בחווה.
edenmd1
ביצה
ביצה

Re: כל האמת על חוות התוכי שמאור

שליחה על ידי edenmd1 »

תודה רבה לך בדיוק מחר רציתי ללכת לקנות ממנו ג'אקו

אני מציע לך להתלונן עוד לך למשטרה אפילו תגיד להם שהוא יתיחס אליך ככה

לא יודע מה זה יעשה אבל תנסה לא תפסיד כלום
צ'יף הקוקטייל לוטינו שלי

הגיע אליי בתאריך 2/7/12
גנבתי תשם מאיזה אחד בפורום פה;)
סמל אישי של משתמש
Amir96
גוזל
גוזל
שם פרטי:: עמיר

Re: כל האמת על חוות התוכי -

שליחה על ידי Amir96 »

איזה מזעזע.. קראתי הכל
את האמת שאני לא ממש מכיר את חוות התוכי, רק מידי פעם אני רואה את צירופי המילים האלו בכל מיני פורומים

מה שהכי מבאס זה העניין של ההוצאות והזמן החשוב שפינית בשבילו, לי אין מה להגיד לך בקשר לזה אבל יכול להיות שאחרים יגיבו עם עזרה
לפחות עכשיו נדע לא לקנות ממנו(למרות שלא תיכננתי, ואם באמת רוצים ג'אקו - !
קניתי את צ'יף הקוקטייל שלי ב 30.10.11
צ'יף בקע ב 3.9.11

"הִסְתַּכֵּל בִּשְׁלשָׁה דְבָרִים וְאִי אַתָּה בָא לִידֵי עֲבֵרָה - דַּע מַה לְּמַעְלָה מִמְּךָ, עַיִן רוֹאָה וְאֹזֶן שׁוֹמַעַת, וְכָל מַעֲשֶׂיךָ בַּסֵּפֶר נִכְתָּבִין"
mango
ביצה
ביצה

שליחה על ידי mango »

7521 כתב:תודה רבה לך בדיוק מחר רציתי ללכת לקנות ממנו ג'אקו

אני מציע לך להתלונן עוד לך למשטרה אפילו תגיד להם שהוא יתיחס אליך ככה

לא יודע מה זה יעשה אבל תנסה לא תפסיד כלום
תזהר שלא ימכור לך את התוכי החולה שלי הוא מסוגל לזה..
matan_175
גוזל
גוזל
שם פרטי:: יש כינוי

Re: כל האמת על חוות ********צונזר

שליחה על ידי matan_175 »

מה שאמרת כרגע מאוד מפחיד ..... הוא מוכר לחצי עולם ... מלא אנשים שמוכרים גוזלי תוכים האכלות יד קונים את ההורים מימנו ....
טוב יכל לקרות שמכניסים תוכים לחווה בלי בדיקות וקונים מכל הבא ליד העיקר שזה זול ומגדלים קטנים ליד גדולים אז זה לא פלא .
תאמת החזיר לך 2500 מעניין אם הוא ימכור את הגוזל לפרייר אחר ? .
וואי איזה פחד .....................................
זה רק מוכיח את התענה שלי שאסור לגדל קטנים ליד גדולים .
זה מאוד מפחיד כי אני מכיר מגדלים מעולים שרוב הזוגות שלהם מימנו .
miko105
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי miko105 »

אני חייב לציין כי מסופר פה צד אחד של מקרה שאני לא בטוח שכולו נכון...אני מכיר את שמאור שנים רבות וכל הציפורים שלי ממנו ואף אחד מהם לא נגוע בכלום...אז בואו נכניס דברים לפרופורציות...אמנם המקרה נשמע רע מאוד אבל זהו צד אחד...
סמל אישי של משתמש
צחי21
גוזל
גוזל

שליחה על ידי צחי21 »

עצוב..גם לי היה סיפור דומה...עם "מגדל" אחר...

ולאלי לאה ועוזי היקרים...כל הכבוד שאתם נותנים במה לפרסום סיפורים כאלה פה באתר..חשוב מאוד ש"קהילת מגדלי התוכים" יהיו מודעים לכל מקרה ומקרה.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

ראשית אני מצפה שלפני פירסום לטוב ולרע יבקשו אישור ממנהלי האתר. על פי חוקי האתר אין המלצות וכמובן גם אין הכפשות.
איננו מאשרים פירסום זה מהסיבה הפשוטה. לרוב האנשים שמדברים עליהם לא נמצאים באתר ולכן אין להם יכולת להגיב לדברים ולהגן על עצמם. מכאן שאין זה הוגן שרק צד אחד ישמיע את דברו.
בכוחו של האתר לפגוע ע"י פירסום שלילי ומצד שני לקדם. האתר לא נועד לכך. האתר נועד למטרות לימוד ועזרה למגדלים בכל שלבי הגידול ובטח לא לשמש במה לכאן או לכאן.

חוקי האתר ברורים ולכן אני מצפה שהכללים ישמרו.

דיון זה ננעל!
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

לאור פניות הנושא נפתח לדיון. שימו לב שעדיין חל איסור על הזכרת שמות של מגדלים וחוות למינהם.
דנירוטמן
ביצה
ביצה

שליחה על ידי דנירוטמן »

ממש מפחיד אני חבשתי לקנות גוזלים ולהאכיל אבל שאני קורא כאן אני ממש מפחדתמונה.ראיתי אתה התמונות של התוכי אקלקטוס וזה מפחיד ועצוב.זה מאותו מגדל גם התוכי אקלקטוס שחולה במקור והנוצה או ממקום אחרתמונהאיך אני אדע ממי לקנות גוזלים עכשיו ומאיפה לא להתקרבתמונה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”