ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

כל האמת על חוות התוכי שמאור

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
אמירוס
ביצה
ביצה
שם פרטי:: יש כינוי

Re: כל האמת על חוות התוכי שמאור

שליחה על ידי אמירוס »

היי מנגו,
במקרה יצא לי לקרוא את השרשור לפני שצונזר, גם אני קניתי את התוכי שלי מאותו מקום, וגם עשיתי את הטעות בדיוק כמו שלך נכנסתי לחווה התלהבתי, אני מאוד אוהב בעלי חיים וקניתי זוג אקלקטוסים וכלוב קטן , התחלתי מ 0 כמוך והתחלתי לחקור וללמוד על התוכים לאחר מעשה,

לאחר יום שהם בכלוב שמתי לב שהזכר והנקבה בכלל לא מסדרים יחד הם רבים כל הזמן, והכלוב שהוא מכר לי בכלל קטן להם והזכר פוחד להתקרב לנקבה ואז חיפשתי תשובות הגעתי לפורום הזה ..

לנקבה שהוא מכר לי הית לו בעיה מוגלתית בעין שלא נפתחה כמו שצריך הוא החליף לי אותה ב אקלקטוסית עם בעיות התנהגות בסוף מכרתי את הנקבה כי הבנתי ש 2 לא יכולים להסתדר יחד בגיל צעיר( את שניהם קניתי בגיל 4 חודשים ובעל בחווה לא טרח לספר לי שזוג צעיר לא מסתדרים הנקבה מאוד תוקפנית קראתי על מקרים שהנקבה הורגת את הזכר.)

לאחר שהתקשרתי לבעל החווה ובקשתי להחזיר לו תוכי כי יש לי כלוב 1 קטן ו2 תוכים צעירים שלא מסתדרים יחד באותו כלוב , ביקשתי לקבל תשובות על כל הבעיות התנהגות שלהם יחד הוא נשמע מפולפל בנושא וכבר לא היה נחמד כמו לפני שהבאתי לו את הכסף והתחיל עם כל התירוצים שלו "אתה יכול להחזיר אותם זה יעלה לך פחות 18% מע"מ" וכו וכו..

הסכמתי ל 18 אחוז מע"מ שאני בטוח שהוא סתם חירטט ואפילו לא דיווח עליהם כי הבאתי לו מזומן ורק לאחר שהתעקשתי הוא המציא לי חשבונית, וביקשתי עוד שאני יגיע אליו עד לבית כדי להחזיר לו את התוכי הוא לא הסכים וקבענו להפגש ימיים אחרי בחווה.

אוקי , אני מתקשר אליו לאחר יומיים הוא כמובן סינן אותי עשרות פעמים רק לאחר שהתקשרתי מטלפון אחר הוא ענה, ופתאום הוא התהפך החליט שגם את זה הוא לא נותן לי, או תוכי אחר או כלום.

הסיפור הזה התגלגל והיום נשארתי עם תוכי חולה במחלת המקור והנוצות שהוא מכר לי

ראה שרשור שלי על המחלה :

התוכי שלי חולה במחלת "המקור והנוצות"
mango
ביצה
ביצה

שליחה על ידי mango »

7057 כתב:היי מנגו,
במקרה יצא לי לקרוא את השרשור לפני שצונזר, גם אני קניתי את התוכי שלי מאותו מקום, וגם עשיתי את הטעות בדיוק כמו שלך נכנסתי לחווה התלהבתי, אני מאוד אוהב בעלי חיים וקניתי זוג אקלקטוסים וכלוב קטן , התחלתי מ 0 כמוך והתחלתי לחקור וללמוד על התוכים לאחר מעשה,

לאחר יום שהם בכלוב שמתי לב שהזכר והנקבה בכלל לא מסדרים יחד הם רבים כל הזמן, והכלוב שהוא מכר לי בכלל קטן להם והזכר פוחד להתקרב לנקבה ואז חיפשתי תשובות הגעתי לפורום הזה ..

לנקבה שהוא מכר לי הית לו בעיה מוגלתית בעין שלא נפתחה כמו שצריך הוא החליף לי אותה ב אקלקטוסית עם בעיות התנהגות בסוף מכרתי את הנקבה כי הבנתי ש 2 לא יכולים להסתדר יחד בגיל צעיר( את שניהם קניתי בגיל 4 חודשים ובעל בחווה לא טרח לספר לי שזוג צעיר לא מסתדרים הנקבה מאוד תוקפנית קראתי על מקרים שהנקבה הורגת את הזכר.)

לאחר שהתקשרתי לבעל החווה ובקשתי להחזיר לו תוכי כי יש לי כלוב 1 קטן ו2 תוכים צעירים שלא מסתדרים יחד באותו כלוב , ביקשתי לקבל תשובות על כל הבעיות התנהגות שלהם יחד הוא נשמע מפולפל בנושא וכבר לא היה נחמד כמו לפני שהבאתי לו את הכסף והתחיל עם כל התירוצים שלו "אתה יכול להחזיר אותם זה יעלה לך פחות 18% מע"מ" וכו וכו..

הסכמתי ל 18 אחוז מע"מ שאני בטוח שהוא סתם חירטט ואפילו לא דיווח עליהם כי הבאתי לו מזומן ורק לאחר שהתעקשתי הוא המציא לי חשבונית, וביקשתי עוד שאני יגיע אליו עד לבית כדי להחזיר לו את התוכי הוא לא הסכים וקבענו להפגש ימיים אחרי בחווה.

אוקי , אני מתקשר אליו לאחר יומיים הוא כמובן סינן אותי עשרות פעמים רק לאחר שהתקשרתי מטלפון אחר הוא ענה, ופתאום הוא התהפך החליט שגם את זה הוא לא נותן לי, או תוכי אחר או כלום.

הסיפור הזה התגלגל והיום נשארתי עם תוכי חולה במחלת המקור והנוצות שהוא מכר לי

ראה שרשור שלי על המחלה :

התוכי שלי חולה במחלת "המקור והנוצות"
הבנאדם הזה*****צונזר*****
כמה זמן התוכי החולה היה אצלך כשגילית את המחלה?
תתעקש להחזיר אותו אני לא הייתי מוותר
שלי היה אצלי חודשיים ועשיתי הכל כדי שהוא ייקח אותו
אם הוא היה אומר אני לא לוקח אותו הייתי נוסע אליו לחווה ומניח לו את התוכי שם שכל התוכים שלו יידבקו(מי שעדיין לו נידבק שידבק)
ועושה לו שם בלאגן מזמין משטרה מה לא
mango
ביצה
ביצה

שליחה על ידי mango »

זה לא פייר בכלל שנעלו וצינזרו את הנושא הזה אנשים צריכים להזהר ממגדלים כאלה נוכלים
בקיצור מי שרוצה לדעת מי המגדל שיפנה אלי לפרטי
סמל אישי של משתמש
AsifKah18
ביצה
ביצה
אזור מכירה: אשקלון
שם פרטי:: אסיף כחלון

שליחה על ידי AsifKah18 »

להזכירך גם בפרטי קיים צנזור אוטומטי...
uf527
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי uf527 »

פשוט מזעזע!!

אני שולח לך הודעה בפרטי...
matan_175
גוזל
גוזל
שם פרטי:: יש כינוי

שליחה על ידי matan_175 »

ממש מפחיד והגיוני .....
מה שמפחיד עוד יותר זה זה שהרבה מגדלים שנחשבים איכותיים ברמות ובעלי שם קונים מימנו בלי הפסקה ..
מה לעשות אני מאמין שהוא קונה גאקואים ואקלקטוסים מכל מגדל אפילו כאלה שהגידול שלהם ידוע שנגוע במחלות .
אני מאמין שאתם לא הראשונים שזה קרא להם ...
אני אישית ההיתי מחזיר לו את האקלקטוס אין לא .... לא יוצא עד שהוא מחזיר כסף כל מי שנכנס עושה לו פדיחות עומד בשער של החווה ומספר לכל קונה את הסיפור ואם הוא מפעיל כח דוחף או מקלל ההיתי נכנס בו ( אני מגודל זה לא דוגמה אבל תביא איתך איזה חבר גדול ) .
תראה לו מה זה על תצא פרייר .
טעות שלך שלא בדקת את המחלה רגע אחרי הקנייה .
גם לי קרא מקרא דומה אבל נראה לי שבאשמתי כי קניתי תוכי לא גמול - גאקו ולא ידעתי להאכיל טוב .... אז לא היו לי טענות רק לעצמי- למרות שעברו לי מחשבות ללכת למגדל ולהכנס בו ולכחת לו תוכים ( לבוא עם חברים לכחת לו תוכי חדש והוא לא יכול לדבר - אבל אמא שלי הרגיעה אותי ואמרא לי שזה באשמתי - הוא רצה למכור לי גמול לא היה לי סבלנות לחכות ( והוא לא רצה להפסיד לקוח ) .
uf527
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי uf527 »

5553 כתב:מה שאמרת כרגע מאוד מפחיד ..... הוא מוכר לחצי עולם ... מלא אנשים שמוכרים גוזלי תוכים האכלות יד קונים את ההורים מימנו ....
טוב יכל לקרות שמכניסים תוכים לחווה בלי בדיקות וקונים מכל הבא ליד העיקר שזה זול ומגדלים קטנים ליד גדולים אז זה לא פלא .
תאמת החזיר לך 2500 מעניין אם הוא ימכור את הגוזל לפרייר אחר ? .
וואי איזה פחד .....................................
זה רק מוכיח את התענה שלי שאסור לגדל קטנים ליד גדולים .
זה מאוד מפחיד כי אני מכיר מגדלים מעולים שרוב הזוגות שלהם מימנו .
הוא אמר "תבוא תיקח תוכי אחר אני יימצא כבר מה לעשות איתו מקסימום נמכור אותו לערבי .."

זה מה שהוא אמר באחד הפורומים...
muscat
ביצה
ביצה

שליחה על ידי muscat »

שלום לכולם,

קראתי בעיון את כל האשכול ואני סבור שלמרות המקרה הקשה והלא סימפטי שהועלה כאן ואולי בצדק לנוכח עוגמת הנפש שעבר "מנגו" הרי שגם אם כל העובדות נכונות צריך להיזהר בתגובה הרגשית והעוצמתית כי בכל זאת מדובר בסוחר שהוא צומת פרשת דרכים חשובה בדרום. אין מגדל אחד מהצפון עד הדרום שלא רכש/ החליף/ החזיר מהאישיות המדוברת תוכים. על כל לקוח "לא מרוצה" יש 100 מרוצים עד הצוואר. אני אישית קניתי תוכים ורובם התרבו והתפתחו יפה ומקרים "מיוחדים" זכו להחלפה או זיכוי. צריך לזכור שמדובר בבעלי-חיים ולא בחפץ דומם. הציפור יכולה לקבל "סטרס" בדרך הביתה, להידבק מבית הגידול של הלקוח עצמו ועוד ועוד..
מי מקבל יותר דוחות תנועה? נהג משאית או נהג פנסיונר? ברור שהנהג משאית ש"יושב" על הכביש 12 שעות ויותר ואילו הפנסיונר מקבל ממשרד התחבורה תעודת "הנהג הזהיר" מכיוון שהאוטו בחנייה וכל בוקר רק נוסע למכולת לקנות קוטג'. רוצה לומר שבעסק אינטנסיבי מורכב וייחודי כזה לא מן הנמנע שיהיו טעויות ותקלות ורצוי להפחית אותן למינימום אבל לא בצורה מכפישה ולנצל את במת הפורום לגזול פרנסתו של אדם או לפגוע בשמו הטוב.. אני לא יודע מה גילו של "מנגו" אבל חשוב לנהוג בשיקול דעת.. במדרש תנחומא נאמר: "שלושה שמות נקראו לו לאדם: אחד מה שקוראין לו אביו ואימו, ואחד מה שקוראין לו בני האדם ואחד מה שקונה הוא לעצמו. הטוב מכולם מה שקונה הוא לעצמו" ואני חושב שהוא קנה שם לעצמו למרות כל התלאות ועוד יהיו כאלה כי לא ניתן להימנע באופן מוחלט.
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

כתבת שקנית ממנו תוכים "ורובם התרבו והתפתחו יפה" מה קרה לשאר? חלו? מתו?

מאיפה לך הסטטיסטיקה שעל כל "לקוח לא מרוצה" יש 100 "לקוחות מרוצים"?

יש הבדל בין להיות נהג משאית לבין להיות עבריין תנועה.
בנאדם שעולה על ההגה כשהוא עייף או לא כשיר, רק כדי להרוויח עוד כסף, הוא מהווה סכנה והוא נחשב עבריין.
באותה מידה מגדל שיש לו חווה בסדר גודל כזה, צריך להיות אחראי ולעשות את מירב המאמצים לוודא שהוא מגדל, קונה, מוכר תוכים בריאים.
אם הוא לא מפריד בין תוכים קטנים לגדולים, לא שם בבידוד תוכים חדשים כדי לוודא שאינם חולים,
לא מבצע בדיקות, קונה ומוכר מכל הבא ליד, תוך ידיעה ברורה שיש מחלות ויש סכנה ויש מי שיסבול מזה, גם בנאדם וגם התוכי,
וגם כשלקוח אומר לו שהוא קנה תוכי חולה, הוא מנסה להתנער מאחריות, לזה אתה קורא שם טוב? איך אפשר להצדיק מגדל כזה?

אם היה מדובר במגדל כלבים, ומדי פעם היה מוכר כלב חולה כלבת, גם אז היית אומר שפרסום כזה "פוגע בשמו הטוב של המגדל"?
מה, רק כי מדובר בתוכים ואין מודעות למחלות, זה מצדיק את ההתנהגות שלו?
אם היית הולך לבית חולים שבו הרופא מקבל פציינטים חולי איידס מדי פעם, ולא מנקה את הכלים שלו,
היית אומר שההתנהגות שלו תקינה, כי יש לו הרבה פציינטים? ממש לא.

אפשר ועוד איך להימנע מדברים כאלה. תגדל בכמות שאתה מסוגל להתמודד איתה. יש זוג חדש? שים בבידוד, תעשה בדיקה.
מה הבעיה? באמת, מה כל כך מורכב ואינטנסיבי?
לא מסוגל לבדוק כל תוכי (או לא רוצה), לא מסוגל אפילו להפריד בין תוכים חדשים לבין ותיקים לתקופת בידוד?
לא לוקח אחריות אם מכרת תוכי חולה? אל תגדל ובטח אל תמכור לאחרים

לא מבינה את התגובה שלך...
אם אני הייתי קונה תוכים מבנאדם כזה ולאחר מכן מגלה שהוא מוכר תוכים חולים ומתנער מאחריות ומגיב בצורה כזאת
ממש לא הייתי מצדיקה אותו, הייתי עושה בדיקות לכל התוכים שקניתי ממנו ומייעצת לכל מי שישאל אותי לא להתקרב אליו.

ולא רק שזה לא מוצדק ה"טעויות ותקלות" האלה, זה גם עבירה על חוק צער בע"ח
שאולי לא אוכפים אותו אבל הוא בהחלט קיים

"לפגוע בפרנסתו ובשמו הטוב"... - סליחה, זה כמו להגיד על קצב שהמתלוננת פגעה בפרנסתו ובשמו הטוב...
הבנאדם עשה משהו לא בסדר, מותר לדווח על זה ובהחלט צריך להזהיר מזה. למרות שהשם צונזר.
להכפיש ולפגוע זה אם הוא היה בסדר ומוכר תוכי בריא, ומישהו היה מעליל ומשקר שהתוכי חולה, אבל זה לא המצב נכון?
המעשים של האדם קובעים את השם שלו. רוצה שם טוב? תהיה טוב. זה פשוט מאוד.
תמר
ביצה
ביצה

שליחה על ידי תמר »

חותמת על כל מילה של שירלי (שאני מעריצה אותה על כל התגובות המושקעות כאן בפורום).

בנוסף מה זה "רובם גדלו והתפתחו יפה והיתר זכו להחלפה".
מדובר בחיית מחמד שאנשים נקשרים אליה לא בסחורה שאפשר פשוט להחליף ולעבור הלאה.
יש לך מושג באיזה כאב לב מדובר כשהתוכי האהוב שאתה מגדל בבית מתגלה כחולה כל כך?
תראה איך הבנאדם סועד במסירות את התוכי שלו, הכאב נראה לך משהו שניתן לחפות עליו בהחלפה פשוטה?

לאלו מאיתנו שרוכשים חבר ולא סחורה זו חוויה אחרת לחלוטין...
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”