ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

קוואקר שאוכל אוכל "ביתי"

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
idanboko
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: עידן

קוואקר שאוכל אוכל "ביתי"

שליחה על ידי idanboko »

שלום,
יש לי קוואקר האכלת יד בערך 6-7 שנים, מאז שהגיע אלי הוא אוכל בעיקר אוכל ביתי (ירקות, פירות, לחם, גרעינים לעיתים גם עוף וכו')-כמובן ללא המאכלים הרעילים לו.
יש לציין שקניתי אותו ממישהו פרטי ולא ממגדל - בדיעבד לצערי כי לא ידעתי אז איך זה עובד ופשוט רציתי "תוכי מדבר".
היום אחרי שאני פה באתר די הרבה אני פשוט מצטער שלא הרגלתי אותו לאכול כופתיות כי אני מבין שכל השאר לא בריא, האמת ניסיתי כמה וכמה פעמים להרגיל אותו לכל מיני סוגי כופתיות אבל הוא פשוט לא אוכל את זה ואני מפחד שהוא פשוט ימות מרעב.
אני יודע שחלקכם אפילו יכעסו עלי אבל תבינו שפשוט לא ידעתי ועשיתי הכל מתמימות!
מיותר לציין כמובן שאני אוהב את התוכי הזה מאוד מאוד והוא כבר חלק ממני אחרי כל כך הרבה זמן ביחד!!
מה אני יכול לעשות אחרי כל כך הרבה זמן??
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: קוואקר שאוכל אוכל "ביתי"

שליחה על ידי eli_lea »

אתה יכול להעביר את התוכי לכופתיות עם סבלנות והתמדה. בגיל 6-7 שנים הרגלי המזון די מקובעים אצל תוכי אבל עדיין זה אפשרי.
אתה צריך להתחיל בכך שכופתיות יהיו תמיד זמינות בכלוב בכלי נפרד. לאחר תקופה של שבועיים שלושה תתחיל להוציא מהכלוב
את המזון הרגיל למשך חצאי יום ותשאיר רק כופתיות, אל תמהר תעשה זאת לאורך זמן עד שתראה שהוא אוכל. ברגע שתראה שהוא אוכל מהכופתיות את התערובת תחזיר בערב לחצי שעה ותוציא עד למחרת בערב.
אם תעשה את התהליך בסבלנות אין ספק שהתוכי יתחיל לאכול מהכופתיות.
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

3121 כתב: אני יודע שחלקכם אפילו יכעסו עלי אבל תבינו שפשוט לא ידעתי ועשיתי הכל מתמימות!
מיותר לציין כמובן שאני אוהב את התוכי הזה מאוד מאוד והוא כבר חלק ממני אחרי כל כך הרבה זמן ביחד!!
אף חבר לא צריך להרגיש שיכעסו עליו או ישפטו אותו. יש לך שאלה ואנחנו כאן לענות עליה ולא להאשים או לגרום לך להרגיש רע ששאלת בכלל.. תמונה
בהצלחה בתהליך שינוי תזונה תמונה
סמל אישי של משתמש
idanboko
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: עידן

שליחה על ידי idanboko »

יכול להיות מצב שבגלל שהתוכי לא יאכל את הכופתיות ולא יהיה לו אוכל אחר בכלוב הוא פשוט ימות מרעב? או שהוא יאכל את הכופתיות כי לא תהיה לו ברירה??
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

אני מאמינה שהוא יאכל כי אין ברירה.. אבל עדיף להרגיל אותו בהדרגה.. תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

נדיר שתוכי ירעיב את עצמו למוות. צריך לזכור לפני כל תהליך שינוי במזונו של התוכי יש לוודא שהתוכי בריא.
אם יש אפשרות כדאי לשקול את התוכי בתחילת התהליך, שקילת התוכי נותנת אינדיקציה לגבי הירידה במשקל באופן הכי ברור שיש.
במידה והתוכי במהלך הגמילה מאבד מעל 10% ממשקלו ההתחלתי יש להפסיק את השינוי ולהחזיר לו את המזון המוכר, לאחר שבועיים
לנסות שוב מהתחלה.

בכל מקרה השיטה שאני ממליץ עליה היא לא השיטה בה מפסיקים את המזון הרגיל לחלוטין אלא השיטה בה לאורך כל היום יש רק כופתיות בכלי האוכל ובערב מחזירים את המזון המוכר לחצי שעה .
סמל אישי של משתמש
נריה
גוזל
גוזל

שליחה על ידי נריה »

יש שיטה שמשהי כתבה עליה לא מזמן ודי הצליח לה(נראה לי שנטלי)

תשים לו מראה על רצפת הכלוב ועל המראה תניח כופתיות
סמל אישי של משתמש
דקל
ניצוי חלקי
ניצוי חלקי

שליחה על ידי דקל »

הסיכוי הוא אפסי שהתוכי ירעיב את עצמו.
אכן,השיטה עם המראה היא השיטה של נטלי :)
תמונה
חגי68
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי חגי68 »

אל תדאג אצלי אוכל יחד על השולחן מאותה צלחת אבל יש לו כופתיות בכלוב אבל פעמיים אוכל המפונק כפית כופתיות רטובות למדתי ממנו להרטיב את הכופתיות חגי
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי jhony_bravo »

למרות הדיאטה הלא רגילה שהתוכי ניזון ממנה אפשר יהיה להעביר אותו לתזונה בריאה ואיכותית שתתאים לדרישות שלו
לגבי כופתיות תוכל להרגיל אותו אליהן רק תביא לו סוג מתאים ובגודל הנכון כדי לשכנע אותו תוכל להשתמש בשיטת המראה של נטלי
תשים את האוכל במרכז מראה נקייה שמיקמת אותה על מקום יציב ואז תשים את התוכי עליה הוא יראה תוכי שמתקרב לאוכל משחק איתו ואוכל ויתחיל לאכול בעצמו
בנוסף כדאי מאוד לרכוש לו תערובת זרעים איכותית ועשירה (שים לב שיש לתערובת תאריך תפוגה על האריזה)
מעבר למזון הבסיס כדאי לתת גם תערובת השרייה 3-4 פעמים בשבוע ומזון ביצים כמו גם ירקות ופירות מהמותרים וסבידה או אבן סידן
אין שכל אין דאגות רק הגוף צועק והחברה סובלת
תוכים מגדלים באהבה או לא מגדלים בכלל
עד שלא תשבור את הכוס בחתונה לא תבין את המשמעות של המשפט: שברת - שילמת
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”