ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

התוכי חדל מ"לדבר"

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
yair_n
ביצה
ביצה
שם פרטי:: יש כינוי

התוכי חדל מ"לדבר"

שליחה על ידי yair_n »

היי חבר'ה,

גוזל הג'אקו שלנו בן 4 וחצי חודשים, קיבלנו אותו בגיל שלושה חודשים.
נכון שהוא עדיין קטן אך עד לא מזמן הוא פשוט התחיל להשמיע מילים כשבני הבית הקדישו לו תשומת לב, כמו: "פאקו(השם שלו)", "בוקר טוב" ועוד..

משום מה עכשיו הוא לא משמיע שום מילה ורק שורק או צורח כשהוא רואה אותנו.

למישהו יכול להיות רעיון מדוע זה קורה?

תודה,

יאיר
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

Re: התוכי חדל מ"לדבר"

שליחה על ידי שירלי87 »

מישהו מדיירי הבית שורק לו?

רמבו שלי גם היה שורק בהתחלה כשהוא רצה תשומת לב, אני מניחה כי זה היה לו קל יותר מאשר לדבר, וגם כי כשהוא צועק הוא מיד קיבל "יחס" כי באים אליו בדאגה.. פשוט תתתעלמו (אפילו לא להסתכל אליו) ותתיייחסו ותשבחו רק כשהוא מדבר, אני מאמינה שזה יעזור.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: התוכי חדל מ"לדבר"

שליחה על ידי eli_lea »

היי יאיר,

המצב יכול להיווצר כתוצאה מיחס במקומות שלא צריך לתת אותו, צריך להבין שמדובר בגוזל אך למרות גילו הוא די פיקח, קח
ילד בגיל שנה וחצי או שנתיים שמנסה להעביר לך מסר ולא מצליח, או ילד שרוצה משהו ולא מקבל, לרוב זה יתבטא בצעקות או בכי.
אני בכוונה מביא לדוגמא ילד כדי שתוכל להבין טוב יותר .
כשהילד יבכה ויצרך ומיד יקבל את מבוקשו הוא יהפוך זאת להרגל, לעומת זאת אם הילד לא יקבל יחס הוא יבין שזה לא עובד וימנע מכך, בדיוק ההתנהגות של הגוזל, הוא אומנם אומר מספר מילים אבל הוא מעוניין גם להעביר מסרים נוספים"בואו קחו אותי" רוצה צ'ופר" וכו'.
קשה לגוזל להעביר את המסר ולכן הוא משתמש בקולו, צעקה, צרחה קישקוש כל דבר שיכול לגרום להתיחסות .
טבעי שכשתוכי צורח או צועק מביטים לעברו, טבעי שכשהתוכי משמיע קול שלא מוכר לנו זה מעלה בנו חשש ואנו רצים אליו, לעיתים בתגובה
מדברים עם התוכי מרגיעים אותו או צוחקים /כועסים תלוי בסיטואציה.
מהר מאוד התוכי יאמץ את השיטה על מנת לקבל יחס, הוא יקשר בין צעקה לבין ההגעה שלכם, בין רעש שהוא משמיע ולבין זה שאתם מתקשרים עימו . את זה צריך למנוע.
התוכי צריך להבין שכשהוא רועש, צועק או מתנהג כך הוא אינו מקבל יחס, חוסר יחס אומר התעלמות מוחלטת מצד כל בני הבית, לא לדבר אליו לא לגשת לא הביט בו אפילו, גם אם תפנה את ראשך ותביט בו כשהוא צרח התוכי השיג את מבוקשו, הוא קיבל יחס.

ראשית עליכם להתעלם לחלוטין מהתנהגות זו, לעיתים זה לא קל והרעש בימים הראשונים מתגבר, התוכי צועק ואין יחס אליו הוא רגיל והוא מגביר את קולו כי אולי לא שומעים והוא לא מבין למה זה הפסיק לעבוד. צריך לקבל החלטה ולא להתייחס. התוכי יבין שסוג התקשורת שהוא בחר לא עובדת ויפסיק.
במקביל יש לפתח את התקשורת ע"י דיבור , כדאי לדבר עם התוכי ולשבח אותו כשהוא שקט לפחות מספר דקות, יתכן שלאחר שתשבחו אותו ותעזבו אותו הוא יצעק שוב אבל זה יחלוף.

לדבר ולדבר עימו הרבה, לקשר בין המילים למעשים, להסביר לתוכי מה עושים תוך כדי מעשה, כשיוצאים מהבית להגיד "ביי ביי" , כשחוזרים שלום וכן הלאה. כך לתוכי יהיה קל יותר לדבר ולקשר בין הדברים.

תעדכן אותנו בהמשך תמונה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”