ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

האם מדובר בחיזור?????

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
ul4ik
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יוליה

האם מדובר בחיזור?????

שליחה על ידי ul4ik »

שלום,
לאחרונה קנינו זכר קוקוטייל בוגר (האכלת יד מקוקלת). לאחר מס' ימים בו שהה בכלוב נפרד (על מנת לבדוק מחלות ולהעביר אותו לכופתיות) הכנסנו אותו לכלוב של הנקבה הבוגרת שלנו (האכלת יד מלאה). לאורך זמן ההפרדה הם ראו אחד את השני כל הזמן.
מיד לאחר שהכנסנו אותו הוא הראה סימני חיזור: הרחיק את הכנפיים מהגוף, נענע את הראש בפראיות למעלה ולמטה ואפילו נכנס לתא הטלה לבדוק אותו.
לעומת זאת, הבחנו במספר התנהגויות שיותר מטרידות:
1. הוא אוכל ה-מ-ו-ן ואז הוא מתחיל לנענע את הראש באגרסיביות למעלה ולמטה כשהוא פוגע כל הזמן באחת הרגליים (תמיד אותה אחת) ואז מעלה את האוכל ומשפש אותו על הרגל (תחילה חשבנו שזה דם ומאוד נבהלנו כי לכופתיות יש צבע אדמדם).
2. כמו שאמרתי קודם, הוא האכלת יד מקוקלת ולכן הוא עולה בלי בעיה על היד אבל אז מתחיל לנשוך חלקית חזק. כשהו היה לבד הצלחנו לשחק איתו אבל מאז שהוא בכלוב עם הנקבה הוא ממש אגרסיבי ולא נותן לנו גם לגעת בנקבה שרגילה לתשומת לב התמידי שלנו (גירוד ראש, שיחרור לתעופה חופשית ומשחקים).

חשוב לציין שכבר ניסינו לזווג את הנקבה עם זכר שגדל יחד איתה וזה היה כישלון אדיר כי לאורך תקופה ארוכה הוא תקף אותה ונאלצנו לבסוף להפריד בינהם. גם עכשיו היא לא מראה סימנים של "אהבה" רבה כלפיו וכל הזמן בורחת מימנו. הזמן היחיד שהם קרובים אחד לשני היא בזמן האוכל. בנוסף, הנקבה חיזרה באופן מאוד אקטיבי אחרי בעלי ואפילו הטילה ביצים ריקות לאחר שלקחנו את הזכר הקודם.

השאלה שלנו היא לגבי שתי ההתנהגויות המטרידות של הזכר החדש - האם הם "נורמליות"? האם אלינו להתרחק מהנקבה לזמן מה? האם הזוג נדון לכישלון מראש לאור הפרטים הללו?

מה דעתכם?
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

Re: האם מדובר בחיזור?????

שליחה על ידי שירלי87 »

1. לא בטוחה שזה המצב, אבל לפעמים תוכי שאוכל הרבה מהרגיל זה תוכי חולה שמנסה להסתיר את מצבו..

בקשר להעלאת המזון - הוא מעלה גירה או מקיא? הוא עושה את זה כל הזמן שהוא אוכל? כמה זמן זה נמשך כבר?
אם התוכי מקיא זה לא טוב..
אם הוא מעלה גירה הוא מזיז את הזפק בתנועת האכלה, ומעביר את המזון החוצה או בולע אותו. אם הוא מקיא הוא מזיז את הראש למטה
ולמעלה בתנועה חדה יותר ולא מפותלת, ופולט את המזון.. קשה להסביר במילים אבל מקווה שאתם יודעים להבדיל בין השניים..
בנוסף אם הוא מקיא הנוצות סביב המקור יהיו לרוב דביקות ומלוכלכות.

איך הרגלתם אותו לכופתיות? תוך כמה זמן הוא "התרגל"?

2. טבעי שהוא יהיה טריטוריאלי כלפיי הנקבה..

*הרחקת כנפיים ודפיקת מקור זה לא בדיוק חיזור, זה יותר סימון טריטוריה.."הצגת התנהגות" זכרית אופיינית
לקוקטייל יש שריקת חיזור, מנגינה קצרה שחוזרת על עצמה, כדי למשוך את תשומת ליבה של הקוקטיילית
ותוך כדי הולך אחריה (אם היא מתרחקת) או הולך מצד לצד אם הוא על ענף..
אם תראו אותו שורק ככה - אז הוא מחזר. תמונה

678 כתב:ולא נותן לנו גם לגעת בנקבה שרגילה לתשומת לב התמידי שלנו (גירוד ראש, שיחרור לתעופה חופשית ומשחקים).
678 כתב:האם אלינו להתרחק מהנקבה לזמן מה?
אולי זה לא מה ששאלת, אבל זו דעתי.. הנקבה רגילה אליכם, למגע שלכם, ליחס שלכם, היא האכלת יד. להביא לה זכר ולמנוע ממנה
יחס כדי שתתחבר אליו נראה לי קצת לא פייר...

קיים סיכוי שהם יתחברו, אי אפשר לקבוע ב100% שיקרה או לא יקרה כלום, אבל לדעתי, רוב הסיכויים שלא יקרה כלום (רק כי הבנתי
שהיא מאוד קשורה אליכם, בגלל הכישלון של הניסיון הקודם, וגם כי מדובר בשני האכלות יד), וגם אם יקרה רוב הסיכויים שההורים לא
יתפקדו כראוי לפחות בסבבים הראשונים.. בהמשך כמובן שהכל אפשרי.. יכול להיות שיצברו ניסיון ויצליחו, ויכול להיות שאף פעם לא יצליחו.

בד"כ אם כבר מזווגים האכלת יד מקולקל אז מזווגים עם פרא, ככה הסיכויים גבוהים יותר שההורים יתפקדו כראוי.
אבל לפי מה שתיארת הנקבה מאוד חברותית ומאוד קשורה אליכם, בעיקר לבעלך, לכן לדעתי לא כדאי לזווג אותה עם זכר..

אם אתם רוצים להרבות את הזכר לדעתי כדאי להביא לו נקבה פרא.. ולהשאיר לכם את הנקבה המוחתמת, נראה לי שהיא תעדיף את
זה גם תמונה
natan
גוזל
גוזל
שם פרטי:: נתן

שליחה על ידי natan »

אני לא יכול לענות לך על הרבה פה רק להגיד ששירלי צודקת ואם יש לך כבר האכלת יד עדיף לקנות עוד פרא חבל סתם תאבדי את הקשר
סמל אישי של משתמש
ul4ik
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי ul4ik »

לא בטוחה שהוא מקיא אלא מעלה גירה.
בזמנו הנקבה שלנו הייתה חולה והיא הקיאה (העלתה את האוכל בתנועה ספציפית ואז ניענעה את הראש לצדדים כדי לפזר את מה שעלה). הזכר לעומת זאת עושה תנועות טיפה אחרות ואת האוכל שהוא מעלה הוא אוכל חלקית שוב. דוקא הנקבה עשתה תנועות מפותלות והזכר עושה תנועה חדה יותר.
לגבי הכופתיות: הוא היה בכלוב נפרד בסביבות ארבעה ימים בהם הוא עבר לאכול כופתיות (העברנו אותו לכופתיות באמצעות החלפת המזון רק לכופתיות ושיחקנו איתו עם הכופתיות עד שטעם כמה פעמים ותוך יומיים התחיל לאכול אותם בכיף).
גם לפני שהוא הועבר לכלוב עם הנקבה, הוא טחן המון אוכל (גם תערובת גרעינים) רק שלפני זה הוא לא היה פולט את זה, גם לא את הכופתיות. ברגע שהעברנו אותו - התחילה ההתנהגות המוזרה.
סמל אישי של משתמש
ul4ik
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי ul4ik »

האמת שהיום שמנו לב שהנקבה בדקה ונכנסה לתא ההטלה ונותנת יותר לזכר לשבת קרוב אליה.
מה שמוזר באמת שלפני החיבור שלהם הזכר שרק כל מיני שריקות ועכשיו הוא הפסיק. עכשיו הוא רק שורק מונוטונית יחד עם הנקבה בתגובה אלינו (בבקרים למשל כשאנחנו קמים או כשחוזרים מהעבודה).
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מדובר בחיזור , תופעה של האכלת הרגל נפוצה אצל קנרים למשל אבל גם אצל סוגי התוכים השונים.
ישנה בעייה מסויימת כשמחברים לתוכי מוחתם ובמיוחד לזה שקשור לבני הבית תוכי למטרת ריבוי..הזכר שהבאתם באופן יחסי די בטוח בעצמו
ויתכן מהסיבה שגם הוא היה מוחתם לשעבר , בדרך כלל אלו התוכים שלא מפחדים להכריז על הטריטוריה שלהם ו"להתעמת " עימנו .

אפשר להציע לכם מגוון הצעות, ההצעה שלי היא שתפעלו על פי ראות עיניכם ועל פי האינטואיציה שלכם, אף אחד לא יוכל להחליף אתכם
כי רק אתם רואים את המצב ואת ההתפתחות, המידה ויש תוקפנות כמובן שיש להפריד ביניהם אבל מעבר לזה ההחלטות נתונות בידיכם.

שוב, ניסיון ההאכלה אינו משהו שמצריך טיפול או משהו חריג, תמשיכו לעקוב ולראות כיצד היחסים מתפתחים .
סמל אישי של משתמש
ul4ik
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי ul4ik »

תודה רבה על התגובות!

הזכר לא אגרסיבי כלפי הנקבה - אלא רק כלפינו ולכן זה לא ממש מפריע לי.

מקווה מאוד שהמצב יתפתח לטובה. כרגע אני רק דואגת שהזכר אוכל כמו שצריך והנקבה לא תפגע מחוסר היחס שלנו.

נעדכן בהמשך את ההתפתחויות.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אני אוסיף ואומר שאין חוקים ואי אפשר לתחום בזמן את החיבור, חיבור כזה יכול להיעשות ברגע (כמו אהבה ממבט ראשון) או להימשך
תקופה ארוכה. אתם צריכים הרבה סבלנות ולנסות להיות קשובים לתוכים, להחליט מתי מתרחקים ומתי מתקרבים.
אל תשכחי שבסך הכל התוכי די חדש וההתנהגות לרוב משתנה לאורך זמן ההסתגלות , כלפיכם וכלפי הנקבה שעימו.

בהצלחה.
מיכל28
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי מיכל28 »

היה לי קקטיל שהיה מאכיל את הרגל בהתחלה לא הנתי מה הוא עושה וחשבתי שהוא מקיא בגלל שנכנסת לו אצבע לגרון אבל אחר כך הבנתי שהוא מחזר תמונה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”