ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

התוכי נשא כלמדיה מה עושים?

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
צחי21
גוזל
גוזל
שם פרטי:: יש כינוי

התוכי נשא כלמדיה מה עושים?

שליחה על ידי צחי21 »

הג'קו שקניתי לפני שבוע נשא כלמדיה המגדל מוכן לקחת אותו לשבוע ולטפל בו והוא יעשה לו בדיקה ויבדוק שעבר את זה.
מה אתם מציעים לי? יש לי אפשרות להחזיר לו אותו ולקבל את כספי בחזרה ולחפש ג'קו אחר.

אני דיי מתוסכל ומבועס.
לא רק שהתוכי חולה. אלא הוא רוצה לטפל בו ולשלוח בדיקה מה שלא נראה לי הגיוני. (כי חבר שלי אמר שהוא טיפל בג'קו שלו חודש להיפטר מכלמדיה וזה נחשב טיפול קצר לדבריו)
אלא גם שהרבה אומרים לי שהוא נראה לפחות בן 7 חודש ומהגדל אומר שהוא בן 3..מה שמוריד מהאמון?
מה עלי לעשות? ומה אתם הייתם עושים?
תודה על הכל צחי.
סמל אישי של משתמש
shai69
גוזל
גוזל

Re: התוכי נשא כלמדיה מה עושים?

שליחה על ידי shai69 »

אם המוכר אמר לך שהתוכי בן 3 חודשים אבל מתברר שהוא בן 7 חודשים ,אני ממליץ לך להחזיר אותו למוכר או לפחות לנסות לעשות זאת.
גם אני ,ואני לא מבין כזה גדול, יכולתי להגיד לך שהתוכי שלך כבר מזמן לא בן 3 חודשים, לפי העיניים כמובן..
תחזיר אותו ותבקש את הכסף חזרה ותגיד תודה כשזה יקרה..תן לו לטפל בתוכי כמו שאמר, אתה לא ביקשת לקנות תוכי בן 7 חודש עם כלמידיה..נכון? אני פה לא כזה ותיק, אבל גם אני יודע שאסור לקנות מחנויות או חוות תוכים.. אפילו אני שכרגע יש לי רק פסיפיק קטן ומחכה למשהו מיוחד, למרות שיש אותו בחנות אני לא קונה אלא מחכה למגדל המתאים..תגיד לו שנונונו מגיע לו מכותתמונה ושלא ינסה לתת לך משהו אחר כי אז סביר שגם שם תהיה כלמידיה..
ב ה צ ל ח ה !תמונהתמונהתמונהתמונה
תמונה
סמל אישי של משתמש
צחי21
גוזל
גוזל

שליחה על ידי צחי21 »

אני לא מוצא מגדל טוב...חיפשתי בנרות...
זה מתסכל.
סמל אישי של משתמש
צחי21
גוזל
גוזל

שליחה על ידי צחי21 »

תודה שי
אשמח לשמוע עוד תגובות...כדי שאני אנעל על החלטה..
סמל אישי של משתמש
shiponix
גוזל
גוזל
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: דיויד

שליחה על ידי shiponix »

צחי, זה לא נושא פשוט, ההחלטה צריכה לבוא בעיקר ממך ובעיקר מתוך זה שהלכת וקראת על הנושא כמו שצריך.
נשמע קצת כאילו לא התכוננת מספיק לתוכי הזה ובגלל זה אתה מאד מבולבל לגבי הכל. אל תסמוך על העצות של אנשים,
לך ותשכיל קצת מלקרוא חומר בנושא. יש מספיק ספרים ומידע באינטרנט על תוכים.

הטיפול בכלמדיה ממש לא יכול להיות טיפול של שבוע. באשר לעניין הגיל אני לא יודע להגיד, זה לא כזה פשוט להצביע על תוכי בן שלושה חודשים ולהגיד שהוא בן שבעה חודשים, מה האינדיקציה?

בלי שום קשר, איך אתה יודע שהוא נשא? האם המגדל התחייב לך כשקנית את התוכי שהתוכי בריא? שהוא לוקח אחריות במידה ולא? הרבה מגדלים נותנים "תעודת בריאות" שכזו אך לא ממש עומדת מאחוריה בדיקה ממשית של התוכי.

בכל מקרה, אני לא יודע איך תגיע איתו להסכם כזה אבל אתה צריך להיות זה ששולח את הבדיקה האחרונה כדי שתדע בוודאות שהתוצאות שלה הן אכן של התוכי שלך ולא משהו מונפץ.
תמונה
סמל אישי של משתמש
shai69
גוזל
גוזל

שליחה על ידי shai69 »

דויד, למה לתת לצחי להתייסר? הוא רק קנה את התוכי, אז במקום להנות ממנו ואיתו, אז לקחת לבדיקות? אם המוכר מוכן לקחת חזרה אז למה לא? למה להסתכן שהוא לא יבריא מהר כמו שהוא אומר?(מה גם ששנינו יודעים שזה לא כזה מהר..)
ברור שההחלטה היא רק שלו, אבל בשביל עצות טובות יש את האתר הזה בין היתר, לאתמונה
גם אלי אמר שהוא נראה בן 7 חודשים...
אם אני מגדל תוכי במשך 7 חודשים ומוכר אותו כאילו הוא בן 3 חודשים... מה זה אומר עליי כמוכר???לא אמין במיוחד, נכון?
כפי הנראה אתה צודק לגבי דבר אחד ברור.. צחי לא ממש למד את הנושא לפני הקנייה וזה מה שקורה בדר"כ לכאלה... עוגמת נפש!
תמונה
סמל אישי של משתמש
צחי21
גוזל
גוזל

שליחה על ידי צחי21 »

דבר ראשון אני כן למדתי את הנושא ובמשך 6 שנים (לא הרבה יחסית לחברה הכבדים פה) אני מגדל תוכים אולם רק בסדר גודל של קוקטלים האכלות יד. אני כל הזמן קורא על תוכים חברים שלי כמוני הם מכורים לתוכים יש לי 2 חברים עם ג'קואים וחבר עם קוואקר.
אני חרשתי על נושא הג'קואים ולאחר החלטה חסכתי כסף לזה.
כמו כן סיכמתי בכתה עם המגדל שאם הוא חולה הוא מחזיר לי את הכסף במקום. ומיד לאחר שקניתי את התוכי שלחתי דגימת דם לקרניאלי.
בעניין הגיל חבר שלי שבא איתי לראות את התוכי אמר לי שהוא לפחות בן 7 חודש בגלל זה העלתי את השאלה פה ונכחתי לדעת שהוא צדק.
אבל התוכי היה כ"כ חמוד שלא עניין אותי הגיל.
לפני מספר דק' גם דיברתי עם המגדל ואין לו בעיה לקחת אותו ולהחזיר לי את כספי.
אבל פה אני חוזר לאחור לאח שקניתי אוכל כלוב מפואר יחסית וצעצועים והכנתי ועמלתי.
אני צריך למצוא מגדל טוב ואמין.

דבר אחד אני מצתער וזה שאלי לא מוכר כרגע תוכים.
סמל אישי של משתמש
צחי21
גוזל
גוזל

שליחה על ידי צחי21 »

ואני מודה לכל אחד ששלח לפה תגובה..זה עוזר לגבש דעה.
סמל אישי של משתמש
חזי
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי חזי »

היי אני לא מבין למה הרבה אנשים בפורום מחפשים הרפתקאות וקונים תוכים ממקומות
לא בדוקים וקונים תוכים חולים או בגיל לא מתאים לגיל הנוכחי של התוכי אז לסיכום תחזיר את התוכי
למגדל או מי שלא יהיה אתה לא צריך להתענות ולטפל בתוכי חולה ,זה מה שאני היתי עושה
ופה באמת לא בשביל משהו אני לא עושה לובי לאלי ולאה הם לא צריכים את הקופלמנטים והסופרלטיבים
ממני גקו קונים מאלי ולאה בעצימת עניים תוכים בריאים ומטופלים באהבה
בברכה חזי .
תמונה
סמל אישי של משתמש
צחי21
גוזל
גוזל

שליחה על ידי צחי21 »

בעיה קטנה שכחת לציין...
שהם לא מוכרים כרגע..