ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

גוזל קוניור אננס, כמה שאלות

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: גוזל קוניור אננס, כמה שאלות

שליחה על ידי eli_lea »

shulman148 כתב: 23 אוגוסט 2018 00:21

לגבי היחס והמשחק איתי, מבחינתו הוא לא נשאר על היד יותר משתי שניות, אם אני לא מעסיק אותו באוכל הוא מיד יורד מהיד ומסתקרן באובססיה אחר כל דבר חדש, תפרים כפתורים חולצה וכו, האם זה עובר עם הגיל, או שזה קשור להתנהגות שלי? בעבר הוא היה יותר נהנה ונותן ללטף אותו בלחי או בראש. היום , מאז שמיעטתי ללטף אותו בלחי הוא גם לא מרגיש בנוח לליטוף בראשו.
בדרך כלל כשהתוכים קטנים הם יותר פעילים וסקרנים, עם הגיל זה יורד, בכל מקרה קוניורים הם תוכים פעילים ולכן גם הקושי שלהם להשאר במקום אחד להרבה זמן.
מן הסתם גם אין להם בשלב הזה סבלנות לגירודים וליטופים והם נמצאים בתנועה. זה גם תלוי במצב הרוח שלהם, לעיתים הם די שקטים ואז ניתן ללטף אותם יותר ולפעמים הם לא כל כך מתמסרים לליטופים.
shulman148 כתב: 23 אוגוסט 2018 00:21 האם זו התנהגות לא "חינוכית" לצפר " אותו בכ 10 גרעינים שחורים, בלי סיבה בזמן שהוא ביד כדי הילדים יהנו לראות אותו אוכל? אחרת כמו שאמרתי הוא מיד מחפש לרדת ולחפש דברים מעניינים?
אין עם זה בעיה, אבל אם כבר אתה מצ'פר את התוכי עשה את זה עם עניין לתוכי וגם לילדים. למשל הכן לך מעמד שאינו גבוה, בערך בגובה הטבור שלך, כשהתוכי על המעמד הושט את היד ואמור לו "עלה" תוך כדי שהתוכי עולה צפר אותו בגרעין, כנ"ל גם לגבי הירידה. כך לתוכי תהיה משמעות לצ'ופר ואתה תרוויח אילוף בסיסי של התוכי. זה יכול לגרום לו להשאר זמן רב יותר כדי לבצע פעולות.
shulman148 כתב: 23 אוגוסט 2018 00:21 המגדל שלו שמנוסה בריבוי אבל אני לא בטוח עד כמה הוא בעל ניסיון בהתנהגות ובאופי שלהם אמר לי אם הוא נושך מתוך סקרנות ומשחק , תתפוס לו בעדינות את המקור ותתן לו לטעום אותך עד שיתרגל לטעם שלך, ובהדרגה יפסיק לנשוך , יכול להיות דבר כזה?
תוכי יכול לנשוך מסיבות שונות, זה יכול להיות מתוך סקרנות, זה יכול להיות שהוא נושך כי הוא מקבל כך תשומת לב, זה יכול להיות שהוא משתמש במקור כדי להיאחז ולטפס וזה יכול להיות מתוך פחד וחרדה. משחק עם המקור עלול להתפתח להרגל, לכן כל מה שאינו רצוי מצריך התעלמות מוחלטת, כשמכירים את התוכי וצופים את המהלכים שלו אפשר גם להמנע מכך שהוא ינשך בתור משחק, פשוט לנסות ולא להביא אותו למצב שבו הוא נושך מצד אחד, מאידך לנסות ולא להתייחס לכך ע"י נניח השמעת קולות או לגעור בתוכי וכו'. כל יחס עלול לגרום לתוכי לנסות שוב.

shulman148 כתב: 23 אוגוסט 2018 00:21 אלי, כתבת "אם הזמן הפנוי שלך הוא כחצי שעה עד שעה ביום זה יהיה די קשה לתת יחס לשניהם ברמה כזאת שתשמור על ההחתמה לאורך זמן."

המציאות שיסתובב שעה בבית? או שיהיה בקרבתי בשעה הזאת, כי כמו שאמרתי יותר מכמה שניות הוא לא נשאר על היד. הוא מחפש לרדת לרצפה ולחפש דברים.
אני שואל איך אפשר להעסיק אותו שעה, גם לא בקרבתי, אני יכול לשער רק באופן שיסתובב בבית בהשגחה כמובן. האם לזאת הכוונה ?
אין צורך לשחק עם התוכי באופן ישיר שעה שלמה, יחס ישיר הינו מגע עם התוכי, אפשר לפעול עם התוכי מספר דקות ( בדרך כלל אין להם סבלנות ליותר מזה) באופן ישיר למשל כמו עם שיטת האילוף "עלה ורד" ולאחר מכן לתת לתוכי יחס עקיף שזה אומר התייחסות מידי פעם ע"י תשבוחות, ע"י מתן צ'ופר וכו'.
אגב, גם כשהתוכי סגור בכלוב הוא יכול לקבל יחס עקיף, כשעוברים ליד הכלוב נותנים צ'ופר דרך הסורגים, מדברים עימו מידי פעם וכו'.
לגבי זה שהתוכי נמצא על הריצפה, כמובן שיש לשים לב לכך שלא יפגע, ישנן הרבה סכנות לתוכי על הריצפה וזה יכול להיות כשדורכים עליו בלי כוונה, דלת נתרקת, אכילת כבל חשמל, במידה ועושים ריסוס בבית אז בכלל כדאי שהתוכי לא יסתובב על הריצפה.. יש לשים לב כל הזמן.

האם בכלוב ובאיזור הכלוב יש לו מספיק גירויים?
shulman148
ביצה
ביצה

שליחה על ידי shulman148 »

תודה רבה, סליחה על ההתעכבות בתשובה.

הבאתי לו בשבוע שעבר את אח או אחות שלו , אני משתדל להקדיש להם זמן בנפרד.

לאחרונה הנשיכות נרגעו קצת.
לגבי הגירוים אני חושב שיש להם כנראה מספיק בכלוב, מצורפת תמונה
IMG_1374 (600x800).jpg
IMG_1372 (768x1024).jpg
יש לו שרשרת עור עם אצטרובל הפוך שאני שם בו צ'ופרים וכופתיות, שרשרת אלומניום קטנה וגדולה לטיפוס , נדנדה, ונדנדה לטיפוס, , משחק עם קשר מחוטים צבעונים, משחק עם קוביות עץ ורצועת עור טבעי ביניהם,

היום הכנסתי לו קופסה עם מכסה רופף וצ'ופר בפנים, ואני חושב ליצור לו משחק לחיפוש אוכל יותר מעניין מהדוגמאות באתר המושקע.

דבר מעניין הוא אני לא רואה אותו משחקים כל כך עם המשחקים , חוץ מהשרשראות שהוא אוהב לטפס עליהם לפעמים, ועוד דבר שהם לא מגיעים לחלק התחתון של הכלוב כמעט, מה שיש שם לא מקבל תשומת לב, רק הבינוני והעליון.

מה הכוונה גירויים מבחוץ ? האם הכוונה לבני אדם אדם שעוברים שם, אז כן ,בשעת הבוקר, ומצהריים עד הערב הילדים אוהבים לקרוא להם ולדבר אליהם להם ולחלק להם צ'ופרים ופירות.

תודה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

shulman148 כתב: 28 אוגוסט 2018 20:26
דבר מעניין הוא אני לא רואה אותו משחקים כל כך עם המשחקים , חוץ מהשרשראות שהוא אוהב לטפס עליהם לפעמים, ועוד דבר שהם לא מגיעים לחלק התחתון של הכלוב כמעט, מה שיש שם לא מקבל תשומת לב, רק הבינוני והעליון.
טבעי בהחלט שהתוכי שואף להיות בחלק העליון של הכלוב, לכן החלק התחתון לא מנוצל.
תוכים ירגישו הרבה יותר בטוחים במיקום גבוה, אתה יכול מידי פעם להעביר את הצעצועים הנמוכים לחלק העליון של הכלוב.

גירויים מבחוץ זה בדיוק מה שאתה מתאר, זהו יחס עקיףוזה מצוין.
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”