ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

קקדו מייג׳ור מיטשל

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

Mikijan
ביצה
ביצה

Re: קקדו מייג׳ור מיטשל

שליחה על ידי Mikijan »

אלי, כמה זמן יכול לקחת מיום הזיווג? בתווך של כמה זמן? יש מצב שעודף סידן יכול להזיק? יש מצב שהיא תנטוש את הבייצים?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

Mikijan כתב: 02 מאי 2018 07:09 ממש אחרי הזריחה הוא נכנס לתא יצא ממנו אחרי דקה ורץ להבריח את הנקבה, לא יודע מה ההתנהגות הזאת והאם זה יכול לגרום לנקבה לא להכנס בכלל, האם היא יכולה להביא ביצים פוריות? האם יש משהו שצריך או רצוי לעשות? וכמה זמן זה צריך לקחת לה אם הזיווג קרה לפני 6 ימים? שוב התודה
כל מה שאתה מתאר זהו תהליך שאופייני בחלק גדול מהזוגות, הזכר נכנס לתא כדי להראות לנקבה שהתא בטוח ושהיא יכולה להיות רגועה מבחינת המיקום שלו, לעיתים הזכר גם "משפץ" את התא מכרסם אותו ומעביר לנקבה מסר שהוא מכין לה את המקום כדי שיהיה לה נוח להטיל. לאחר שהוא יוצא הוא בדרך כלל ינסה להחזיר את הנקבה לתא
ע"י זה שהוא מגרש אותה לכיוון.
בדרך כלל ההטלה מגיעה לאחר כ 10 ימים לאחר הזיווג אבל עדיין הזיווגים נמשכים עד להטלת הביצה השנייה או השלישית.

ההתנהגות לא גורמת לנקבה לא להכנס, כשהיא תהיה מוכנה להטיל היא תכנס ותטיל ללא בעיה.
נקבה יכולה בהחלט להטיל ביצים לא פוריות על אף הזיווגים.

אין שום דבר שאפשר לעשות, כל התערבות מצידך יכולה רק להזיק. תהיה רגוע זו התנהלות רגילה וחלק מהחיזור של הזוג.
בהצלחה.
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

עודף סידן יכול להזיק?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

בכמויות גדולות יכול להזיק. אני ממליץ עבור לתוכים שהתזונה שלהם מבוססת על כופתיות לתת תוספי סידן רק בעונת הריבוי, בשלבים שלפני ההטלות ומעט לאחר מכן.
יש לתת סידן במידה כזאת שלא תעבור 1% מהתזונה היומית. בזמן ההטלות הנקבה מאבדת כמות סידן גדולה. חוסר בסידן יכולים לגרום לקליפה רכה מידי ואפילו במקרים חריגים יותר לגרום לביצה כלואה כתוצאה מכך. במאכלים רבים יש סידן אבל כמו שציינתי בהתחלה, תזונה מבוססת על כופתיות זה בסיס תזונתי מעולה וטוב .
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

אני מאכיל בכופתאות ספרטקוס, הם מאוד אוהבים את הכופתאות ואפילו מעדיפים את זה על אגוזים ופרות, השאלה שלי האם זה הגיוני שמשהו שכל כך טעים להם יכול להיות גם בריא? עכשיו הכופתאות באים לכל סוגי התוכים ואין לזן המסויים או למשפחה שלהם ספציפית וראיתי את הכופתאות של גיא מיכל או איך שלא קוראים לו שהוא משייך את הכופתיות לסוגים, למשל הקקדו צריך יותר חלבון והגקו צריך יותר סידן וכל אחד צריך דברים אחרים, האם יותר טוב לקנות כופתיות שיותר מותאמות? כי הם ממש אוהבים את הספרטקוס והדבר האחרון שאני רוצה זה ליצור ביות תזונה, תודה.
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

ההצעה שלי היא לא להחליף מזון אליו רגילים התוכים כשמדובר בתוכים שמיועדים לריבוי אלא אם מדובר במזון שאינו מתאים כלל לתוכים או מזון בעייתי.
את הערכים התזונתיים אתה יכול לשפר לפי הצורך עם תוספים. בכופתיות שאתה מדבר עליהם יש אם אני לא טועה כ 20% חלבון ו- 10% שומן. כמות חלבונים גבוה אינה טובה יותר כפי שניתן לחשוב ויש לאזן את התזונה בצורה כזאת שלא יהיו חוסרים אך גם לא עודפים, עודף חלבונים יכול להביא לבעיות בכליות , אבנים בכליות, דילול עצם ועוד..20% חלבון ובתוספת של חלבונים נוספים ממאכלים שניתנים כתוספת זה הרבה לדעתי. בכל מקרה לא ממליץ לך להחליף תזונה, לפחות לא כרגע כי זה עלול ליצור לחץ אצל התוכים ובמיוחד בעונת הריבוי.אם מחליפים אז ההמלצה שלי היא לבחור בכופתיות מוכרות לאורך שנים כמו הפריטי בירד למשל ( גילוי נאות אנחנו משווקים אותם ) שנחשבים כופתיות ברמה גבוהה מבחינת האיכות והעמידה בערכים התזונתיים, אנחנו משתמשים בכפתיות נטורל שמכילות 16% חלבון ו 10% שומן כשזה נחשב אופטימלי לתוכים בשבי.
אלו ערכים תזונתיים הפריטיבירד מכיל אתה יכול לקרוא בקישור הבא:
תוכישופס ציוד ומזון לבעלי חיים
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

אלי, יש זרעי קנאביס שמישהו מוכר ואומר שזה בריא לתוכים, קראתי קצת וראיתי שבתערובות האיכותיות פעם היו שמים את הזרעים האלה בשביל התוכים, הדבר האחרון שהייתי רוצה זה לעשות ניסויים על התוכים אז אם אפשר לדעת אם יש לזה יכולות סגולה או איזה תוסף מסויים שזה נותן.. אשמח למידע
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

זרעי אומבוס קוראים להם
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

הרבה מוכרים מציעים סגולות ונפלאות, בא לי, בא לו וקם לו, ויטמינים במים ויטמינים להזרקה תוספי תזונה מיוחדים שהמגדלים "שרכשו אותם" מעידים שתוך שבוע התוכים שלהם נראים ממש נפלא הטילו ביצים וכבר יש גוזלים בכל התאים.
מה שרציתי להגיד לך זה שתזונה מבוססת על כופתיות, פירות, ירקות ותערובת השרייה זו תזונה מלאה טובה ושאינה מצריכה זרעי קנאביס או תוספות ויטמינים.
אגב, תוספת ויטמינים נותנים לתוכי שיש לו חוסר בויטמינים או תוכי לאחר מחלה ממושכת שטופל באנטיביוטיקה, סתם לקחת ויטמינים שונים ולהאכיל בהם את התוכים ללא אבחנה וטרינרית זה לא מוסיף אלא גורע.
Mikijan
ביצה
ביצה

שליחה על ידי Mikijan »

הבנתי אבל שבתערובות האיכותיות היו שמים את זה פעם ועד היום אפילו פשוט זה לא מגיע לארץ אז רציתי להבין בזה זה טוב ואיה ערך מוסף זה יכול לתת, בכל מקרה אני חושב שמה שצייינת לגברי התזונה זאת דרך המלך
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”