אוטיזם לתוכי

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
yonibagi
ביצה
ביצה

אוטיזם לתוכי

שליחה על ידי yonibagi »

יש תוכים שיש להם סוג של פיגור? כמו שיש לבני האדם?
יש לי תוכי שכנראה עבר טרואמה מטרופת.
קניתי אותו ממשהו ששם אותו ביחד עם תרנגולות. ואותו אחד קנה מכפר קאסם שאין לי מושג מה עבר עליו שם.
בכל מקרה הוא תוכי מסוג קוקטייל ומאד מאד יפה ככה שאני לא רוצה לוותר עליו בקלות.
אני רוצה להרגיל אותו לבני אדם.
עכשיו כשמתקרבים לכלוב הוא מתעופף לכל הכיוונים בכלוב ונזרק על הדפנות כמו מטורף.
האמת היא שהבאתי אותו רק לפני שבוע ועכשיו הוא פחות עף לכל הכיוונים ואפילו כשאנחנו מתרחקים הוא ישן על רגל אחת מה שאומר שהוא מרגיש קצת בטחון (תקנו אותי אם אני טועה).

בכל מקרה מה הסיכויים שלי להצליח? ומהם הטיפים שאתם יכולים להביא לי.
ד"א מהו המין של התוכי? איך אפשר לדעת חוץ מבדיקת דם?
הגדל
לחץ להגדלה
http://i43.tinypic.com/11ah2io.jpg[/tmbb]
הגדל
לחץ להגדלה
http://i42.tinypic.com/34nllxf.jpg[/tmbb]
סמל אישי של משתמש
יוחנן
ביצה
ביצה

Re: אוטיזם לתוכי

שליחה על ידי יוחנן »

אינני מומחה יש כאן טובים ממני, אך לא נראה לי שהתוכי סובל מפיגור, הוא פשוט עבר טראומה ויקח לו זמן לצאת ממנה, תהייה סבלני איתו ותתקרב אליו לאט לאט אל תכפה אותך עליו אלא תתן לו להרגיש בטוח ואז תנסה ליצור איתו מגע בהדרגה.
אני מאמין שבהמשך המומחים כאן יעזרו לך יותר
מי שאמר שיהיה טוב הלך ולא השאיר תאריך.
כי כבר עכשיו טוב...
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

התוכי לא סובל מאוטיזם. אי אפשר לאבחן אוטיזם בתוכים אבל ישנם מקרים בהם התוכי יסבול מפיגור או מבעיות גנטיות כתוצאה
מריבוי בתוך המשפחה במשך כמה דורות.

לעומת זאת התוכי שלך סובל משני דברים, האחד זה פחד אימים מאחר והוא אינו רגיל לקירבת בני אדם. והדבר השני זה התעללות מחוסר מודעות. לא יודע מי מכר לך את התוכי ומה הוא אמר לך, אם התוכי מוחתם או לא, אבל מובן שהתוכי אינו מוחתם ונגרם לו עוול.

אני מציע שתוותר מהר מאוד על הרצון להפוך אותו לתוכי מוחתם כי התוכי רק סובל.
העמידה על רגל אחת אינה מעידה תמיד על שלווה, זה תלוי בסיטואציה, אם התוכי בורח ומשתולל בפחד נוצר לו מתח עצום בגופו. העמידה לאחר מכם וההתכנסות בעצמו הינה התוצאה של המתח הרב.
yonibagi
ביצה
ביצה

שליחה על ידי yonibagi »

תודה על התשובות.
1. לא קניתי אותו כהאכלת יד אלא כפרא.
2. עדיף שאני יקח מאשר שהוא ישאר שם עם תרנגולים.
3. הוא אצלי כולה שבוע והוא כבר לא בורח ומתעופף כמו שתיארתי בתחילה אולם, הוא עדיין חושש ובוחן.
4. חשבתי אולי לנסות במשך כמה חודשים לראות אם יש התקדמות, ואם לא אז לוותר.
5. למה הוא רק סובל? ראיתי מדריכים שמראים איך להרגיל לבני אדם מפרא. ואצלי התוכי בכלל לא היה עם תוכים היה עם תרנגולים אז עדיף שהוא יהיה עם משפחה שתדאג לו.
6. לגבי מין התוכי? אתם יודעים לומר לי?
7. גזרו לו את הכנפיים בצורה כזאת שהוא לא יכול לעוף רק לבלום נחיתה. אם אני יוותר מה אני יעשה איתו? ישחרר אותו לחופשי? עם תוכים מסוג קוקטייל הוא יסתדר? הוא חי עם תרנגולות!!!

הערה: כל הנקודות לעיל הם רק בגדר שאלות אני לא קובע עובדה אם יש טעות תקנו אותי.
תודה מראש!
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

מאחר ואני קצת מעורה במתרחש בחנויות ובמקומות בהם מוכרים תוכים, אני יכול לומר לך שחלק ניכר (לדעתי מעל 95%) מהתוכים אינם עוברים החתמה. בשלב מסויים לאחר היציאה מתא ההטלה גוזרים את נוצות התעופה ומרגילים אותם או יותר נכון כופים עליהם להישאר על היד.
כך נוצר מצב שתוכי כזה נמכר לחנות פי שתיים או שלושה משווי השוק האמיתי שלו אם ימכר כתוכי "פרא".
תוכים כאלה יעברו טראומה רצינית במיוחד אם הם גדלים ללא קשר מיוחד לבני אדם.
אפשר לנסות ולהרגיל תוכים שונים לקירבה שלנו ובמיוחד כשמדובר בתוכי קוקטיל, קוקוטילים נחשבים לתוכים מאוד רגועים ומתחברים יחסית מהר מאוד לבני אנוש.
עדיין יש לבצע את ההרגלה בצורה מקצועית מבלי לגרום לתוכי פאניקה.
אם יש לך סבלנות ואתה לא מנסה לתפוס אותו וגורם לו להתעופף בפחד בכלוב אתה בסופו של דבר יכול להצליח. אחוז ההצלחה תלוי בגישה ובאופיו של התוכי. חשוב לבנות את הקשר בהדרגה, בתחילה להרגיל את התוכי לנוכחות שלך בסביבת הכלוב מבלי שתיגש אליו או תפנה אליו, לאחר מכן מידי פעם לשים בסורגי הכלוב משהו שהוא מאוד אוהב לאכול, לאחר מכן לנסות לגרום לו להגיע ולקחת את המזון דרך הסורגים, לאחר מכן פשוט לפתוח את הכלוב ולאפשר לו לצאת אליך וכן הלאה. התהליך צריך להיות לאורך זמן תוך התחשבות בתוכי ובהרגשתו.
אני באופן עקרוני נגד לקיחת תוכי "פרא" ולנסות להופכו לתוכי האכלת יד או תוכי מוחתם, במיוחד לאור העובדה שחלק ניכר מהמגדלים שיעשו זאת יעשו זאת בצורה שגויה שגורמת לתוכי צער ואימה..
yonibagi
ביצה
ביצה

שליחה על ידי yonibagi »

אחלה תודה לך!

תוכל לזהות את מין התוכי?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

קשה לראות במונה בבירור, אני אתן לך קישור להסבר כיצד בודקים את מין התוכי, בקישור קצת למטה תוכל לראות את ההסבר לגבי הקוקטילים:
http://www.tukinfo.com/%D7%96%D7%99%D7% ... 7%9D/story
סמל אישי של משתמש
שלומי כהן
גוזל
גוזל
אזור מכירה: נרכז
שם פרטי:: שלומי כהן

שליחה על ידי שלומי כהן »

מה גיל הקוקטל?

בגיל צעיר קשה להבדיל בן זכר לנקבה עד תקופת החלפת הנוצות הריאשונה.

לפי התמונה ניראה כזכר .

בהצלחה
תמונה
סמל אישי של משתמש
שגיא5
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי שגיא5 »

גם לי נראה כמו זכר אפילו שהזנב עוד עם פסים
שלח תגובה