ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

שאלות שלא נענו

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

פשושית
בקיעה
בקיעה

שאלות שלא נענו

שליחה על ידי פשושית »

1) איך צריך לדבר עם טופי? כמו לילד קטן או משפטים מסויימים?
2)הבנתי מאביבה שצבע העיניים של טופי יתחלפו,אז מתי? באיזה גיל? ולאיזה צבע?

יש לי עוד כמה שאלות אבל אני לא רוצה להציף.
a2008
ביצה
ביצה
איש קשר:

Re: שאלות שלא נענו

שליחה על ידי a2008 »

תציפי בכיף חחח תמונה
תדברי אליה כמו שמדברים עם תינוק
אני לא בדיוק זוכר באיזה גיל זה משתנה עם אני לא טועה, מגיל שנה עד שנה וחצי?
לצבע צהוב
שום כלוםתמונה
פשושית
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי פשושית »

יווווו אביב ממש תודה לך,

וברגע שהצבע מתחלף היא תהיי בוגרת?

ועוד שאלה,אחי גזר לה קצת את הכנפיים,שלא תברח לי, אבל היא יודעת קצת לעוף,אני משחררת אותה כמעט כל היום עם הפסקות לאוכל,
אבל מה שקורה זה שכל פעם שהיא מחליטה לעוף היא משחררת בדרך שליכטות ,ככה זה אצל כולם? יש משהו נגד זה?
ועוד משהו, טופי אוהבת מאוד תפוחים,כפרה עליה היא אוכלת לי מהיד! כמה פעמים ביום אפשר לתת לה? וכמה?
a2008
ביצה
ביצה
איש קשר:

שליחה על ידי a2008 »

היא בוגרת בגיל 3 וחצי-4
עדיף ללכת לוטרינר או מגדל מנוסה שיגזו כמו שצריך(אם אחיך לא גזר טוב)
אפשר לתת הרבה, אני לא הייתי מביא יותר מחצי תפוח ליום, ואסור שהיא תאכל את הגלעינים(ככה צריך להגיד?) של התפוח .
יש שמה חומר מזיק להם, שחכתי איך קוראים לו .

ובכיף, תפציצי עוד תמונה
שום כלוםתמונה
פשושית
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי פשושית »

יו אביב, אתה כזה חכם,מאיפה למדת?

האמת שלא איכפת לי שהיא תעןף קצת בבית,בסוף היא תמיד חוזרת לחדר שלי, הבעיה היא עם הדברים שהיא משאירה בדרך(אמא שלי מתרגזת)
זה תמיד יהיי ככה? כל התוכים מתנהגים ככה?

מה עוד אני יכולה לתת לה? היא אוכלת לבד,אבל לפעמים אני מפנקת אותה בדייסה שנשארה לי ובתפוח
a2008
ביצה
ביצה
איש קשר:

שליחה על ידי a2008 »

אממ אפשר לאמן שהיא תעשה צרכים האותו המקום, אבל לא נראה לי שהיא עכשיו תצליח, היא צעירה .
ואת יכולה להביא לה את כל הפירות והירקות חוץ מאבוקדו, חציל, ועם אני לא טועה תפו"א ...

חלק למדתי מנסיון, וחלק מהפורומים תמונה
שום כלוםתמונה
סמל אישי של משתמש
טובה
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי טובה »

[TABLE][TR][TD]

הייתי ממליצה לך להרגיל את התוכי לאכול כופתייות ,יש בהם את כל אבות המזון הדרושים לתוכי .בנוסף לג'אקו יש צורך בתוספת סידן
היות והתוכי הזה להבדיל מתוכים אחרים אינו מסוגל להעביר סידן ממערכת העצמות לדם ,ולכן תוכי שלא יקבל תוספי סידן ,יפתח מחלות
שונות כמו פירכוסים ,מקור מעוות ,חולשה ועוד. להקפיד על עצם דיונון או אבן סידן בכלוב. את יכולה לתת מדי פעם בוטן עם הקליפה ,או אגוז
פקאן לפינוק וגם קורנפלקס ללא סוכר ומדגנים מלאים. חלק מלימוד הדיבור ,את יכולה להעמיד אותו מול טלויזיה בתוכניות לילדים .התוכי קולט מילים ומשפטים לא רק שמדברים אליו ,גם מה שהוא שומע בסביבה שלו .כמו שיחות טלפון ,רדיו ועוד. למרות זאת קחי בחשבון שיש תוכים
שלא ידברו למרות כל המאמצים בהצלחה והמשך שבוע טוב.

תזונה: בטבע – זרעים, אגוזים, פירות, ענבים (או פירות בגודל זה) ונקטר. אוהב בעיקר תמרים. מידי פעם פושטים הג'אקואים על שדות דוחן וגורמים לפעמים נזק משמעותי לתבואה. בשבי – תערובת זרעים של חריע, חמנייה, אורז, חיטה, שיבולת שועל ומגוון רחב של סוגי דוחן. באביב ובקיץ רצוי להוסיף זרעים מונבטים. צנוברים (אצטרובל), בלוטים, בוטנים. ממגוון של פירות וירקות, בעיקר ענבים, תאנים, אפרסקים ותפוחים. תירס חצי-בשל. ורד הבר, צמחים ירוקים (ורד השן, כוכבית, וכו'), מזון ביצים, לחם לבן, וביסקוויטים לפינוק. לג'אקו יש נטייה לבנות לעצמו תזונה לא מאוזנת ולהשמין.
אופי: בטבע – הג'אקואים חיים בזוגות או קבוצות קטנות במשך היום. לקראת השקיעה מתאספים בקבוצות על צמרות של עצים גבוהים בשולי היערות, הממוקמים לאורך נהרות או ליד אגמים. לפעמים קבוצות אלה מגיעות למאות פריטים. בד"כ עוזבים את העצים שעליהם הם ישנים לפני הזריחה ועפים לכיוון מקורות המזון. ביישנים. לרוב אינם נגישים. במשך היום מבקרים בנהרות ואגמים כדי לשתות, אולם חוץ מכך לא יורדים לקרקע. תעופה – מהירה וישירה עם מטות כנפיים מהירות וקבועות. הג'אקואים רועשים ובולטים בזמן תעופה, אולם שקטים בזמן האוכל. צעקתם מורכבת מסדרה של צרחות חזקות ומלודיות, שריקות. כאשר הם מריעים מפני סכנה הצעקה נשמעת מחוספסת, אפשר לומר "צרודה". בשבי - רמת רעש – בינונית. הרבה פעמים ביישן ודאגן. רק 50% מהם ניתנים לאילוף ו/או נותנים אמון בבעליהם. השאר נותרים מאופקים או להיפך. אצל האחרונים מופיעות בעיות התנהגות ומריטת נוצות. נוהגים להסתתר בפינת הכלוב עם התקרבות הבעלים. החקיינים הטובים ביותר מבין התוכיים. רבים מהם בעלי יכולת לקשר רעיונות שונים. הצורך באמבטיה משתנה מפרט לפרט. בעל מקור חזק ואוהב ללעוס, לכן חשוב לספק לו ענפים/צעצועי לעיסה. תנאי גידול מומלצים: כלוב שקט ומוגן בגודל 3.5*1.5*2 מ'. רק פריטים מאולפים/מוחתמים יכולים להיות מוחזקים בכלובים גדולים, עם אפשרות תעופה/יציאה מהכלוב על בסיס יומיומי. טמפ' מינימאלית - 5°C.[/TD][/TR][/TABLE]
פשושית
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי פשושית »

טובה, תודה רבה לך,למדתי הרבה מהתשובה, ומחר אני אקנה לה סידן.

ממתי אפשר ללמד אותם לא ללכלך את הבית? ואיך מלמדים?
סמל אישי של משתמש
שוני
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי שוני »

לא ניתן ללמד אותם לא ללכלך את הבית
התוכים באים עם הלשלשת בילד אין והם מלשלשים היכן שמתחשק ומתי שמתחשק להם
שוני
מכל מלמדי השכלתי
לעולם על תתוכח עם אדיוט .הוא יוריד אותך לרמתו וינצח אותך בעזרת נסיונו
פשושית
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי פשושית »

שוני, תודה

אני הבנתי שאפשרתמונה אז איך אפשר לפתור את הבעיה?
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”