ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

כמות גוזלי גאקו לזוג גאקו בשנה

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
matan_175
גוזל
גוזל
שם פרטי:: יש כינוי

כמות גוזלי גאקו לזוג גאקו בשנה

שליחה על ידי matan_175 »

אחרי שהתייעצתי עם מקצוענים שהם מגדלים \ חוות וכוליי לא הגעתי למסקנה ... כל אחד אומר אחרת .
אחד אומר שהגאקואים שלו עושים בממוצע סבב וחצי בשנה .. אחד אומר 3 סבבים ואחד אומר 2 ....
כמה גוזלים אני יכול להוציא מהזוג שלי בלי מדגרה ( לא אוהב את השיטה כי אני לא מאמין שזה כיף להאכיל מגיל יום ולהיות כל היום בבית .... אני בקטע שלכחת אותם בגיל 5 שבועות מההורים .... מנסיון גם ככה הם יוצאים מתוקים ומחפשים כל היום ידיים ) .
אז השאלה היא כמה גוזלים אפשר להוציא מזוג גאקו שדוגר ומאכיל עד גיל 5 שבועות בשנה אחת ( זוג שמואכל בתזונה תקינה " לפי הספר ") ...
וכמה אם מושכים למדגרה לידע הכללי .
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

Re: כמות גוזלי גאקו לזוג גאקו בשנה

שליחה על ידי eli_lea »

כל מי שענה לך ענה לך נכון. תעשה את החשבון לבד. ישנם זוגות שעושים גם הפסקה שנה ויותר. ישנם זוגות שחלק מהביצים או כולם מידי פעם זלא פוריות. ישנם גוזלים שלא שורדים.גידול בעל חיים זה תפעול של מכונה (גם למכונה יש תקלות) כך שלבוא ולהגיד יש לי X ביצים או גוזלים זה לא לעניין.

להוציא גוזלי ג'אקו בגיל 5 שבועות מההורים זו טעות חמורה. זה כבר יותר הרגלה מאשר החתמה. התוכי ללא ספק
עובר טראומה שתשפיע עליו בשלבים מאוחרים יותר. גם אם לא רואים זאת מיד.
matan_175
גוזל
גוזל

שליחה על ידי matan_175 »

אלי לפי נסיוני בגיל 5 שבועות הם יוצאים נהדרים ... וכך יוחיכו הבעלים שלהם ...
הם מדברים מתקשרים חלקם עושים פרי פלייט .... אוהבים ידיים בריאים וכוליי ...
אלי האם תוכל להגיד בערך כמה גוזלים אתה מוציא מזוג טוב ? בשנה - נכון זה לא מכונה אבל לדעת בערך ...
מתפלא מה בעלי חוות לא יודעים מה שהם אומרים עם חלק מהחוות שדברתי הם פתוחים יותר מהגיל שלי .... ולחלקם יש נסיון של 40 שנה בתחום ... יכל להיות שהתזונה כל כך משפיעה ולכן התוצאות שונות ( ידוע שחוות מאכילות רק בתערובת \ או רק בכופתיות ) .
אלי כפי שאמרתי תוכל להגיד לי כמה גוזלים אתה מוציא מזוג בשנה ? .
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

לא יכול להגיד לך. המידע האישי שלי לא רלוונטי לפורום, אני לא נוהג לפרסם דברים כאלה (גם לא על גבי הפורום).
באופן כללי אין הבדל מהותי בכמות הסבבים בהדגרה או במתן להורים לגדל את הגוזלים, יתכן שבשנה הראשונה תקבל סבב נוסף אבל לבסוף
אתה יכול לעמוד על סבב בשנה או שני סבבים.
בגיל חמישה שבועות אין מצב שהגוזלים לא עוברים טראומה. אתה יכול לקרוא בכל מקום ולבדוק בכל בית גידול. גוזלים מוצאים לכל היותר בגיל 21 יום (אז גם מטבעים) אותם.
matan_175
גוזל
גוזל

שליחה על ידי matan_175 »

אלי סליחה יש פה בילבול התכוונתי 3 שבועות .... התבלבלתי ...
זוג עושה סבב או 2 בשנה ? זהו ? קניתי זוג שהמוכר אמר שעושים לו ביצים כל 3-4 חודש ..... כנראה הוא הגזים כדי למכור .
אלי אם נגיד ואני רוצה להוציא מבית הגידול שלי 50 גאקואים גוזלים בשנה ... - נגיד ( כרגעה לפני גיוס זה לא מתאים )
כמה זוגות הורים +- אצתרך ?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

3 שבועות (21 יום) זה כבר נשמע אחרת. זה סביר ומקובל.

לגבי הזוג שמטילים כל 3-4 חודשים. כל 4 חודשים זה 3 סבבים בשנה. יש זוגות שעושים זאת.
הדגש שלך צריך להיות על התזונה. התזונה הינה מרכיב חשוב בכל נושא הריבוי והייתי אומר שבין הנושאים החשובים ביותר שיש לתת עליהם את הדעת. תזונה נכונה לאורך זמן תשמור על הנקבה עם בריאות טובה וללא חוסרים. מה שמשפיע ישירות על איכות הביצים והגוזלים.
מאחל לך הצלחה עם הזוג החדש והלוואי שירבו הטלות ובקיעות תמונה
matan_175
גוזל
גוזל

שליחה על ידי matan_175 »

תודה ... ההורים שלי חושבים שהשתגעתי הזוג עלה 6.5 אלף .תמונה
אז לסיכום זוג טוב עושה 2-3 הטלות ? וזוג פחות טוב עושה הטלה 1 ...
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

כמו שאמרתי לא מדובר במכונות. זוג יכול לעשות בשנה שלושה סבים וזוג יכול לעשות בשנה סבב בודד. לאחר שנה יתכן שהזוג שעשה סבב אחד יעשה 2 סבבים והזוג שעשה שלושה סבבים יעשה סבב בודד. יתכן שהזוג שעשה סבב אחד כל הביצים יהיו פוריות והזוג שעושה שלושה סבבים 50% מהביצים לא יהיו פוריות.
אין כאן מדע מדוייק .
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”