ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

טיפים לגידול טוב יותר של תוכים

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

אומרי
ביצה
ביצה
שם פרטי:: יש כינוי

טיפים לגידול טוב יותר של תוכים

שליחה על ידי אומרי »

1)שחקו עם התוכי לפחות שעתיים ביום. יש תוכים שדורשים הרבה יותר זמן כמו ג'אקו ולהם צריך לתת יותר. אבל לתוכים קטנים המינימום זה שעתיים
2)האוכל הרגיל של התוכי צריך להיות כופתיות. הכופתיות יותר בריאות מתערובות וכל נגיסה בהם היא נגיסה מושלמת.
3)תנו לתוכי לפעמים סתם גרעין או משהו שהוא אוהב
4)תנו לתוכי שלכם את הכלוב הכי גדול שתוכלו להרשות לעצמכם. מבחינת כסף ומבחינת מקום בבית.
5)שימו לתוכי צעצועים בכלוב(אבל לא יותר מידי) והחליפו אותם כל כמה זמן.
6)צאו עם התוכי שלכם מחוץ לבית (מי שגר בדירה עם מרפסת פחות מומלץ לצאת עם התוכי לשם כי אם הוא יקפוץ הוא יכול להפגע, במידה שהוא לא נפגע אולי לא תספיקו לתפוס אותו. כמובן שלצאת עם תוכי החוצה רק עם כנפיים גזורות/ חליפת טיסה
7)דברו עם התוכי שלכם, תוכים מאוד אוהבים שמדברים איתם
8)שליש מסדר היום של התוכי הוא נקיון הגוף, תנו לו גם זמן חופשי

מקווה שעזרתי
אם יש לכם עוד עצות תכתבו אותם
נערך לאחרונה על ידי אומרי ב 03 ספטמבר 2011 17:50, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
bbooaz
בקיעה
בקיעה

Re: טיפים לגידול טוב יותר של תוכים

שליחה על ידי bbooaz »

לא נראה לי שבמבה זה הצ'ופר הבריא ביותר לתוכי- בלשון המעטה..
תמונה
אומרי
ביצה
ביצה

שליחה על ידי אומרי »

לא חייב זאת רק הצעה. בכל מקרה אני יוריד את זה
matan_175
גוזל
גוזל

שליחה על ידי matan_175 »

צופר טוב לתוכי זה גרעין חמניה או דלעת אבל לא להפריז ..........
או ירק או פרי שהוא ממש אוהב ... (אני יודעה שגקויים מתים על רימונים ואני בתקופה הזאת לא מפסיק לאכול אותם אז שהיה לי גאקו הוא קיבל גרגירים בודדים מידי פעם ...........
(אני יביא שוב גאקו הפעם זוג )
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

לשחק עם התוכי שעתיים ביום זה בהחלט מוגזם, אפשר לתת יחס לאורך כל היום למי שנמצא בבית עם מעט מגע ישיר ומשחק . אלה מביננו שאינם בבית במשך היום הם יכולים לאחר חזרה מהעבודה או מעיסוקם להוציא את הגוזל לשחק עימו מעט ולאחר מכן לתת יחס עקיף בדיבור במתן צ'ופרים וכו'. שעתיים ביום זהו זמן רב מידי וזמן שלא מתאפשר לכל אחד להשקיע בתוכי, עלול להיווצר מצב בו התוכי מתרגל ליחס בכמות רבה ולאחר תקופה כאשר אין ביכולתנו לתת את כמות היחס "הרגילה" התוכי שוקע בדיכאון ומפתח בעיות התנהגות.
כמות היחס צריכה להינתן בצורה כזו שתתאפשר מבחינתנו לאורך זמן ללא עליות וירידות חדות מידי, להרגיל את התוכי להעסיק את עצמו גם בכלוב וגם מחוצה לו בצורה סדירה. כשרוכשים גוזל צריך לזכור שאנו מעצבים את אופיו ואיך שנרגיל אותו כך הוא ירגיש טוב עם עצמו, אם כגוזל הוא יהיה רגיל לשהות בכלוב רוב היום (עם גירויים וצעצועים כמובן|) הוא לא יראה בזה משהוא חריג או יפתח בעיות התנהגות.
אומרי
ביצה
ביצה

שליחה על ידי אומרי »

שעתיים ביום זה יותר מידי? אני לא חושב. לי יש ג'אקו והוא צריך הרבה יותר משעתיים. בדרך כלל אני איתו לפחות שלוש ארבע שעות ביום ואם אני לא איתו כל הזמן הזה אז הוא רואה טלוויזיה. בגלל שאצל הבעלים הקודם שלו הוא לא קיבל הרבה יחס הוא לא ממש אוהב מגע אבל לאט לאט הוא מתרגל. תוכי הוא בעל חיים אינטיליגנטי שצריך לקבל יחס, וכמה שיותר יותר טוב
נערך לאחרונה על ידי אומרי ב 03 ספטמבר 2011 18:17, נערך 2 פעמים בסך הכל.
matan_175
גוזל
גוזל

שליחה על ידי matan_175 »

להיות עם גאקו 3 שעות ביום מחוץ לכלוב זה מוגזם כך עשתה קרובת משפחה שלי ואז היא התחילה לילמוד תואר וגם למלצר והתוכי כולו מרוט בלי נוצה הצעתי לקנות אותו אבל היא רוצה 2700 שזה מוגזם לגאקו מרוט .....
חרם לא נשאר לו אפילו נוצה
אומרי
ביצה
ביצה

שליחה על ידי אומרי »

חרם על התוכי שלא מקבל מספיק יחס. שעתיים ביום???? תחשוב שאתה הייתה שעתיים ביום חופשי ומשחק וכל שאר הזמן בכלוב
matan_175
גוזל
גוזל

שליחה על ידי matan_175 »

שעתיים זה פול זמן מה יקרא אם תתחיל לעבוד או תתחיל לילמוד קשה ?
אומרי
ביצה
ביצה

שליחה על ידי אומרי »

הוא יראה טלוויזיה
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”