ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

שאלה על מעבדת קרניאלי של הבדיקות

פורום מקצועי שאלות ותשובות בהשתתפות מגדלי תוכים מכל הזנים. בכל דיון יש לכתוב כותרת
עניינית ולתת פרטים מלאים בכל דיון: סוג התוכי, גיל, מזון, תנאי מחייה וכו' לא יתקבלו דיונים
לשם הצגה בלבד. פרטים נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

ליאור66
בקיעה
בקיעה

שאלה על מעבדת קרניאלי של הבדיקות

שליחה על ידי ליאור66 »

רציתי לשאול שאלה, שאני גידלתי לפני כמה שנים שמעתי על קרניאלי שאנשים יש להם אכזבה מהם ואני מדבר על מגדלים שעשו שם בדיקות,עכשיו
אי מחפש קצת תוכים ובקשר עם מגדלים וגם אני שומע שאומרים שלא רוצים להתקרב אליהם למה הבדיקות לא אמינות.מגדלים אומרים לי שהם שולחים לדרום אפריקה בדיקות.והקיטים של הבדיקות של דרום אפריקה יותר טובים ומה שנותנים בקרניאלי עושה טעויות בבדיקות.עוד משו שאני שמעתי שהבדיקות מאוד רגישות ואם נוגעים בקיט או לא הכי סטרילי יכול להראות התוצאה אחרת,אז מה שאומר שרק וטרינר יוציא דם?מגדל אומר לי שהוא לא מאמין בבדיקות ואפילו וטרינר אומר לו צריך לבדוק פעמיים כל בדיקה של מין להיות בטוחים אז מה זה?ים כסף ? גם ככה שוחטים אותנו במחירים שנראים לי ממש מוגזמים כי אין תחרות.בקיצור קרה לכם שהבדיקות יצאו טעותתמונה כדאי לעשות בדיקות בדרום אפריקה או בקרניאליתמונה אני כבר מבולבל ממה שאומרים לי.
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים
שם פרטי:: יש כינוי

Re: שאלה על מעבדת קרניאלי של הבדיקות

שליחה על ידי jhony_bravo »

ליאור קריניאלי מאוד אמינים (אפילו גילו זנים חדשים של וירוס פוליומה שדרום אפריקה לא גילו)
לא סתם יש מגדלים שמזייפים תעודות של קריניאלי (ולכן מומלץ להתקשר ולברר איתם את אותנטיות התעודה)
הבדיקות אמנם רגישות אולם אם אתה עושה אותן נכון אינך צריך לחשוש כלל וכלל
בסך הכל לוקחים את המחט הסטרילית נותנים דקירה חלשה מספיגים טיפה קטנה של דם מייבשים אותה סוגרים ושולחים)
אם תשתמש כל פעם במחט החדשה ולא תתעצל לפתוח את הערכה ולא תספיג יותר מידי דם ותתן לדם להתייבש הבדיקה תהיה מדוייקת
אני ממש לא יודע מי המגדל שאמר לך את זה וגם איזה ווטרינר אמר לו שצריך לבדוק פעמיים (נשמע לי די מונפץ)
אישית המגדל שדיברת איתו נשמע מאוד לא רציני ומנסה לסבן אותך כנראה כדי למכור לך משהו שהוא לא מצליח למכור למישהו אחר
יצא לי לדבר עם ד"ר אוהד קריניאלי (לא יצא לי לדבר עם ד"ר אדווה קריניאלי) ויצא לי לשמוע על התהליך
התהליך מבוסס על גנטיקה והוא מאוד מאוד מדוייק ואם הדגימה לא זוהמה אז הבדיקה תהיה מדוייקת מאוד
היתרון של קריניאלי הוא שהוא ישראלי הוא מקצועי יותר והתשובות מתקבלות מהר יותר
אין שכל אין דאגות רק הגוף צועק והחברה סובלת
תוכים מגדלים באהבה או לא מגדלים בכלל
עד שלא תשבור את הכוס בחתונה לא תבין את המשמעות של המשפט: שברת - שילמת
סמל אישי של משתמש
aliav56
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי aliav56 »

עד ליום זה כל המגדלים שאני בקשר איתם ממליצים מאוד על קרניאלי בגלל האמינות ,
טעויות ?? אני חושב שגם בדרום אפריקה עושים כך שזה לאו דווקה רק קרניאלי ,
סמל אישי של משתמש
שגיא5
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי שגיא5 »

גם אני שמעתי לא מעט תלונות שבדיקות לא היו נכונות ואני שמעתי ממגדל מוכר מאוד שבדיקת מין של התוכים הראתה זכר ונקבה ולאחר חצי שנה בבדיקה חוזרת היו זכרים. עכשיו אני חושב שכמו שאמרת ארז שצריך גם לדעת לקחת את הבדיקה אבל עם הבדיקה רגישה למה הם עושים אותה ככה שכל אחד יקח אותה???
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שגיא הבדיקה רגישה כי זו בדיקה גנטית (כל מהעבדות בעולם משתמשות באותה הבדיקה)
אם מישהו הספיג יותר מידי דם ולא ייבש את המקלון אז עלולה להתפתח בקטריה שגורמת לתוצאות שגויות כנ"ל על לקיחה לא נכונה
או אי הקפדה על היגיינה כאשר לוקחים דגימה כמו עצלנות לפתוח סיכה חדשה כל ערכה ועד כהנה וכהנה
את ה"טעויות" שלהם תמצא בכל מעבדה שמשתמשת באותה השיטה ואם מישהו לו לוקח דגימה בצורה נכונה אז אף מעבדה לא תוכל לתקן את זה
ליאור66
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי ליאור66 »

אני בנתים דיברתי עם עוד מגדל שאני מכיר צפון אני לא רוצה להזכיר שמות אולי הוא לא רוצה אבל הוא אומר לי שהקיטים של הבדיקות של קרניאלי זה צחוק,הוא אומר שזה דגימה כל כך רגישה אז לשים על פד בתוך שקית נילון זה צחוק הוא בעצמו בודק בדרום אפריקה והוא אמר לי שהקיטים ששולחים לו זה שפורפרות מקצועים שהוא משלם כמה שקלים אבל שווה. אז מה שתה אומר ארז הוא אומר לי, אתה אומר שעושים בדיקות אבל תמיד אפשר להגיד לא לקחת םטוב היה זיהום ספגת הרבה דם אולי נגע אבק אז איפה פה האמינות של הבדיקה בכלל לטוב או לרע?אז יש שאומרים תבדוק פעמים אבל מה אני בנק?כל בדיקה ים כסף למי שרוצה לקנות כמה זוגות ולהיות בטוח שזה זכרים ונקבות שלא לדבר על מחלות.
ואז אתה תחכה חצי שנה ויצאו שני זכרים ואז יבוא קרנינלי ויגיד לא לקחת דם טוב...זה צחוק?
ובא מגכדל אחר ואומר לי שהם בודקים שרידים של DNA של החידק ואם התוכי הבריא בינתיים מטיפול עדיין רואים שרידים תמונה ורק שתדע שהמגדל שדיברתי איתו הוא מגדל עשרות שנים והוא בעצמו יבואן ובודק הרבה מאוד תוכים בדרום אפריקה.וזה שאתה אומר לי שזה יתרון שמעבדה היא ישראלית זה לא צריך לענין אותי איפה היא אני מענין אותי שהבדיקה נכונה.אז בו נגיד שעם יש סיכונים בבדיקה למה לא ממליצים שיעשה אותה וטרינר וכל אחד שלא ראה מחט בחיים שלו עושה אותהתמונהתמונה
עוד משוא אני הייתי בששני מפגשים של האתר כאן ושאלתי את אלי למה לא מזמינים את קרניאלי שיבוא להסביר לחברים במפגש את התהליכים או שישקיע בהסברה ואלי אמר לי שהם הזמינו ולא יצא להם להגיע כי למה שלא הסתדר בתאריכים שלהםתמונה(תשאל את אלי ).במפגש הבא אני מקוה שיגיעו למה זה חשוב למגדלים לדעת מה קורה.
סמל אישי של משתמש
aliav56
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי aliav56 »

אתה תשלח את הבדיקות שלך כפי הבנתך וכפי רצונך כי הרי בסופו של יום אתה הוא המחליט לעצמך ,
ובקשר למגדל שאתה כותב עליו מאיפו אתה יודע שהוא מדבר אמת אולי היה לו איזה ויכוח והוא אומר
לך דברים נגד קרניאלי ? אני מכיר מגדל שאפשר לכנות אותו כגדול בתחום בעלי-כנף כשהוא נישאל
איפו לעשות את הבדיקות אז ישר הוא ממליץ על קרניאלי ולא שום דבר אחר כי קרניאלי לא איכזב אותו
זה לדוגמה כן ואני באופן אישי שלחתי דגימה של גרין ציק בעזרתו של חבר וזה יצא בדיוק לפי הכתוב ,
לכן אני ממליץ לך לעשות חושבים איך יותר טוב לך לשלוח וכל תהליך התשלום וכזה ואז תבצע ,
(במילים אחרות רק אתה תקבע לעצמך ובהצלחה עים זה)
סמל אישי של משתמש
דקל
ניצוי חלקי
ניצוי חלקי

שליחה על ידי דקל »

לפי מה שאני יודע לקרניאלי יש הרבה מאוד בדיקות שיצאו לא נכונות.
ואני מכיר מגדלים שבגלל קרניאלי הם כמעט סגרו את בית הגידול שלהם בגלל התוצאות
וכשהם שלחו לדרום אפריקה הם קיבלו תוצאות אחרות.
ומדובר פה על הרבה מאוד גוזלים שנבדקו.
חוץ מי זה בדרום אפריקה הבדיקה יותר זולה.
אולי משלמים קצת יותר על משלוח.
וארז דרום אפריקה שולחים תשובה לפני קרניאלי ..
תמונה
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

דקל וליאור שימו לב לדבר מאוד חשוב כאשר אתם מדברים עם אנשים חפשו מה האינטרס שלהם ולא פעם אתם תמצאו שהם בסך הכל רצו לדפוק קופה
מעבר לזה אני לדעתי מיציתי את הדיון
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

איך הם "דופקים קופה"? אם לא תעשה את קרניאלי תעשה אצל אותם מגדלים שלא ממליצים? לא נראה לי שיש אינטרס חבוי.

בכל מקרה, אני בנתיים עשיתי רק אצל קרניאלי, לא יצא לי לשלוח את אותה בדיקה יותר מפעם אחת ולכן אין לי אפשרות לומר מנסיוני שהם טועים או שיש מעבדה טובה יותר. גם לי האמת יצא לשמוע פה ושם על טעויות, אך עדיין זה לא אומר שבמעבדה אחרת האחוזים היו טובים יותר. אי אפשר לדעת היום כלום בבטחון. לכו תדעו אם לא יוצרים "הקלות" בדרום אפריקה בכדי שתעדיפו לבדוק שם. אני בכל מקרה, לפחות בשלב זה ובמקרה זה לפרנס כחול לבן.
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
שלח תגובה

חזור אל “מגדלים תוכים”