ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

ברווזים חדשים..

הפורום עוסק בבעלי חיים מכל המינים והסוגים מלבד ציפורים ותוכים.
בפורום באפשרותכם להציג לשתף ולדון בחיות הבית וחיות הבר.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
aliav56
פוקח עיניים
פוקח עיניים
שם פרטי:: יש כינוי

Re: ברווזים חדשים..

שליחה על ידי aliav56 »

טוב רציתי תשובה יותר מלאה ומספקת כדי ללמוד מה כן ומה לא וכ'ו וזאת התשובה שקיבלתי ממנו ...

משנת 1993, כאשר עברתי מהעיר (רמת גן) למושב, חדלתי לגדל ברברים. כאשר הגעתי לכאן לפני כשלושה חודשים, מצאתי כאן לא מעט ברברים, שדורשים בכוח, שאני אטפל בהם - ואינני עומד בפני הפצרותיהם (גם על חשבון הטיפול בעופות שלי).

המזון, שאני מאכיל בו את העופות, מורכב ממזון בסיסי (תערובת) - שאותו אני נותן יום יום לעופות, וממזון אופציונאלי, כמו ירק, שאני נותן זמן מה לאחר ההאכלה במזון הבסיסי (כתבתי אופציונאלי משום שלא כל יום יש לי אפשרות לעשות זאת). התערובת, ממנה אני מאכיל את אפרוחי הברברים היא תערובת לאפרוחי תרנגולות, שאני קונה ב (אחוז החלבון נמוך בה, יחסית לאחוז החלבון בפרהסטרטר לאפרוחי פיטום, שאני מאכיל בו את האפרוחים האחרים). מובן שאפשר להאכיל אותם בורסלה לגה (שהוא מזון חובה לאפרוחי מנדרין וקרולין, מאחר ולא מצאתי מזון אחר בשוק לאפרוחי עופות מיים) - מי שיכול להאכיל בו את הברברים הקטנים - שיבורך.
הברברים הם עופות עמידים מאוד, וכן גם אפרוחיהם.
חובה לתת לעופות מיים מזון צמחי לפחות אחת ליומיים,
מזון מבושל (מהבית) - אצלי, מיועד רק עבורי, ואינני נותן אותו לעופותי, למרות שיש כאלה, שנותנים לברברים שאריות מזון. כאמור, הם עוף עמיד מאוד.
מידי פעם, הם מקבלים תמצית ויטמינים במיים.

וחשוב ביותר - יש להם מיים באופן קבוע, שאותם אני מחליף, כל פעם שאני עובר בסביבה, שכן הם נוטים להרטיב את המזון שלהם במיים, ועל ידי כך לעפש את המיים.

בהצלחה עם הברברים הקטנים!

אני מקוה מאוד שנחכים טיפה יותר גם בעופות מים ויבשה פשוט טוב ללמוד עליהם שנה טובה לכולם מאליאב.
שלח תגובה

חזור אל “בעלי חיים כללי”