ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

זוכרים את משי התרנגול שלי?

הפורום עוסק בבעלי חיים מכל המינים והסוגים מלבד ציפורים ותוכים.
בפורום באפשרותכם להציג לשתף ולדון בחיות הבית וחיות הבר.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

Re: זוכרים את משי התרנגול שלי?

שליחה על ידי שירלי87 »

אני לא מבינה מה ההיגיון בלהסתמך על פעולות של נאנדרטלים, אחרי הכול התפחתנו מאז (לא?)

"האדם הקדמון" או במילים אחרות אבות אבותינו גם היו קניבלים, האם זה אומר שעלינו לאכול בשר אדם? לא.
הם גם גרו במערות ויערות, האם אתה מוכן לעבור לגור במערה? אני מאמינה שלא.
הם גם קברו את שאריות הבשר באדמה (הרי לא היו מקררים), האם תאכל בשר נא עם תולעים וחיידקים? אני בטוחה שלא.
הם גם מתו בסביבות גיל ארבעים בגלל אורח החיים שלהם.
אומנם מאז תוחלת החיים עלתה (למרות שבשנים האחרונות היא במגמת ירידה),
אבל יש גם יותר מחלות שקשורות בתזונה - סוכרת, סרטן, מחלות לב, דלדול עצם ועוד.
לאדם הקדמון לא היה הידע שיש היום, או מזון זמין בכל שלב ביום, לכן אני מאמינה שהוא ניזון (בין היתר) מבע"ח. פשוט מרעב.
בנאדם במצוקה (כמו כל בע"ח) אוכל כל דבר כדי לשרוד, אוכל מעופש, קליפות, חרקים, בע"ח שונים, אפילו בני אדם אחרים.
הגוף שלנו ינצל את מה שאפשר מה"מזון" הזה, אבל זה בהחלט לא מתאים לו ולא אמור להיות התזונה העיקרית/הקבועה שלו.
עם השנים זה פשוט הפך להרגל, מנהג. כיום הבשר שאתה אוכל תלוי בחברה שבה אתה נולד.
בהודו למשל הפרה נחשבת קדושה ולא אוכלים אותה. בסין אוכלים הכול מהכול, וגורי כלבים וג'וקים הם מעדן לאומי.
אם היית נולד בסין סביר להניח שהיית אוכל כלבים גם.
אם זה נשמע לך דוחה, תחשוב טוב, למה בשר של כלב מגעיל אותך ובשר של תרנגולת או פרה לא?
התשובה פשוטה, כי מהרגע שאתה נולד מלמדים אותך שפרה זה אוכל וכלב זה חבר. זו הסיבה היחידה.

אגב, גם העובדה ש"יש לנו את השכל" לצוד (ללכת לסופר ולקנות) ולבשל, לא מוכיחה שזה טוב לנו או שאנחנו אמורים לעשות את זה
האדם גם יצר סיגריות, סמים, אלכוהול, כלי נשק ועוד הרבה המצאות מבריקות שהורגות אותנו לאט לאט. או מהר, תלוי במקרה.
סמל אישי של משתמש
רונןצ77
בקיעה
בקיעה
אזור מכירה: צפון
שם פרטי:: רונן

שליחה על ידי רונןצ77 »

שירלי קיבלת לייק ענק ממני
תמונהרונןתמונה
רוניתכהן
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי רוניתכהן »

שירלי כתבה מדהימה. לא הכרתי את משי ואת הסיפור. לביית תרנגול, לא חלמתי על זה. אין, את פשוט מדהימה
ולדעת שאמא שלך מטיילת או מבשלת כשהוא על הכתף, עכשיו הכל ברור. אני נדהמת תמיד מהיידע הרב שלך
אהבת בעלי החיים שבך, מובילה ליידע העצום בו את משתפת את כולנו. גם אני שלחתי לך לייק ענקתמונה
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

6784 כתב:עוזי
לפי דעתי כן
גם אדם הקדמון אכל חיות .
אשמח לשמוע תגובה
אני יכול לתת לך אין ספור נימוקים אבל הכי פשוט - אם אדם היה אמור לאכול חיות היה לו את האפשרות לצוד אותם ללא כלים, לשתק ולהרוג אותם. היו לו שיניים שהוא היה יכול לנגוס בבשר וציפורניים כאלו שלא היית יכול להקליד את תגובתך. היינו טורפים.

7523 כתב:אהבת בעלי החיים שבך, מובילה ליידע העצום בו את משתפת את כולנו.
+1 ענק!
תמונה
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים
שם פרטי:: יש כינוי

שליחה על ידי jhony_bravo »

עוזי לאדם יש כלי מאוד יעיל ללכידה שיתוק והריגה של חיות - מוח בנפח 2.5 ליטר שמתפקד כאולר שוויצרי לציד של חיות מכל סוג ומין החל מצבאים וכלה בחרקים קטנים
בשל המוח הגדול שלו האדם הוא לא רק טורף על הוא גם הטורף הכי מגוון הוא יכול לצוד הכל
אין שכל אין דאגות רק הגוף צועק והחברה סובלת
תוכים מגדלים באהבה או לא מגדלים בכלל
עד שלא תשבור את הכוס בחתונה לא תבין את המשמעות של המשפט: שברת - שילמת
סמל אישי של משתמש
uzibu
ניצוי מלא
ניצוי מלא
אזור מכירה: מרכז
שם פרטי:: עוזי
איש קשר:

שליחה על ידי uzibu »

כן כן.. נשים אותך באי בודד נראה כמה תשרוד עם מוח בנפח 2.5 ליטר. להיות עם מוח גדול ולהשתמש בו לרעה זו לא חוכמה. טורפים, אנחנו לא. אגב, אנחנו עוד מחכים שתגיב בדיונים "ההם" שהבטחת לא פעם.
תמונה
אדם שיודע שאינו יודע, יודע יותר מאדם שיודע אך אינו יודע שיודע.
UziDesign
** פרטי עוזר לאחד, ע"ג הפורום לכל אחד **
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

עוזי לא שכחתי את הדיונים ההם אני עוד אגיב בהם בצורה מסודרת
לגבי אי בודד אין לי שום בעיה לשרוד שם הבעיה היחידה היא להגיע לאי בודד ואם אתה ממן את הטיסה אני מתחיל לארוז
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

2934 כתב:עוזי לאדם יש כלי מאוד יעיל ללכידה שיתוק והריגה של חיות - מוח בנפח 2.5 ליטר שמתפקד כאולר שוויצרי לציד של חיות מכל סוג ומין החל מצבאים וכלה בחרקים קטנים
בשל המוח הגדול שלו האדם הוא לא רק טורף על הוא גם הטורף הכי מגוון הוא יכול לצוד הכל
אתה גורם לזה להישמע כאילו כל ילד או סבתא הם חיילי קומנדו בפוטנציה... ממש רוצחים מלידה.
אם אתה בשדה פתוח מול להקת תרנגולות או עדר פילים, או גרוע מזה, מול טורף אמתי שום אולר שוויצרי לא יעזור לך.
וממש "אולר שוויצרי", רוב האנשים בקושי יודעים להכין לעצמם אוכל, אז לצוד? אתה חושב שכל בנאדם מסוגל ללמוד לצוד
או אפילו לירות בנשק? או לשחוט במו ידיו בעל חיים אחר? אני בספק.
המוח שלנו אחראי להרבה זוועות והמצאות קטלניות והרסניות. מה זה מוכיח? המחשבה הזאת שהאדם "הכול יכול" רק פוגעת בנו ובסביבה.
נשים את האולר השוויצרי בצד, אמורים להיות לנו אינסטינקטים של טורף, נכון?

בוא נעשה ניסוי קטן, תזרוק תרנגולת או גדי בכלוב של גורי אריות ותוך כמה שניות אין תרנגולת.
תיקח ילדים בני -6-7 תן להם תרנגולת ותגיד להם לאכול אותה או לשחוט אותה (הם הרי לא יעלו את זה על הדעת בעצמם),
הם יתחילו לבכות. אם אחד מהילדים יצליח לתפוס אותה, יקח סכין ויהרוג את התרנגולת, או יתחיל לנשוך אותה בעודה בחיים,
אני בטוחה שישלחו את הילד הזה לאיבחון פסיכולוגי. מה זה אומר?

ניסוי אחר, קח את הילדים לבית מטבחיים וזה יעשה להם טראומה לכל החיים. קח גורי אריות, הם ילקקו שפתיים ויתחילו לנשנש.
קח בנאדם בוגר לבית מטבחיים, המעיים שלו יתהפכו מהמראות, מהקולות, מהריחות. קח אריה, נו, אתה יודע מה הוא יעשה.

מה אפשר להסיק מזה?
טורף-עלק...
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שירלי התגובה שלך מלאה בסתירות לוגיות ובחוסר הבנה של חיי צייד-לקט
בחברות ציידים לקטים מי שצד זה הגברים לא הילדים ולא הסבתות לצורך ציד צריך הרבה מאוד סבלנות וכוח שלילדים וסבתות לצערי אין
איך הגעת לשימוש באולר שוויצרי מול טורף אני לא יודע, אבל רק לצורך עניין אולר שוויצרי לא יעזור גם מול בן אדם ולא רק מול טורף
ידע לרוב הוא תוצאה של צורך מי שיצטרך ללמוד לבשל או להכין מזון ויהיה תלוי בכך יעשה זאת בצורה מאוד מהירה
כל אדם מסוגל ללמוד לצוד לירות בנשק וגם לבתר את הציד הכל תלוי ברצון/צורך שלו ללמוד
המוח אחראי להרבה מאוד המצאות אם הן טובות או רעות זה נגזר אך ורק מצורת השימוש שבהן
לצורך העניין המצאות כמו המחשב,האוטו ,החיסון,הכור הגרעיני, עירוי הדם ועוד כולן פרי המוח האנושי
בלי מחשב לא היינו מדברים בלי אוטו אי אפשר היה לגמוע מרחקים אדירים בזמן קצר ובלי החיסון והאנטיביוטיקה רוב הסיכויים שפחות מחצי מהילדים היו שורדים את מחלות הילדות כאשר חלקם ישרדו אותן עם מומים קשים
גורי אריות ברוב המקרים לא ידעו מה לעשות לא עם גדי ולא עם תרנגולות היצר לרדוף אחר משהו זז קיים אבל הם לא ידעו לרדוף אם הוא לא יברח
מעבר לכך ההשוואה בין ילדים לגורי אריות כל כך שגויה שאני אפילו לא יודע איפה להתחיל
כל ילד שיתפוס תרנגולת ויתחיל לנשוך אותה יצטרך אבחון פסיכולוגי אפילו ילד בן 6 לא מספיק מטומטם לעשות דבר כזה לא יעיל
למה לקחת ילדים לבתי מטבחיים במקום לקחת אותם לראות שחיטה וגידול נכון של בעלי חיים למאכל בית מטבחיים הוא לא הדרך האידיאלית לשלוח בעל חיים למותו ולצלחתנו
בתור מי שגידל תרנגולות לביצים ולמאכל ולקח חלק מהן לשוחט אני יכול לומר לך בוודאות שלאף ילד לא תיגרם טראומה מלראות בעל חיים נשחט
למעה התרנגולות שגידלתי בעצמי ושלקחתי בעצמי לשחיטה היו התרנגולות הכי טעימות שאכלתי מעודי
מה אפשר להסיק מכך שהאדם הוא אוכל כל וחייב לאכול צמחים ובעלי חיים כדי לשמור על בריאותו מעבר לכך לדעתי כדאי להעביר את הדיון לעץ הקודם
ובנתיים אני אכתוב את התגובה על "ההרצאה" אני מקווה שתוך מספר שעות אני אסיים לראות את ההרצאה ולהעלות את התגובה וההפרכה של כל טענה וטענה בה
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

לחייל יש צורך ללמוד לירות, נכון? הרי החיים שלו תלויים בזה במיוחד במיקום שלנו...
ועזוב חייל, בנאדם "רגיל" שרוצה לצוד לעצמו אוכל, אתה חושב שכל בנאדם יצליח לירות במטרה נעה? ממש לא.
אני ראיתי במו עיניי במטווחים איך חיילים יורים, גם קרביים גם תומכי לחימה, גם בנים וגם בנות
חלקם לא פוגעים במטרה בכלל... ומה עם ניווטים? אנשים בפיקוד שלא מסוגלים לקרוא במפה ולהבין איפה הם...
וזה לא רק בארץ, זה בכל צבא ובכל אזור בעולם.
כל אריה, כל לביאה, כל ברדלס וכו' מסוגל וצד לעצמו מזון. זה לא מסובך בשבילו. לא כל בנאדם מסוגל לצוד לעצמו מזון,
וקשה לי להאמין שיש בנאדם בעולם שמסוגל לתפוס בע"ח בעצמו כמו טורף אמתי.
הגברים כיום רחוקים מלהיות ציידים לקטים, ואם כבר הנשים הן אלה ש"מלקטות" מזון מהסופר
במצב קיצוני בנאדם גם יהרוג ויאכל בנאדם אחר, אבל אני לא מדברת על קיצוניות וחריגות
אני מדברת על מצב נורמלי. ובמציאות שאנחנו חיים אף אחד לא צד שום דבר, אנשים קונים פגרים

תתפלא, אבל גם בלי רכב אפשר להגיע למרחקים. זה ייקח יותר זמן, אבל זה אפשרי. בלי מחשב היינו שורדים, תאמין לי.
בלי תרופות - תלוי איזה. כיום יש הרבה רעל שמסתובב חופשי, שמעת על המקרים עם האופטלגין לאחרונה? זה רק קצה המזלג.
אימהות שנותנו סירופ לתינוק כדי שיירדם ולא יבכה, ממש הצלת חיים. הורים שדוחפים ריטאלין לילדים שלהם והופכים אותם לרובוטים
במקום להפסיק לפטם אותם במזון מעובד וסוכרים, ולדרבן אותם לצאת ולשחק ולרוץ ולהפעיל את הגוף ולהוציא מרץ באופן נורמלי
בגלל שימוש מופרז באנטיביוטיקה יש יותר ויותר חיידקים עמידים, ורובם קטלניים.
האנטיביוטיקה פתרה בעיה אחת וגרמה לשלוש אחרות, מה עשינו בזה? אתה יודע כמה אנטיביוטיקה מזריקים לבע"ח שמוכרים בסופר?

רוצה יעילות? אם ילד בן 6 ייקח סכין, יהרוג תרנגולת, ימרוט אותה, יחתוך אותה ויבשל אותה - זה לא ידרוש אבחון פסיכולוגי?
זה נראה לך תקין שילד יהרוג תרנגולת במו ידיו? אני חושבת שכל אימא תדאג מאוד אם היא תראה את הילד שלה עושה דבר כזה.
ויש סיבה לכך.

אין דבר כזה שחיטה נכונה שאפשר להראות לילד. אין שום דבר נורמלי בלתת לילד לצפות בבעל חיים מפרפר עד נשימתו האחרונה.

אם אכלת תרנגולות שגידלת, זה כבר מסביר לי הכול.

אתה יכול לטעון עד מחר שבנאדם חייב לאכול בשר, וזה לא יהיה נכון. אני רק שנתיים טבעונית, והבריאות שלי רק השתפרה.
בתיכון הייתי אנמית והיה לי מחסור בB12, וזה למרות שאכלתי בשר. גם היה לי כולסטרול קצת מעל הנורמה.
עכשיו? לא חסר כלום, הכול תקין. ממש פלא שאני שורדת בלי בשר. תעלומה.
יש טבעונים שחיים על התזונה הזו עשורים ואין להם שום מחסור ושום בעיה. ההפך הוא הנכון.
לעומת זאת מחלות לב, סרטן, דלדול עצם, סוכרת ועוד נפוצים אצל אנשים שאוכלים בשר חלב.

למה חייבים לאכול בשר? חלבונים? ממה חלבון מורכב? חומצות אמינו, יופי
חומצות אמינו הגוף שלנו מייצר, את אלו שהוא לא מייצר הוא מקבל מקטניות ודגנים.
אז מה בדיוק חובה בבשר? ויטמין B12? המקור שלו הוא לא בע"ח אלא חיידקים באדמה, הוא נוצר במעיים שלנו ע"י חיידקים,
כמו אצל כל בע"ח. היום מעבדים את האדמות ושוטפים ירקות ופירות עם סבון כדי שחלילה לא ישארו חיידקים, ונוצרה בעיה
גם פרות ותרנגולות מקבלים אותו באופן מלאכותי, וגם לאנשים שאוכלים בשר יש מחסור בגלל בעיות ספיגה
בגלל זה מוסיפים אותו כבר שנים כמעט בכל מוצר אפשרי - חלב, דגני בוקר, לחם, חטיפים, מיצים ועוד...
אני לא לוקחת תוספים, אבל מדי פעם שותה חלב סויה מועשר בוויטמין וכנראה בגלל זה אין לי מחסור.
בכל מקרה, במקרה הגרוע, יש כדוריות.

אין שום חובה לאכול בשר, אפשר ומומלץ לחיות בלי בשר בתפריט.
תראה בדרך גם את הסרט התעודי Forks over knives, תגיב גם עליו. תראה איך אנשים עם מחלות לב במצב סופני,
שהרופאים אמרו להם "תתכוננו למות בעוד שנה-שנתיים", הצליחו לרפא מחלות לב וסרטן רק בזכות התזונה הטבעונית והם עדיין חיים.

תראה איך חולי סוכרת הצליחו לשפר את מצבם ללא תרופות.
מעניין אותי מה יש לך להגיד על זה.
שלח תגובה

חזור אל “בעלי חיים כללי”