ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

אשכול תמיכה ועזרה בנושא עופות הנוי - קרקע ומיים

הפורום עוסק בבעלי חיים מכל המינים והסוגים מלבד ציפורים ותוכים.
בפורום באפשרותכם להציג לשתף ולדון בחיות הבית וחיות הבר.

מנהל: מפקחים

peleg10000
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יש כינוי

Re: אשכול תמיכה ועזרה בנושא עופות הנוי - קרקע ומיים

שליחה על ידי peleg10000 »

שחכתי ולצערי כבר אי אפשר לערוך זאת, אך רוב המשי המעורבים הם עדיין בעלי ניצוי משיי כך שהם עדיין לא יכולים לעוף "משי" שמצליח לעוף הוא לא משי בוודאות.

אני מכיר את החוק הזה ולצערי זה קורה גם ללא החוק הם נכנסו לבתי גידול ללא צווי משפט וללא כלום ומכיוון שלפני זה הם ביקרו בבתי גידול נגועים או משו דומה הם גרמו למחלות ונפילות קשות של עופות חדשים של זוגות לעונה חדשה והרסו את העתיד של עופות הנוי, נכון להיום הצלחנו להתעלות על זה אך עדיין מדי פעם הם מפילים אותנו...
peleg10000
בקיעה
בקיעה

תמונות של תרנגולים

תמונה
קוצ'ין בנטם[בנטם=ננסי/קטן]

תמונה
ווינדוט סילבר לייסד[ סילבר לייסד זהו שם המופע שלו...]

תמונה
פאברול

תמונה
תרנגולי משי במגוון מופעים

תמונה
פולני במופע הסילבר לייסד

תמונה
טריו תרנגולי סיברייט במופע הגולד

תמונה
תרנגול מגזע החרסינה/מילפלור

תמונה
תרנגולת מגזע החרסינה/מילפלור
peleg10000
בקיעה
בקיעה

תמונה
תרנגול מגזע הסולטן שהוא קטן יותר מהפולני ויש לו ניצוי רגליים..

תמונה
תרנגול מגזע הסרמה

תמונה
תרנגול הסרמה הינו הגזע הקטן בעולם תראו את ההשוואה

תמונה
קוצ'ין סטנדרט[כלומר בגודל הגדול לא הבנטם] במופע הגולד לייסד

תמונה
תרנגול סומטרה זכר[גזע נדיר בארץ ובעולם!!]
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

איזה יופי תמונה
ואיך נקרא ה"תרנגול הערבי" המוכר? זהו שמו?
jhony_bravo
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי jhony_bravo »

התרנגול ה"ערבי" הוא למעשה הכלאה של מגוון רחב של מינים
אין שכל אין דאגות רק הגוף צועק והחברה סובלת
תוכים מגדלים באהבה או לא מגדלים בכלל
עד שלא תשבור את הכוס בחתונה לא תבין את המשמעות של המשפט: שברת - שילמת
peleg10000
בקיעה
בקיעה

כן אלי תרנגול ערבי הוא זן שאין לו תכונות קבועותצבעים קבועים וכדו' הוא "זן" מפתיע הוא נוצר מעשרות גזעים ושמו המדויק הוא "בלאדי";)
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

אלה תרנגולים שלך? ממש יפים אחלה תמונותתמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

עושה לי חשק תמונה
כילד את התרנגולת הראשונה שגידלתי קיבלתי מדוד רחוק שגר במושב כלשהו. אני זוכר שנסענו עם בני הדודים והם קיבלו תרנגולות ערביות צבעוניות. בין כל התרנגולות הייתה תרנגולת לבנה רגילה קטנה שקירקרה ואני העזתי וביקשתי אותה. הילד של הדודים אמר לי "את זאת אתה רוצה"? בפליאה כאילו שהיא לא שווה במיוחד. אמרתי לו שכן וחזרתי איתה הבייתה מאושר.
לא זוכר מאיפה הבאתי זכר אבל תוך תקופה של מספר חודשים היא הפכה לאם גאה כששיירה של אפרוחים משתרכת אחריה. הייתי מאושר עד השמים. היא הייתה מגוננת על הגוזלים פורסת כנפיים לצדדים ורודפת אחר גחתולים גם מחוץ לבית, זה היה מצחיק.
גם כאן במקום שאני נמצא גידלתי מספר תרנגולות אך לבסוף העברתי אותם לפנימיה בקרית גת .
אם נחליט לשוב ולגדל את התרנגולות אני אקח מלול שקרוב לביתי, לפני שיגרסו אותן אני אקח לפחות מספר תרנגולות שיסיימו את חייהן בצורה שונה ממה שהן רגילות עם אדמה מתחת לרגליים.
peleg10000
בקיעה
בקיעה

שירלי לצערי אלו לא התרנגולים שלי את שלי תוכלי לראות בבית הגידול שלי אך הייתי מעוניין מאוד להכניס כמה מהתרנגולים שהעלתי בתמונות לקולקציה שלי אם היה לי מקום..

אלי זה באמת ממש מרגש לראות את האם מגוננת ומסתערת על חתולים קרה לה מקרה לפני כ5 שנים בערך היו לי כמה נקבות שאבי קנה לי ואחת מהם הבאנו עם 4 אפרוחים מדהימים יום אחד נכנס ללול שלהם חתול לא קטן ואני זוכר איך כשחזרתי מהבצפר להאכיל את התרנגולים והתוכים אני רואה גופת חתול בתוך הלול כנראה התרנגולות הרגו אותו והוא פצע את אחד האפרוחים ברגלו....
peleg10000
בקיעה
בקיעה

המלצות לבדיקה לפני רכישת עופות נוי גזעיים - מאת פרוש_הרים , יו"ר עמותת מגדלי עופות הנוי בישראל

עצות לקונה עופות נוי חדש

· בטרם תרכשו עוף בוגר רצוי לבדוק וללמוד את מאפייני הגזע ותכונות פוסלות.

· יש לבדוק האם היו בבית גידול מחלות ואם יש תמותת עופות בלתי מוסברת.בביקור בבית הגידול חפשו עופות "מנמנמים" , מנוזלים או לא חיוניים , מה שמצביע על מחלות בבית הגידול.

· אל תרכוש לפני שביקרת בשטח בו המוכר מגדל את העופות, בדוק ניקיון, כלי מים, ותנאי מחייה. ובכל מקרה לא לרכוש עוף שמקורו לא ידוע.

· בדוק איזה מזון מקבלים העופות עוף שלא מקבל את מה שהוא צריך התוצאות יהיו בהתאם

· בקשו לראות את ההורים מהם יצאו הצאצאים,אם אחד הצאצאים או ההורים לא לפי התקן חבל על הכסף.

· לפני רכישת עוף שאלו איזה חיסונים קיבל העוף , רצוי תאריכי חיסונים וכיצד חוסן העוף (חיסון במי השתייה הוא בעל אפקטיביות נמוכה)

· אל תקנו עופות חדשים, אם מתו לכם עופות בגלל מחלה, בטרם תנקו ותחטאו את השטח ביסודיות.

· אל תקנו עוף בשק... בקשו לשחררו בשטח ולראותו מתהלך בחופשיות. עוף שלא זז אינו ביישן, יש לו בעיה!

· בקניית מטילות , שאל בת כמה הנקבה.חפש סימנים לזיקנה (כרבולת , ציפורני רגליים...).

מחיר

זוהי נקודה בעייתית מכיון שאין "מחירון עופות". המחיר תלוי בנדירות העוף ובתנאי הגידול הנדרשים. זכרו כי עוף נדיר עלה הרבה למגדל, וגידולו עד לריבוי קשה ביותר.עופות מגזעים שהובאו מחו"ל בדרך לא דרך דורשים תקופת זמן ארוכה עד שמקבלים מהם אפרוחים.

זכר יעלה בד"כ פחות מנקבה.

מחירי נקבות בוגרות (מטילות ) בעונה (מרץ-ספטמבר) יכולים להיות גבוהים משמעותית מאשר בחורף.

אם ברצונכם להקים להקה גדולה (נניח יותר מ 5 מטילות) מגזע מסוים , חשבו על קניית פרגיות , המחיר יהיה נמוך משמעותית.

המלצות לבדיקה לפני רכישת ביצים להדגרה

· יש לבדוק שהעופות מהם נרכשים הביצים הם עופות גזעיים העומדים בתקן ושהוציאו צאצאים דומים

· בעת רכישת ביצים, יש לבדוק את מועד ההטלה וכיצד הן נשמרו עד ליום הרכישה. (מקסימום 10 ימים,
שמירה בטמפ' חדר וסיבוב 3 פעמים ביום

· ביצה שאינה דומה לשאר הביצים מאותו גזע, אין לקנות. (גדולה, קטנה, סדוקה, קליפה דקה או צבע שונה)

· ביצים ראשונות של תרנגולת הן קטנות בד"כ , אינן פוריות , וגם אם יתפתח בהן אפרוח , הוא יהיה חלש.אין לק

· מגדל לא יכול לתת אחריות על נושאים שאינם בשליטתו, כגון תוצאות הדגרה של ביצים אצלכם במדגרה.

· אם אותו מגדל מדגיר אצלו ביצים נא לבדוק אחוזי פוריות בטרם תקנו את הביצים

המלצות לגבי הסגר

אחד הדברים החשובים ביותר, שרובנו נוטים להתעלם ממנו, הוא הצורך בהסגר של עופות חדשים שרכשנו. יותר מידי מגדלים איבדו את כל הגידול שלהם בגלל שהם לא הקפידו על הכלל הכל כך חשוב והכניסו עופות חדשים ישר לבית גידול. גם עוף שנראה בריא יכול לסחוב איתו כל מיני מחלות רדומות שעלולות להתפרץ בגלל הלחץ במעבר לבית גידול חדש, עוף שנשא של מחלות שאינן נמצאות בבית גידול החדש ידביק את העופות ויגרום לתמותה. ההסגר מאפשר לעוף להתרגל לסביבה חדשה למזון חדש לקבל חיסונים,תילוע,וטיפול נגד טפילים תקופת ההסגר המומלצת היא בין 4-6 שבועות.
שלח תגובה

חזור אל “בעלי חיים כללי”