ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

חתולה בהריון

הפורום עוסק בבעלי חיים מכל המינים והסוגים מלבד ציפורים ותוכים.
בפורום באפשרותכם להציג לשתף ולדון בחיות הבית וחיות הבר.

מנהל: מפקחים

סמל אישי של משתמש
yakov88
בקיעה
בקיעה

חתולה בהריון

שליחה על ידי yakov88 »

חבריים הוות הביתה 2 חתולים פרסים והנקבה בהריון כמה זמן בערך לוקיח לה עד שתולידתמונה:)??
תמונה
סמל אישי של משתמש
ALOONN
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: יש כינוי

Re: חתולה בהריון

שליחה על ידי ALOONN »

ההיריון בחתולות הבית נמשך כ-63 יום.
המון הצלחה.תמונה
סמל אישי של משתמש
נטליקי
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי נטליקי »

מזל טוב!
תמונה

Music it's my all lifeתמונה

~*Don't worry be happy*~תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

תתחדש יעקוב, תספר קצת איך הגיעו אליך ובאיזה צבעים הם? החתולה הגיעה כבר בהריון?
סמל אישי של משתמש
yakov88
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי yakov88 »

אימצתי אותם מחבר שעזב את הארץ, הם פרסים, הנקבה בחום מנומר והזכר אפור אף פחוס הם בני שנה וחצי וכן היא כבר הייתה בהריון כשקיבלתי אותה, עשו לה אולטרה-סאונד ויש לה שישה עוברים ואין לי מושג בגידול חתולים.....האם צריך להרחיק את הזכר כשהיא ממליטה?!

תודה!!!!!!!!!!!!!!!!! תמונה
תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אני ממש לא יודע בוודאות, לדעתי כדאי להרחיק את הזכר על מנת למנוע חרדה ולחץ מהנקבה, אם אני זוכר נכון חתולת רחוב לא ותנת להתקרב לגורים שלה לזכרים בטבע ותוקפנית כלפיהם.
בכל מקרה נמתין לעוד תשובות .
סמל אישי של משתמש
דקל
ניצוי חלקי
ניצוי חלקי

שליחה על ידי דקל »

לא בטוח במאה אחוז אבל אני חושב שאפשר
להשאיר את הזכר,ראיתי לא מאת פעמים שהזכר עוזר פה ושם ולנקבה
אבל על תסתמך על זה..
ומזל טוב,
אגב מה אתה מתכוון לעשות עם הגורים למכור אותם?
תמונה
סמל אישי של משתמש
yakov88
בקיעה
בקיעה

שליחה על ידי yakov88 »

תודה חבריים כן אני אמכור אותם כי אין לי זמן לתפל בכולם
תמונה
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

קודם כל תתחדש תמונה

ההריון באמת 63-65 ימים.. אם היא בהריון מתקדם בטח שזה ייקח פחות זמן.
ההריון נמשך כמה שעות, החתולה תתחיל לגרגר, לא מתוך הנאה, אלא כדי להרגיע את עצמה.. אם היא לא מתקרבת אליכם, לא להציק לה ולא לגעת בה! אסור להלחיץ אותה או להפריע לה.
אחרי הלידה היא תאכל\תנסה לאכול את השיליה, יש שאומרים שזה מספק לה ערך תזונתי כלשהו, יש שאומרים שעדיך להרחיק ולא לתת לה לאכול. אם תראה שהיא אוכלת תתן לה, אם היא "לא מתלהבת" ומנסה בכוח לאכול, תיקח את השיליה ותזרוק.
בסך הכל זה אינסטינקט בר, חתול אוכל שילייה כדי שטורף לא יריח את הדם וימצא את הגורים. בגלל זה היא גם מנקה אותם טוב טוב עם הלשון.

דברים לדאוג להם:

1. מזון עשיר ובכמות פי 2 מהרגיל - חתולה בהריון ובמיוחד אחרי המלטה אוכלת (אמורה לאכול) פי 2 מהרגיל, אל תמנעו ממנה מזון, תדאג תמיד שיש לה מספיק אוכל, והאוכל קרוב אליה. שהיא לא תצטרך להתרחק מהגורים ליותר מדי זמן.

2. פינה חמה במקום שקט וחשוך. אפשר סל או קופסת קרטון...מרופד בסדין\בד רך כלשהו. אחרי ובזמן הלידה יוצא הרבה דם ושיליות ועניינים, אז לדאוג שיהיה סדין נקי לאחר הלידה.
הסקרנות גוברת, אבל לא להציץ יותר מדי (רק לראות שהכל כשורה עם הגורים) ולא להרעיש או להזיז דברים בחדר בו היא נמצאת.
עדיף כמובן שהיא תהיה בתוך בית ולא בחצר.

3. לדאוג שכל הגורים ניזונים מהחלב הראשון - מהלידה עד היום השלישי החתולה מספקת חלב עשיר בנוגדנים וויטמינים, מה שיחזק את המערכת החיסונית ובריאות הגורים. תסתכלו שכל הגורים מגיעים אליה ויונקים כמו שצריך.

4. כשהגורים גדלים ומתחילים לשחק זה עם זה, אפשר לשים להם צעצועים של חתול (לא עם חוטים ולא מסוכנים, משהו שמתאים לגורים) זה ייפתח את ההתנהגות שלהם.

אסור בשום אופן:

1. לגעת בגורים - לא לשנייה, לא להתקרב בכלל עם הידיים. נדיר שחתולה תטפל בגוריה אחרי שיד אדם נגעה בהם. היא מריחה ריח שונה ומניחה שזה לא הגורים שלה... רק מגיל 3 חודשים מותר לגעת בהם.
כשמחליפים סדין, פשוט למשוך את הסדין בעדינות שהגורים והחתולה יעברו לחדש, אולי אפילו היא תעביר אותם... לא לגעת בהם.

2. להרחיק\למכור את הגורים לפני גיל 3 חודשים. הגור מקבל את כל השיעורים והמזון מאימו, הרחקה מוקדמת תפגע בגור. תסמן את תאריך הלידה, ותדאג שרק לאחר 3 חודשים ומעלה הגורים מופרדים מהאם.

נראה לי שעברתי על כל הדברים הקרטיים...בכל מקרה תמיד אפשר להתקשר ולהתייעץץ עם וטרינר, על שיחה אף אחד לא ייגבה ממך כסף ואני בטוחה שיהיו מוכנים לעזור.

בקשר לזכר, אני חושבת שהוא לא יתקרב בעצמו, או שהנקבה תרחיק. אני לא מכירה המלצה כלשהי שצריך במיוחד לדאוג להפריד, אבל תעקוב אחרי ההתנהגות, תראה אם הוא מפריע לה ותרחיק אותו בהתאם.

קניבליזם - לפעמים, בעיקר המלטות ראשונות, הנקבה בעיקר, או הזכר, יכולים לאכול או לנסות לאכול את הגורים... לא מכירה הסבר לזה, אבל זה עלול לקרות. מהלידה תשים לב שהיא מטפלת בהם כמו שצריך (בלי לגעת בהם, אלא אם אתה רואה שהיא פוגעת בהם בוודאות).
שים לב שאחרי הלידה היא אוכלת מיד את חבל הטבור, ואת השיליה (לכל גור יש שיליה נפרדת אלא אם הם תאומים), אז לא לבלבל בין זה לבין קניבליזם.

כמו שכתוב באשכול הקודם על חתולים, גורים עד גיל שבועיים לא רועדים, אז אי אפשר לראות אם קר להם, והם עלולים להגיע למצב של היפותרמיה. תדאג שהמקום סגור וחמים! בלי חלונות או רוח פרצים.

הערה אחרונה ואישית - אני ממליצה לעקר את החתולה אחרי שהגורים נמכרים ולהמליץ לקונים לעקר גם אותם. מאות חתולים נהרגים כל יום, ומאות מחכים לאימוץ. לא צריך ריבוי מיותר וכרגע, כל ריבוי הוא מיותר... חבל שיסבלו עוד חתולים בעתיד. תמונה

שיהיה בהצלחה ותעדכן. סליחה על החפירה. תמונה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

הסבר ממצה , אני חושב שיש לך פירוט מעולה של הדברים החשובים, בהצלחה ואל תשכח לצלם .
שלח תגובה

חזור אל “בעלי חיים כללי”