ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

גולדיאן פינק Gouldian

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
הודעות: 32615
הצטרף: 23 אוקטובר 2007 16:28
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

גולדיאן פינק Gouldian

שליחה על ידי eli_lea »

[leftx][CENTER]תמונה[/CENTER][/leftx]
שם עברי: גולדיאן פינק, גולדן
שם אנגלי: Gouldian, Lady Gouldian, Gould
שם מדעי: Chloebia gouldiae, Erythrura gouldiae
גודל: 12-15 ס"מ
תוחלת חיים: 5-8 שנים


[/COLOR]תיאור:לגולדן פינק שלושה צבעי ראש מובהקים,אדום כתום ושחור,הגולדן פינק נפוץ וצבעיו המרהיבים הופכים

אותו לבין הציפורים הנפוצים בגידול בשבי.

תפוצה:איזורים טרופים באיזורים צפוניים של אסטרליה.בטבע נשארו מספר מועט של כמה אלפי ציפורים.

תזונה:מזונו של הגולדיאן פינק מורכב מתערובת זרעים,ירק,השרייה הנבטה תולעים וזחליהם,תוספות של ויטמינים מינרלים וסידן באפן קבוע.

תנאי מחייה:כולוב רבייה בגודל של 60X45X45 או כלובי תעופה,כלובי תעופה מרווחים ייטיבו עם הגולדנים אך גם בכלובי רבייה קטנים הגולדנים יתרבו,בכלוב תעופה אפשרי לשכן מספר זוגות ביחד,הגולדנים יעדיפו תאי קינון מעץ.

ריבוי:עונת הריבוי מאוקטובר עד אפריל בתנאים מתאימים הם יטילו כל השנה.הגולדיאן נחשב לציפור עם קושי בינוני מבחינת הריבוי,מגדלים רבים נעזרים בבנגלזים כהורים מאמצים לגידול הגוזלים,בניית הקן נעשית באופן פשוט ואינו מורכב,לבניית הקן שותפים הזכר והנקבה כאשר הזכר מספק את חומר הקינון והנקב מסדרת את פנים הקן.

תטולה:בין 5-8 ביצים,דגירה בין 13-14 יום,הדגירה מתחילה לאחר הטלת הביצה השנייה או השלישית,שני בני הזוג אחראים לדגירה אך במשך הלילה הזכר נמצא מחוץ לתא,לאחר כשבועיים הנקבה תצטרף לזכר מחוץ לתא ההטלה,לאחר שלושה שבועות הגוזלים יוצאים מהקן ולאחר כשבועיים נוספים נגמלים לגמרי.

כללי:הגולדיאן פינק הינה ציפור שאוהבת לרחוץ,הרחצה עוזרת לשמירה על נוצותיה מרחיקה טפילים שונים עוזרת בהוספת לחות בעת הדגירה ומרעננת במיוחד בקיץ.יש להקפיד על גישה למים נקיים וטריים,
בטבע פותחו מספר מוטציות ביניהם צבעי חזה בגווני לילך,צהוב,כחול לבן ושנהב.
תחלופת הנוצות מתחילה בגיל חמישה חודשים ואורכת כשמונה חודשים.
*מוטציות רבות פותחו בשבי,חלקן מאוד נדירות,מוטציות אלא לעיתים העוכרם של הציפורים,שילובים שונים שאינם מתאימים עלולים להיות שילובים קטלניים,הגוזלים עלולים לפתח בעיות בריאות חמורות או גנים חלשים באופן רציני,לעיתים גוזלים אלו בבגרותם לא יטילו ואו ימותו מוקדם מידיי,שילובים אלו מחלישים את הקו הגנטי והתוצאה פחות ציפורים חסונות.
זיווג בין ציפורים בעלי גב כחול לגב כחול עלול לגרום לבעיות שהוזכרו,ציפורים בעלי צבע כחול חלשות יותר כבר באופן גנטי והחיבור ביניהם יכול להיות קטלני לגוזלים. באותה מידה זיווג בין גולדינים בעלי חזה לבן עם חזה לבן עלולים לפתח בעיות.
כדי ליצור מוטצייה וללא חשש מההשלכות העתידיות עדיף לקחת זכר בעל צבעים שאנו רוצים להעביר לגוזלים ונקבה בצבע רגיל נשאית של צבע ספציפי מההורים.


אין להעתיק או לפרסם מאמר זה ללא רשות המפרסם
שלח תגובה

חזור אל “לקסיקון”