ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

הכנרית לא מפסיקה להטיל ביצים ??? :/

פורום ציפורי שיר ונוי הינו פורום שיהווה מלבד מענה לשאלות של חברי הקהילה
מאגר מידע על סוגי הציפורים השונים.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
ben_king16
ביצה
ביצה

הכנרית לא מפסיקה להטיל ביצים ??? :/

שליחה על ידי ben_king16 »

הייתה לי כנרית לבנה קיום כבר אין לי פשוט אני רוצה לברר את המקרה שלה שהיה לה.:
אז הייתה כלי כנרית לבנה עם זכר הם היו ביחד בכלוב רק שהבעיה היא שהיא לא הייתה מפסיקה להטיל ביצים לדוגמה:היא מטילה 3 אני מחכה איזה 5 שבועות חודש או חודשיים הפילו ולא היה יוצא מהביצים כלום כאילו הם רקים טוב אני זורק לה תביצים האלה כעבור כמה ימים אני מוצא עוד פעם ביצים טוב משאיר אותם גם כמה זמן שצריך לא יוצא מהם כלום זורק אותם כעבור כמה ימים עוד פעם אני רואה ביצים טוב אמרתי אולי זה קשור לקן לא יודע כבר לא ידעתי מה לחשוב אז הוצאתי לה את הקן כעבור כמה ימים איפה אני רואה את הביצים בתוך הקופסא של האוכל שם היא הטילה שוב ביצים אז שאלתי היא כזאת מה הייתה הבעיה שלה שהיא הייתה מטילה כל הזמן ביצים בלי זהזכר הזדווג איתה ???
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: הכנרית לא מפסיקה להטיל ביצים ??? :/

שליחה על ידי eli_lea »

לא הייתה לה בעייה כלל,היא נהגה כפי שנוהגים בני מינה,ברגע שהביצים נגזלו היא עוברת לשלב הבא והשלב הוא הטלה מחודשת.
גם בטבע כשסבב אינו מוצלח או שהביצים נטרפות הציפור מכינה את עצמה לקינון ודגירה מחדש,הכל על מנת לקיים את היצר של
גידול דור נוסף.
לגבי חוסר הפוריות,אם הזכר אינו מפרה את הנקבה מסיבה מסויימת עדיין הביצה מתהווה בגופה של הנקבה ומוטלת,פשוט לא מתפתח
בה עובר,בעלי כנף ממש כמו תרנגולת אינם צריכים זכר ,בהחלט ביצים מוטלות ללא זכר.

הוצאת הקן לא תמיד עוזרת כפי שקרה אצלך,הנקבה להוטה כל כך להטיל ולדגור שהיא מוצאת מקומות מיוחדים ושונים ברחבי הכלוב.
ישנם שיטות שונות להפסקת הטלה אצל תוכים / ציפורים ועל זה במאמר הבא:

מניעת תטולת ביצים
סמל אישי של משתמש
ben_king16
ביצה
ביצה

אני מצטט אותך:בעלי כנף ממש כמו תרנגולת אינם צריכים זכר ,בהחלט ביצים מוטלות ללא זכר

מה זאת אומרת איך בדיוק איך בדיוק התנגולת מייצרת לעצמה תבימים בלי שהכנס לה הזרע של הזכר כשהם מזדבגים??? זה לא נשמע הגיוני??
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

אין צורך בזיווג של הזכר,הביצה נוצרת לא בגלל הזיווג והעברת הזרע אלא כתוצאה משינויים הורמונליים בבגרות ועוד מספר אלמנטים כגון התארכות שעות האור ביום התחממות מזג האויר וכו'.
סמל אישי של משתמש
ben_king16
ביצה
ביצה

חחחח יפה טוב לדעת מאיפה לך כל הידע אזה על כל הנושאים על ביצים כאילו איך נוצר ביצה אצל התרנגולת בלי הזרע של הזכר?:??
שלח תגובה

חזור אל “ציפורי שיר ונוי”