ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

גוזל פינק

פורום ציפורי שיר ונוי הינו פורום שיהווה מלבד מענה לשאלות של חברי הקהילה
מאגר מידע על סוגי הציפורים השונים.

מנהל: מפקחים

nofar
ביצה
ביצה

גוזל פינק

שליחה על ידי nofar »

שלום לכולם =]
יש לי זוג פינקים בערך חצי שנה.. הם הטילו בהתחלה 2 ביצים ואכלו אותן. לפני שבועיים - שלושה הטילו 4ב יצים . אחת בקעה, ויש לי גוזל =] הגוזל בן 3-4 ימים בערך, ועד כה היה לפחות תוכי אחד בתוך הקן שדגר וחימם את הגוזל ושלושת הביצים הנותרות. היום לראשונה כבר פעמיים הם יצאו ולא נותר אף פינק לקנן בקן.
כשהם יצאו ראיתי שהגוזל גדל ( אך לא ראיתי אף פעם שהם האכילו אותו, בנוסף הם כל הזמן שופכים את האוכל של הגוזלים שהכנסתי להם לכלוב), ושהוא מתנשם נורא מהר, ושיש לו ליד הראש שתי בלוטות עם נקודות לבנות בפנים. האם זה תקין?
הוא מצייץ פה ושם, ופותח את הפה כאילו רעב, והם לא מאכליים אותו.. מה לעשות? \:
יש לי עוד מס' שאלות:
-מה צריך לקנות לגוזל? איזה אוכל הוא צריך? והאם אפשר לנקות את הכלוב שלהם בזמן שהם דוגרים על הביצים והגוזל, או שהפינקים הבוגרים יחששו ויפגעו בהם?
- הפינק הבוגר הזכר תולש כל הזמן את הנוצות של הפינקית הנקבה. עד לא מזמן היא הייתה קרחת למחצה, ובזמן הדגירה הנוצות חזרו. היום הוא התחיל שוב לתלוש לה נוצות. מה לעשות? ..
- אחת מהביצים בקן נראית רקובה. חצי שקופה וחצי לבנה. האם זה תקין ?

ממש אשמח אם מישהו שמבין בפינקים יעזור לי , ממש חשוב לי שהם יחיו בשלום בתנאים טובים=)
תודה רבה
נופר
nofar
ביצה
ביצה

Re: גוזל פינק

שליחה על ידי nofar »

שאלה נוספת ששכחתי לשאול
האם כששני התוכים הבוגרים נמצאים בתוך הקן זה בסדר או מסוכן לגוזל ? (אמרו לי שהם עלולים לרמוס אותו כך) האם עדיף שאףאחד מהם לא יהיה בקן או שניהם ואיך אני יכולה לגרום לכך שרק אחד יהיה בקן ?
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

הי נופר וברוכה הבאה,

אין לך מה לדאוג מעזיבת הקן,ההורים יוצאים מהקן וחוזרים,הם יודעים בדיוק מה טוב לגוזל.
אין צורך לדאוג לגבי המזון,גם המזון הרגיל שלהם מספיק בהחלט,הם יאכילו את הגוזל באותו מזון שהם אוכלים.
הסימונים הלבנים בצידי המקור טבעיים לחלוטין ואין סיבה לדאגה.

הזכר תולש נוצות הנקבה בדרך כלל כשיש חוסר בחומרי קינון,כרגע אל תתערבי ועיזבי את המצב כמו שהוא,אל תוסיפי
חומר קינון כי הזכר עלול לכסות עימו את הגוזל.

אם את בטוחה שהביצה מקולקלת/לא פורייה ועבר זמן רב ו האם כבר לא דוגרת עליה את יכולה להוציא את הביצה ולזרוק,אני
מציע שתשאירי אותה עוד מספר ימים כדי להיות בטוחה שאכן היא לא טובה.

לעיתים שני ההורים נמצאים בקן,אין סכנה לגוזל בגלל זה.

אני מציע שתתני לטבע לעשות את שלו עם כמה שפחות התערבות מצידך,ככה הסיכוי שהכל יצליח גדול יותר,בדרך כלל
התערבות מצידנו גורמת לנזק ולא לתועלת.

בהצלחה ועדכני אותנו.
סמל אישי של משתמש
shayh
פוקח עיניים
פוקח עיניים
אזור מכירה: צפון וכל הארץ
שם פרטי:: שי

שליחה על ידי shayh »

שלום נופר
בהמשך לדברים של אלי
יש לי שאלה
יש לפינקים מקור של סידן בכלוב ? מה סוג המזון שהם מקבלים ?
ביצה שקופה והעובדה שהם אכלו את הביצים לדעתי מעידה על מחסור בסידן, הדרך הכי קלה { וזה גם מזון מצוין לגוזל }להעניק להם סידן זה ביצה קשה,
שי
תמונה

מזמרים, רוזלות, מני קולור, טורקיזנים, בורקיסים,
nofar
ביצה
ביצה

שליחה על ידי nofar »

אלי תודה רבה . עזרת לי המון...ובעיקר הרגעת אותי:) !

שי , יש להם גיר ויש להם סידן שזה גרגירים קטנים כאלה שנראים כמו חול פחות או יותר... ובנוסף היום אמרו לי לשים להם ביצה בסביבות הצהריים אז שמתי להם ביצה קשה וקילפתי אותה קצת כדי שיאכלו גם מהתוכן שלה וגם מהקליפה שאמרו שהיא בריאה להם.
אך הם לא נוגעים בה בינתיים..
בנוגע לשאלתך השניה - האוכל שלהם זה גרגירים חומים וצהובים כאלה שהם מקלפים ואוכלים. אין לי מושג איך קוריאם לזה.. זה בא בשקית שקופה בחנות החיות , כך שלא ראיתי את השם אף פעם ..

תודה רבה על העזרה... =)
נופר
nofar
ביצה
ביצה

שליחה על ידי nofar »

שמתי לב הרגע שלא עניתם עלזה שהגוזל לא אוכל ונושם נורא נורא מהר.... זה תקין? (אני לא רואה אף פעם את ההורים מאכיליםאותו .. הם אוכלים בעצמם את האוכל ולא נותנים לו אותו ..:\ )
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

כנראה שאת לא רואה כשהם מאכילים,ההאכלה לוקחת מספר שניות,אם הם לא היו מאכילים הגוזל לא היה שורד.
לגבי הנשימה,הנשימה של הציפורים מהירה מאוד ויתכן גם שחם וזאת הסיבה שההורים לא מחממים את הגוזל ונמצאים בחוץ.
nofar
ביצה
ביצה

שליחה על ידי nofar »

תודה רבה!
סמל אישי של משתמש
shayh
פוקח עיניים
פוקח עיניים
אזור מכירה: צפון וכל הארץ
שם פרטי:: שי

שליחה על ידי shayh »

ביצה קשה זה מצוין,
אפשר להוסיף להם מלפפון חסה ושאר ירקות,
בקשר לגרגירים אני משער שזה דוחן, יש בחנויות תערובת במיוחד לפינקים ,
בדכ"ל יש בתערובת סיטריה דוחן וניגר אז מומלץ לשלם עוד 2-3 שקלים ולרכוש תערובת טובה,
ולהשלמה של תזונה ירקות וביצה,
הפינקים יהיו מאושרים,
המון הצלחה
שי
תמונה

מזמרים, רוזלות, מני קולור, טורקיזנים, בורקיסים,
סמל אישי של משתמש
ben_king16
ביצה
ביצה

שליחה על ידי ben_king16 »

בקשר לזכר שמורט את הנוצות של הנקבה זה בסדר גמור הוא הם משתמשים בנוצות של הנקבה בשביל חימום לביצים שיש בקן או לגוזלים אז זה בסדר גמור..
בקשר לשני הגולות שיש לגוזל אין לי מושג מה זה עדיף לבדוק אצל וטרינר שמבין בציפורים
בקשר לאוכל לגוזל אין אוכל מיוחד לגוזלים לגוזלים נותנים איזה דיסה ושוב עדיף להתיעץ עם וטרינר גם בנושא הזה וכדי שזה יהיה בהקדם האפשרי בשביל שהגוזל לא ימות חס וחלילה
שיהיה לך המון בהצלחה!!
שלח תגובה

חזור אל “ציפורי שיר ונוי”