ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

מידע על אורזיות

פורום ציפורי שיר ונוי הינו פורום שיהווה מלבד מענה לשאלות של חברי הקהילה
מאגר מידע על סוגי הציפורים השונים.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
peledpl
ביצה
ביצה

מידע על אורזיות

שליחה על ידי peledpl »

מעוניין לדעת כמה שיותר על אורזיות - יש לי זוג נחמד - האם הן יכולות להיות עם פינקים/ תוכונים באותו כלוב?, מה לגבי תוספות מזון? קינון? וכן הלאה

peledpl
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: אורזיות

שליחה על ידי eli_lea »

שלום רב,

אני דוגל בשיטה של הפרדה ,לאפשר לכל מין מקום בנפרד עם בני מינו .
בכל מקרה השאלה האם הכלוב די גדול להכיל את כל הסוגים ללא הפרעה , אם כן זה אפשרי.
לגבי האורזיות , גידלתי בעבר לא מעט אורזיות וזוהי ציפור מדהימה.
עדיפות לתאי קינון של תוכונים מאחר ובסלסלאות הגוזלים דוחפים אחד את השני ונופלים למטה מהקן,בסלסלאות
אינך יכול לעקוב אחר הגוזלים או הביצים ולעיתים צריך לפרק את הקן כדי לראות מה קורה מאחר והם משאירים פתח צר וקטן
בחזית.בתא הטלה של תוכי אתה יכול להכין את תחילת הקן, האורזיות אינם בררנים במיוחד בנושא חומרים לקן אך להפתעתי
אצלי הם לא הכניסו את בד היוטה שכל כך נפוץ אצל מגדלים שונים,דשא יבש ,ענפים דקים של דקל ננסי (חתחתי להם צר וארוך )
ואפילו מעט זרדים של עצים כל זאת הם אהבו מאוד ועוד לפני שהכנסתי לכלוב הם היו מגיעים ולוקחים ממני מהיד.
הקן של האורזיות מאוד מרושל ואינו בנוי בקפידה או באומנות ,אתה יכול לשים את חומר הקינון וליצור עיגול בתוך התא ,השאר מספר זרדים בולטים מפתח התא ופזר על ריצפת התא את השאר,הם כבר יכניסו יתעסקו עם זה.
שים לב שהזכר להוט להכניס עוד ועוד חומר קינון ולעיתים הוא עושה זאת רק כדי שהשכן ממול לא יקח לו לקן שלו,הזכר עלול לכסות את הביצים/גוזלים וליצור בעייה ואף מוות ,לכן ברגע שהוטלו הביצים הפסק את הכנסת החומר או עשה זאת בפיקוח.

מצורף מאמר מתוך הלקסיקון :

אורזיות Java Finch
שלח תגובה

חזור אל “ציפורי שיר ונוי”