ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

גולדן פינק-גודל כלוב, תזונה, תא הטלה וריבוי.

פורום ציפורי שיר ונוי הינו פורום שיהווה מלבד מענה לשאלות של חברי הקהילה
מאגר מידע על סוגי הציפורים השונים.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
יוסי11
בקיעה
בקיעה

גולדן פינק-גודל כלוב, תזונה, תא הטלה וריבוי.

שליחה על ידי יוסי11 »

התחדשתי בזוג גולדנים, ורציתי לשאול כמה שאלות:
1. האם כלוב בגודל 80x50x50 מספיק לזוג?
2. הם בתוך מרתף סגור (יש חלון לאורור ולאור) האם צריך גם מנורת חימום? (אין רוחות בפנים)
3. האם יש להם עונת רביה מסוימת או שהם מתרבים כל השנה?
4. האם יש להם עדיפות לתא הטלה מסוים? (יש להם תא הטלה מפלסטיק עם פתח עגול)
5. אני נותן להם תערובת של פינקים, חול צדפות, מזון ביצים, סבידה ומידי פעם גם פירות וירקות, יש עוד משהו שכדאי לתת להם?
תודה לעוזרים!!!
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

Re: גולדן פינק-גודל כלוב, תזונה, תא הטלה וריבוי.

שליחה על ידי eli_lea »

1. הכלוב מתאים לזוג.
2. אין צורך בחימום. בגידול בחדרים סגורים כדאי להוסיף מנורת UVB שמדמה את אור השמש.
3.עונת הריבוי - כל השנה בתנאים טובים, לשם כך צריך לשמור על טמפרטורה יציבה גם בחורף . בטבע הם מתרבים בין אוקטובר לאפריל.
לרוב הם יתרבו לאחר החלפת נוצות.
4.התא הכי טוב לדעתי זה תא כמו של תוכונים עם פתח עגול, עם פתיחה מלמעלה שאפשר דרכו לעקוב אחר המרחש.
5. המזון בסדר גמור, אני אישית לא הייתי נותן צדפות גרוסות אבל הדעות חלוקות בנושא. מבדיקות שערכשי קראתי על מקרים רבים שחול
הצדפות או צדפות גרוסות גרמו יותר לנזק מתועלת ונגרמו לציפורים סתימות במערכת העיכול.
בטבע אומנם הציפורים יאכלו חלקיקי צדפים כדי לעכל טוב יותר את המזון אך בטבע הם אוכלים מזון קשה ושאינו נקי ומעובד כמו שאנו נותנים בשבי כך שאין סיבה ממשים להוסיף את החול.
מעבר לזה הייתי מתמקד במתן ירקות ופירות במיוחד ירקות כחלק מהתזונה ולא כתוספת.
שלח תגובה

חזור אל “ציפורי שיר ונוי”