ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

ארה ניומן - Neumann's Macaw

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
הודעות: 32617
הצטרף: 23 אוקטובר 2007 16:28
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

ארה ניומן - Neumann's Macaw

שליחה על ידי eli_lea »

[CENTER][CENTER]תמונה [/CENTER][/CENTER]



ארה אדום כתף - Red-shouldered Macaw

ידוע גם בשם: ארה נוביליס , ארה האן , ארה האנס
AKA: Ara Nobilis , Hahn's Macaw

תאור:
מצח ירוק עם נוצות כחולים כהים ,כפיפת הכנף,קצה הכנף, ומתחת לכנף אדום,קצוות הנוצות
החיצוניות כחול,צד תחתון של הזנב ושל נוצותהתעופה צהוב,איזור חשוף מסביב לעין לבנבן,מקור אפור
כהה, קשתית העין אדום חום,רגלים אפורים כהים.צעירים בלי כחול במצח ובכתר,פחות צבע אדום
כללי,מקור בצבע שנהב.

אורך:30 ס"מ,אורך כנף 163 -177 מ"מ.

תפוצה:דרום ברזיל,
Guyana, Surinam, French Guiana, eastern Venezuela and Brazil north of
the Amazon in the states of Roraima and Para.




ארה נובל - Noble Macaw

ידוע גם בשם: ארה אצילי , ארה אצילי ליכטנשטיין
AKA: Lichtenstein's Noble Macaw

תאור:כמו ה-nobilis אבל במצח בכתר כחול יותר בהיר,אורך יותר גדול :33 ס"מ, אורך כנף 173 -190
מ"מ.

תפוצה:דרום ברזיל.
Brazil south of the Amazon in the states of Para, Maranhão, Piaui and
Bahia; hybrid population with longipennis in central Goiás.




ארה ניומן - Neumann's Macaw

ידוע גם בשם: ארה ניומן ארוך כנף
AKA: Neumann's Long-winged Macaw

תאור:כמו ה-nobilis , אבל אורך יותר גדול : 35 ס"מ,אורך כנף 181 -200 מ"מ.

תפוצה:ברזיל.
Brazil in the states of Goias, Mato Grosso, São Paulo and Espirito Santo

מעון טבעי:יערות פתוחים, חורשי דקל, קצוות של יער גשם, מפעם לפעם במטעים.

סטטוס:שכיח בחלקים גדולים של תחום התפוצה.

הרגלים:בדרך כלל בקבוצות קטנות של 10 ויותר ציפורים,כינוסים יותר גדולים מפעם לפעם של עד 100 או
יותר,מאוד ביישנים, תעופה מהירה וישירה,מתקשרים בצרחות.

תזונה טבעית:זרעים, פירות, ענבים,אגוזים ופרחים.

ריבוי:בין פברואר ויוני,מקנן בעיקר בגזעי דקל ריקים,גודל ביצה 32.8X26.9 מ"מ.

אופי:רועש בינוני עד רועש מאוד,בתחילה עצבני ביישן,על פי כן מהר מתרגל למטפל ולכלוב
תעופה.תוקפני לסוגים אחרים בעונת הריבוי,נהנה להתרחץ.

תנאי מחייה:כלוב תעופה בגודל של 3X1X2 מטר,בנוי ממתכת,

תזונה:תערובת זרעים של חמניה, חריע, חיטה, שיבולת, זרע חפורית ודוחנים שונים,פרי וירקות, במיוחד גזר
ותפוח עץ,תירס חצי בשל.

ריבוי בשבי:לעיתים קרובות מצליח ולא קשה ,בדרך כלל מתחיל במרץ.

תטולה:בין 4 ל6 ביצים, דגירה 23 ימים,תקופת ניצוי מלא 2 חודשים,צעירים עצמאים שבוע אחרי עזיבת
הקן

תא הטלה;בול עץ 20 ס"מ קוטר פנים ו-50 ס"מ גובה,או תא 20X 20 X 60 ס"מ עם חור כניסה 8 ס"מ.

אין להעתיק או לפרסם מאמר זה ללא רשות המפרסם

שלח תגובה

חזור אל “משפחת הארות Macaws”