ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

הסבר: איך לכתוב כותרת אינפורמטיבית, ולמה זה חשוב

המקום להערות,הארות,הצעות,שאלות בנושא תפעול האתר ומדריכים.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

הסבר: איך לכתוב כותרת אינפורמטיבית, ולמה זה חשוב

שליחה על ידי שירלי87 »

החלטתי לכתוב הסבר קצר ולתת דוגמאות שיהיה לכולם קל להבין מה הם אמורים לכתוב בכותרת ולמה זה חשוב בעצם.

למה חשוב שהכותרת תהיה אינפורמטיבית?

- כדי להקל על כולנו להבין במה הדיון עוסק. לפותח הדיון זה לא חשוב (כנראה), אבל כשיש אלפי נושאים בפורום ומישהו רוצה למצוא דיון
על תזונה או על גזירת כנפיים, הוא לא צריך להיכנס למאות נושאים שהכותרת שלהם היא "שאלה על התוכי שלי" "דחוף" "עזרה" וכד',
אלא יהיה לו קל יותר למצוא נושא שהוא מחפש לפי הכותרת.
- מתחת לכל נושא יש "נושאים דומים", שם מופיעים נושאים עם כותרת דומה, ושוב ככל שהכותרת אינפורמטיבית - ככה נושאים דומים יהיו
נגישים יותר.
- תוצאות החיפוש יהיו מדוייקות יותר במיוחד כאשר מגדירים חיפוש לפי כותרת.

איך כותבים כותרת אינפורמטיבית?

בכותרת רצוי לרשום כמה שיותר פרטים רלוונטיים בהתאם לתוכן ההודעה.

למשל קניתי תוכי חדש ואני רוצה לדעת מה לתת לו לאכול
הכותרת שלי לא תהיה "קניתי תוכי חדש" ובתוכן לרשום שאלה, כי ככה לא יודעים שבנושא הזה מסתתר דיון חשוב לגביי תזונה.
הכותרת צריכה להיות "איזו תזונה מתאימה לתוכי מסוג X ?" ובתוכן ההודעה רושמים "קניתי תוכי חדש, הוא בגיל X וכו' , נגמל על/אוכל
מזון X ורציתי לדעת מה עדיף לתת לו לאכול."

אם יש לי מספר שאלות בנושאים שונים, אפשר לתמצת במספר מילים בכותרת למשל "קוניור שמש - תזונה, גזירת נוצות, צעצועים
וגודל כלוב" במקום "שאלות על קוניור שמש"

אם יש לי מספר שאלות בנושאים דומים-קשורים, למשל יש לי זכר קוקטייל לוטינו ונקבה קוקטייל פנינה ואני רוצה לדעת איזה גוזלים יצאו
להם, מה גודל תא הטלה מומלץ ובאיזה גיל להחתים, הכותרת צריכה להיות: "גנטיקת קוקטיילים, גודל תא הטלה וגיל להחתמה"
ולא "שאלות על קוקטיילים"

אם יש לי מספר שאלות בנושא אחד מסוים, עדיין רצוי לפרט כמה שיותר. למשל אני רוצה לדעת איך לחבר גוף חימום לאומנת, איך לבצע
בדיקות וכד', לא לרשום "שאלות על אומנת", לרשום "שאלות לגביי הרכבה ושימוש באומנת" או פשוט "איך מרכיבים ובודקים אומנת"

גם אם יש שאלה אחת, במקום לרשום "שאלה על אוכל" או "אוכל רעיל" או כל כותרת שמשאירה מקום לתהיות, אפשר ועדיף לרשום
"אילו מזונות רעילים לתוכים" ובתוכן ההודעה לרשום "אני רוצה לדעת איזה אוכל רעיל לתוכי"

אם שואלים שאלות על התוכי שלנו, עדיף לרשום את סוג התוכי במקום/בנוסף לשם שלו. למשל במקום לכתוב "הרגליים של פיצי רועדות"
לכתוב "הרגליים של האקלקטוס רועדות" וככה כל מי שיש לו אקלקטוס והרגליים שלו במקרה רועדות יוכל למצוא נושא שמתאים לו
ולבדוק שם אם יש תשובה או הסבר מתאים לתופעה.

אם יש שאלה לגביי גוזל רצוי לציין זאת בכותרת, למשל אם יש לנו גוזל והכנפיים שלו שמוטות על הרצפה, לא לרשום
"הכנפיים של התוכי שמוטות" או "בעיה בכנפיים של התוכי" אלא לרשום "הכנפיים של הגוזל שמוטות" ככה המידע נגיש למגדלים אחרים
שמטפלים בגוזלים.

פשוט לרשום כותרת שמתארת כמה שיותר את תוכן ההודעה.
תמונה
סמל אישי של משתמש
דקל
ניצוי חלקי
ניצוי חלקי

Re: הסבר: איך לכתוב כותרת אינפורמטיבית, ולמה זה חשוב

שליחה על ידי דקל »

כל הכבוד שירלי :)
יעזור להרבה אנשים פה.
לדעתי כדי לעשות את זה דביק בכל הפורום במקום שאנשים יתחילו לחפש את זה.
תמונה
סמל אישי של משתמש
שירלי87
ניצוי מלא
ניצוי מלא

שליחה על ידי שירלי87 »

תודה דקל תמונה
מי שלא כותב כותרת אינפורמטיבית יקבל קישור לדף הזה, מי שכותב כותרת אינפורמטיבית לא יצטרך למצוא את הדף הזה תמונה
סמל אישי של משתמש
דקל
ניצוי חלקי
ניצוי חלקי

שליחה על ידי דקל »

צודקת תמונה
תמונה
עמרי49
בקיעה
בקיעה
שם פרטי:: עמרי 49