ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

שאלה לד"ר עדי

עוסק בבריאות התוכי שלנו. האפשרות לשאול שאלה ולקבל מענה מוטרינר
המתמחה בתוכים. פרסום השאלה מתבצע לאחר מענה הוטרינר. פרטים
נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
moner_s
ביצה
ביצה

שאלה לד"ר עדי

שליחה על ידי moner_s »

קניתי זוג זאקו מחווה מאוד מוכרת . עשיתי בדיקת מחלות ונמסר לי כי בדיקת הנקבה העלתה תשובה חיובית לכלמידיה . אך בדיקת הזכר העלתה תשובה שלילית .האם יכול להיות שזכר שנימצא עם אותה נקבה הרבה זמן ומחוברים אינו נדבק מהנקבה אם היא מדבקת . דבר שני משיחה שלי עם בעל החווה שאני מאוד מעריך אותו מסר לי שאין לי מה לדאוג וכי הבדיקה העלתה חיובי מאחר שהוא העביר אותם מחווה לחווה אחרת ולזה קרא אספרס מעבר האם אכן יש כזה דבר .שתי בדיקות אחרות שעשיתי פליומה והמקור והנוצות העלו תשובה שלילית לשניהם . לציין שהזוג מחובר מאוד והנקבה נראית טבעית לחלוטין ובריאה . האם אני צריך לדאוג ומה הסיכונים בעתיד מבחינת הריבוי . תודה
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

Re: שאלה לד"ר עדי

שליחה על ידי Dr.Gancz »

זה אפשרי שרק אחד יהיה נגוע. יכול להיות שמע' החיסון של הזכר יעילה יותר.
איזה סוג של בדיקה בוצע ואיפה? אני מניח שמדובר בבדיקת דם לדנ"א (PCR).
בדיקה חיובית, בהנחה שהדם נלקח כמו שצריך ושלא היו טעויות אחרות, מעידה שהציפור נגועה (נשאית). העברה מחווה לחווה גורמת סטרס (עקה), שיכול לגרום להתבטאות יתר של החיידק ואפילו למחלה ממש, אבל כל זה רק אם החיידק מראש היה שם.
בקיצור, יש לך ציפור נשאית, ובן זוג שבינתיים יצא נקי, אבל עלול להדבק ממנה בהמשך. זה לא סוף העולם, אבל כדאי לטפל ולהיפטר מזה.
אפשר לשקול לחזור על הבדיקה (לשניהם) לפני שמתחילים טיפול.
עדי
moner_s
ביצה
ביצה

Re: שאלה לד"ר עדי

שליחה על ידי moner_s »

תודה על התשובה
שלח תגובה

חזור אל “מענה וטרנרי”