ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

מוקסיפן פורטה

עוסק בבריאות התוכי שלנו. האפשרות לשאול שאלה ולקבל מענה מוטרינר
המתמחה בתוכים. פרסום השאלה מתבצע לאחר מענה הוטרינר. פרטים
נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
lejtman
בקיעה
בקיעה

מוקסיפן פורטה

שליחה על ידי lejtman »

אני משתדל שלא לכתוב שאלות בפורום זה, אלא אם כן הם דורשות ידע רפואי בתוכים.
יש לגוזליי זפק מחמיץ כאשר ברגע זה אני לפני כל ארוחה נותן ניסטטין רדי מיקס. בארוחה אחת ביום מקבלים הגוזלים עם האוכל במינון נמוך מוקסיפן פורטה, ובשאר הארוחות הם מקבלים אנזימים שיעזרו להם לעכל את האוכל.
כמובן שאת הדברים הללו איני עושה על דעת עצמי, אלא קיבלתי הוראות מפורטות מוטרינר שמתמחה בציפורים וממגדל אחת החוות הגדולות בארץ שמשתמש בדברים בעצמו.
כמובן שאיני מפקפק כלל וכלל בידע של וטרינרים, אך לפני שהלכתי לוטינר הזה, שאלתי וטרינרית אחרת לציפורים על הבעייה, והיא כתבה שמוקסיפן פורטה אינה אנטיביוטיקה שמתאימה לציפורים.

בתודה ויום טוב, עמית.
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

Re: מוקסיפן פורטה

שליחה על ידי Dr.Gancz »

הי עמית,
מוקסיפן (אמוקסיצילין) היא בהחלט תרופה שאפשר ומותר לתת לתוכים (במינונים המתאימים לתוכים).
כמו עם כל אנטיביוטיקה, התרופה צריכה להתאים לחיידק נגדו היא מיועדת. לגבי זה, אין לי אפשרות לענות לך, כי אני לא יודע מה יש בזפק של הגוזלים שלך.
אני מניח ומקווה שאתה נותן סירופ, ולא אילתורים למיניהם מקפסולות וכדורים.

עמדון זפק בגוזלים יכול להגרם עקב זיהום חיידקי, שמרים (פטריות), מחלות נגיפיות סיסטמיות ועוד. בדרך כלל זיהום בחיידקים ושמרים הוא משני לגורמים אחרים, כגון תנאי היגיינה לא מספקים, פורמולה שעמדה כמה שעות, הזנה בטמפ' לא מתאימה, תנאים סביבתיים לא טובים, וכו וכו'.
אני מציע שתתיחס גם לדברים האלה, כאשר אתה מטפל בבעייה.

הדרך הטובה והנכונה ביותר לטפל בבעיות מסוג זה, היא לבדוק קודם מה יש בתוכן הזפק (בדיקה מיקרוסקופית), ורק אח"כ להחליט על טיפול.

עדי
סמל אישי של משתמש
אווה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

שליחה על ידי אווה »

היי עמית
כמו שכתבת גם אני אינני מפקפקת בידע של הוטרינרים כי הרי בשביל זה למדו הרבה שנים.
במשך הזמן שאני מגדלת תוכים וגם עוסקת בהאכלת יד, ברור שגם אצלי היו מקרים של זפק מחמיצה.זאת לא בושה יכול לקרות במשפחה הכי טובה.תמונה אומנם זה לא נעים, אבל אולי לפני שפונים לתותחים כמו מוקסיפן יש אפשרויות יותר פשוטות.
מה שלמדתי זה שהקוקוטיילים באמת רגישים, וכשהאכלתי אותם השתמשתי קבוע פעם ביום בניקוסטטין רדי מיקס, כדי למנוע התפתחות פטריות בזפק.
כמו שגם לנו יש שגעונות גם לתוכים יש ואולי לקוקטיילים יותר.הם לא אוהבים לאכול על הבוקר מיד שמעירים אותם, הם רגישים שיהיה מספיק חם להם כדי לעיכול טוב את האוכל, דייסה בדיוק בטמפרטורה הנכונה, לכל אורך ההאכלה, מהראשון עד אחרון הגוזל.כל זה מותר להם וזכותם.
היו גם לי מקרים שהאוכל לא נעכל כפי שחשבתי שצריך, וכדי למנוע בעיות בארוחה הבאה מי שהיה זקוק קיבל במקום דייסה תה קמומיל.פשוט תרופת סבתאתמונה כידוע לקמומיל יש הרבה תכונות טובות, (אפילו עבורינו ) וזה תמיד עזר לארגן להם את המערכת לשביעות רצון לשני הצדדים. כך שלפני שהייתי פונה ויורה בתותח הייתי מנסה להשתמש בחץ וקשתתמונה למרות שישן, וקטן הוא עדיין כלי הגנה מצויין.
ושוב אין זה מוריד מהכבוד שאני רוכש לוטרינרים והידע שלהם.שבת שלום תמונה
תמונה
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

שליחה על ידי Dr.Gancz »

הי אווה,
אני מסכים חלקית עם מה שכתבת, אבל לא חושב שמוקסיפן הוא "תותח" גדול יותר מניסטטין. לטעמי לא זה ולא זה צריכים להיות בשימוש מניעתי, כמו שלא יעלה על הדעת לגדל תינוק על מוקסיפן למקרה שיפתח דלקת אוזניים.
אם מחטאים היטב את כלי האוכל, מאכילים רק בדייסה טריה בטמפ' מתאימה ובכמות\תדירות מתאימים, ושומרים על הגוזלים בטמפ' ולחות מתאימים - לא צריך ניסטטין או כל תוסף אחר.

אחד הדברים שמתבצעים רוטינית בבתי גידול גדולים בארה"ב, הוא שקילה יומית או דו-יומית של הגוזלים, תמיד בבוקר לפני ההאכלה הראשונה. את הנתונים מכניסים לטבלה ו\או גרף EXCEL. היתרון של מעקב זה הוא שאפשר לעלות על בעיות מוקדם מאוד! גוזל שלא עלה מספיק במשקל, או חלילה ירד, כבר צריך להדליק נורה אדומה. אם תופסים את העניין מוקדם אז "לתרופות סבתא" יש סיכוי טוב יותר לעבוד. לעומת זאת, אם הגוזל כבר עם זפק חמוץ ובלתי מתרוקן - זה בהחלט זמן לטיפול ןטרינרי ואם צריך אז גם ל"תותחים" מתאימים. אין הרבה זמן לאבד עם החברה הקטנים האלה. עיכוב של 24 ש' במתן טיפול יכול בהחלט לעשות את ההבדל בין חיים למוות.

עדי
סמל אישי של משתמש
eli_lea
הידד אני תוכי!
הידד אני תוכי!
שם פרטי:: יש כינוי
איש קשר:

שליחה על ידי eli_lea »

[quote="401";p="19592"]הי אווה,

אם מחטאים היטב את כלי האוכל, מאכילים רק בדייסה טריה בטמפ' מתאימה ובכמות\תדירות מתאימים, ושומרים על הגוזלים בטמפ' ולחות מתאימים - לא צריך ניסטטין או כל תוסף אחר.

עדי[/quote]

תודה עדי על התשובות,זוהי תורת ההאכלה לחברים,הקפידו על הערות שד"ר עדי ציין והאכלה תהיה מוצלחת.
שלח תגובה

חזור אל “מענה וטרנרי”