ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

הקאות ממושכות בציפור אהבה

עוסק בבריאות התוכי שלנו. האפשרות לשאול שאלה ולקבל מענה מוטרינר
המתמחה בתוכים. פרסום השאלה מתבצע לאחר מענה הוטרינר. פרטים
נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
לילך
ביצה
ביצה

הקאות ממושכות בציפור אהבה

שליחה על ידי לילך »

ד"ר גנץ שלום!
התוכי שלי (מסוג ציפור אהבה) מקיא כבר כמה ימים ומיד לאחר מכן אוכל את הקיא שלו וחוזר חלילה. הוא אוכל מספיק, לא ירד במשקל, מראה סימני חיוניות (מתנהג כרגיל- מצייץ, מעופף וכו').
האם זהו מנהג ידוע של תוכים או שכנראה שהוא חולה?
יש לציין שהוא מניע את הראש בצורה "מעניינת" (מעלה מטה) בטרם ההקאה ומיד לאחר שהמזון יצא מהפה שלו הוא אוכל אותו כלומר הוא לוקח אוכל מהכלי, בולע אותו מקיא ואז אוכל שוב.
אשמח לקבל עצה כי אני חדשה בתחום (הוא נמצא ברשותי כ 3 חודשים לאחר שגר כחצי שנה בבית אחר)
תודה מראש
לילך
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

Re: הקאות ממושכות בציפור אהבה

שליחה על ידי Dr.Gancz »

הי לילך,
התשובה לשאלתך תלויה בסיטואציה. האם התוכי מקיא\פולט בעיקר או רק בנוכחותך (או אדם אחר), מתי זה קורה? האם הוא נראה עירני פרט לכך? איך הלשלשת נראית?

בגדול יש שתי אפשרויות:

1) שהתוכי שלך חולה אהבה :-) כלומר עושה את ההצגה הזו כחלק מחיזור אחרי מי שנתפס על ידיו כבן זוג.
2) שהתוכי חולה ממש, ואז בד"כ יתלוו להקאות סימנים נוספים. מצב זה מחייב בדיקה דחופה אצל וטרינר.

איכשהו נשמע לי יותר בכיוון של 1.

עדי
לילך
ביצה
ביצה

שליחה על ידי לילך »

תודה על התגובה המהירה

הלשלשת של התוכי נראית רגילה(כמו תמיד... ירוק לבן קצת נוזלי אבל לא מים)
הוא מאוד עירני, פעיל ומשחק הרבה
ההקאות הן בד"כ כשאני או בן משפחה אחר נמצא בקרבתו אבל קרו מקרים שראיתי שאריות כשהגעתי לחדר. הוא אף פעם לא מקיא בלילה וההקאות לפי מה ששמתי לב מגיעות מיד לאחר שהוא אוכל...
מהם הסימנים הנלווים שאני צריכה לחפש בהקשר של מחלות חמורות? קראתי בפורום את ההמלצות לגבי מתי כדאי לגשת באופן דחוף לוטרינר והוא לא עונה על אף אחד מהקירטריונים הנ"ל. האם אלו הסימנים הנלויים שיש לבדוק?

שוב תודה
לילך
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

שליחה על ידי Dr.Gancz »

סימנים כגון דכאון, נוצות סמורות, אבדן משקל וכו
הם אינדיקציה טובה לכך שזה נובע ממחלה או ממצב לא תקין אחר.
אולי תנסי להעלות קליפ קצר של הפעילות הנ"ל כדי שאוכל להתרשם.
כאמור, יש לי חשד שזו פעילות חיזור.

עדי
שלח תגובה

חזור אל “מענה וטרנרי”