ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

תיסכול מיני אצל תוכים? האם יש דבר כזה?

עוסק בבריאות התוכי שלנו. האפשרות לשאול שאלה ולקבל מענה מוטרינר
המתמחה בתוכים. פרסום השאלה מתבצע לאחר מענה הוטרינר. פרטים
נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
אווה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

תיסכול מיני אצל תוכים? האם יש דבר כזה?

שליחה על ידי אווה »

שלום ד"ר עדי.
כבר הרבה שנים מגדלת זוגות לרבייה.אקלקטוסים יש לי בפעם הראשונה, ונתקלתי בתופעה משונה אצל הזכר.
הוא נשכב במחבת של המזון, חלק העליון של גופו בתוכו, הזנב מחוץ לדופן, ומזיז את זנבו לימין ושמאול.
היום עשה גם תנועות עם הכנפיים, וזה נראה כאילו ממש מזדווג.
הזוג הם אקלקטוס ווזמרי, בני 3, ילידי מרץ 2005. גידלתי אותם בהאכלת יד מגיל שלושה שבועות, ומגיל 7 חדשים הם ביחד בכלוב גדול בחצר.
לפי החשבון שלי השנה הם צריכים להכנס לרבייה, אבל כנראה הנקבה לא קרא מה שכתוב בספרים והיא עדיין לא מוכנה, שזה מאוד מתסכל את הזכר.
אצל כלבים אני מכירה את התופעה של האוננות אבל האם יש גם אצל תוכיםתמונה
GR לפעמים ממש תופש עצבים ומתחיל לזרוק את המזון מהמחבת, שזה לא כל כך מרשים את ALEXIS הנקבה.

אשמח לקבל תשובה, בתודה מראש
אווה
תמונה
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

Re: תיסכול מיני אצל תוכים? האם יש דבר כזה?

שליחה על ידי Dr.Gancz »

שלום אווה,
בהחלט כן. תוכים משני הזויגים מראים התנהגות של תסכול מיני (אם כי בביטוי הזה יש קצת האנשה). אוננות נפוצה אף היא, ויכולה להיות על חפצים, על הבעלים וכו' זה שכיח יותר בפרטים מהאכלת יד. אני מקווה שהבחור יבין באיזשהו שלב מי בת הזוג, ושהיא תשתף פעולה. בפרטים שגדלים יחד מגיל צעיר זה לא תמיד טריביאלי. בטבע המצב הזה כמובן לא קורה.
עדי
סמל אישי של משתמש
אווה
פוקח עיניים
פוקח עיניים

Re: תיסכול מיני אצל תוכים? האם יש דבר כזה?

שליחה על ידי אווה »

ד"ר עדי תודה על התשובה.
אני יודעת שהביטוי היא האנשה, אבל לא מצאתי משהו יותר מתאים.אני מקווה שהגברת תתרצה, הוא לא יצטרך לטמון את ראשו בגרעינים תמונה
בכל מקרה תודה רבה
אווה
תמונה
שלח תגובה

חזור אל “מענה וטרנרי”