ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

שאלה לד"ר גנץ.. נוצה עם דם

עוסק בבריאות התוכי שלנו. האפשרות לשאול שאלה ולקבל מענה מוטרינר
המתמחה בתוכים. פרסום השאלה מתבצע לאחר מענה הוטרינר. פרטים
נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
adi48
ביצה
ביצה

שאלה לד"ר גנץ.. נוצה עם דם

שליחה על ידי adi48 »

אתמול מצאתי על השטיח נוצה מהכנף של הג'קו שלי, בקצה היה דם ואחרי כמה שניות ראיתי טיפות
דם על הרצפה מתחתיו .. אחרי כמה טיפות הדם הפסיק וראיתי שזה מהכתף.. אין לי מושג איך קרה
שהנוצה נשרה. הוא לא קיבל מכה ולא נתפס בשום דבר .. מה יכולה להיות הסיבה לכך? אודה לתשובתך - עדי
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

שליחה על ידי Dr.Gancz »

הי עדי,
קשה לי לדעת בלי לראות.
בעקרון נוצות נושרות או כחלק מהחילוף הטבעי או עקב הפעלת כוח. כאשר הנשירה היא טבעית אין בד"כ כל דימום. יכול להיות שהנוצה הטרידה את התוכי מסיבה כל שהיא והוא משך אותה לעצמו. אולי הוא בכל זאת קיבל איזושהי מכה. קשה לדעת.
בבסיס כל נוצה ישנו עורקיק יחיד, המספק דם לזקיק הנוצה. כאשר תולשים נוצה מן הבסיס העורקיק הזה נמתח ונקרע, וכתוצאה מכך הוא מתכווץ. בד"כ אין הרבה דימום ומע' הקרישה משופעלת די מהר. נשמע שזה היה המצב כאן.
כאשר מדובר בנוצה גדלה, אשר בה הקולמוס מלא כלי דם ("נוצת דם"), שבר בקולמוס עלול לגרום לדימום משמעותי, ואז אין את המתיחה של העורקיק וגם הקרישה איטית מאוד - מצב כזה עלול לגרום אבדן דם מסכן חיים.
כאמור, לא ברורה לי הסיבה כאן. טוב שזה נגמר בכמה טיפות.
עדי
שלח תגובה

חזור אל “מענה וטרנרי”