ברוכים הבאים לקהילת תוכי אינפו. מערכת הפורומום זמינה לקריאה בלבד. לדיונים הנכם מוזמנים לקבוצת הפייסבוק:
קבוצת הפייסבוק של תוכי אינפו. לחצו כאן למעבר.
בנוסף, הנכם מוזמנים לצפות בפורטל ולקרא מאמרים, מדריכים, ביקורות ועוד... לחצו כאן למעבר.

התלבטות

עוסק בבריאות התוכי שלנו. האפשרות לשאול שאלה ולקבל מענה מוטרינר
המתמחה בתוכים. פרסום השאלה מתבצע לאחר מענה הוטרינר. פרטים
נוספים וכללי פורום זה: קישור.

מנהל: מפקחים

שלח תגובה
דורון
ביצה
ביצה

התלבטות

שליחה על ידי דורון »

שלום דוקטור עדי יש לי התלבטות בקשר לבדיקת התוכים שלי,אני קניתי זוג תוכים מסוג קקדו אך ללא תעודות של בדיקות
הזוג נראה בסדר והכל טוב אבל חשבתי לעשות להם בדיקות ואולי גם בדיקה אנדוסקופייה אבל הבעייה שאני מתלבט האם לגרום
לתוכים טראומה כזאת עד שהם התרגלו למקום החדש שלהם ויתכן שזה יגרום להם לא לעבוד ולהטיל העונה ...במידה והם צריכים?
שחכתי לציין שהזוג פרא וממש מפחדים כל פעם שמתקרבים אליהם.
מה דעתך לגבי הטראומה שהם יעברו?והאם יש דרך להקל על כל התהליך של הבדיקות ?תודה.
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

שליחה על ידי Dr.Gancz »

שלום דורון,

אני לא יודע ממי קנית והאם יש לך תוכיים נוספים, אבל דע שמה שעשית מאוד לא מומלץ!

רק למנות כמה מהבעיות האפשריות-
הכנסת מחלות מדבקות לבית הגידול
אבדן הפרטים שקנית ו\או פרטים אחרים
רכישת שני פרטים מאותו זויג
רכישת פרטים צעירים, אשר ייקח להם הרבה זמן להכנס להטלה (לא בהכרח דבר שלילי, אבל כדאי לדעת מראש) .
רכישת פרטים עם בעיות פוריות כרוניות.

חייבים לשים את התוכים בהתחלה בהסגר (לפחות חודש) ולבדוק אותם למחלות + זויג. זה המינימום.
לגבי אנדוסקופיה - היא מומלצת כאשר מדובר בזוג המיועד לרבייה, ורוצים לוודא שמע' המין תקינה.

המוכר חייב להסכים שבמידה ויימצאו בעיות חמורות העסקה מבוטלת.

אמרו כבר גדולים - "החפזון מהשטן". במקרה הזה (וסליחה שאני נוזף בך, אבל זה חשוב) נראה שאתה כל כך להוט להכניס אותם לעבודה, עד ששכחת בדרך את כל כללי הזהירות.

האם הם התחילו כבר בפעילות קינון כלשהי? האם זה זוג שהתרבה בעבר? בני כמה הם? אני מניח שמדובר בקקדו לבן (אומברלה)?

לגבי הטראומה - בלי ספק הם לא נהנים מהבדיקה הוטרינרית, אבל זה לוקח כמה שעות (כולל הנסיעה וכו') ונגמר. לא ייגרם להם שום נזק ארוך טווח. אם הם לא ממש בקינון פעיל - אני ממליץ לעשות את זה עכשיו.

עדי
דורון
ביצה
ביצה

Re: התלבטות

שליחה על ידי דורון »

תודה רבה לך עדי על התשובה והנזיפה במקום תמונה האם האנדוסקופייה מתבצעת אצלך בקליניקה והאם צריכים לעשות בדיקות מקדימות?
מדובר אכן בזוג אמברלה לבנה ללא בדיקות כלשהן(לא שידוע לי) וללא תעודות.

תודה מראש
Dr.Gancz
בקיעה
בקיעה
איש קשר:

Re: התלבטות

שליחה על ידי Dr.Gancz »

דורון,
אני אכן מבצע אנדוסקופיות אצלי בקליניקה. אפשר לשלב זאת עם בדיקה כללית ובדיקה לגורמי מחלה ובכך לחסוך לך ולהם ביקורים חוזרים. אם אתה מעוניין, תפוס אותי בטלפון בשבוע הבא ונקבע יום.
שבת שלום
עדי
שלח תגובה

חזור אל “מענה וטרנרי”